Sayfa 613/1002 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663713 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 4,897 - 4,904 arası.

Konu: Viop - XVI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Bunu ciddi ciddi soruyorum,mantıklı yazılarınız ve öngörüleriniz var,bugün bilim kurulundan 2 profesör ayrı ayrı,kibarca dün gece ayvayı yedik demeye getirdi,bu kadar önlem boşa gitti diyende bu işin uzmanları,şaka yapıyorsunuz değil mi?
    Yok şaka yapmıyorum. Virüs nasıl bulaşır?
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

2. çicçonlar virüzün kodlarını çok hızlı çözdük diye övünüyorlar.
    Herhalde çözeceksin, insan yaptığı şeyi bilmez mi?

Lakin bu virüzü amerikalılar çinçonların laboratuvardan kaçırıp, balık pazarına salmış da olabilirler.
    çinçonlar da sen misin öyle yapan deyip,
    benimle beraber siz de gelin dedi ve uyarıları geciktirdi.

Veya amerigalılar çinçonların bu virüzler üzerinde çalıştıklarını bildiklerinden,
    kendileri balık pazarına salmış da olabilirler.

Dabi bu hikayedeki amerigalılar bildiğimiz amerikalılar değil.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Biri diyordu sağ elinizi kesip dolaşın diye.
    İsanın öğretisini andırıyor biraz,
    şehvetle bakan gözünü çıkart, gibi.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Bir arkadaşımız 250 bin kişinin, baz istasyonu ilen tespit edildiğini yazmış.

Benim bildiğim en az 5 kişiye değil karantina altında olmak, hastaneye dahi gitmemiş bunlar evi dahi terketmeden, karantina alanını terkettiniz diye SMS uyarı gelmiş.

250 Bin kişiymis pehhh...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Haberlerde bakan dün gece sokağa çıkan 250 bin vatandaş oldu onları tespit ettik dedi.
    Soylu sayma işinde profesyonel.
    bang bang you shot me down..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
    And de 1 milyon tespit edilmiş vaka olacak dedigimde kimse inanmamıştı, o zamanlar 50 bin civarıydı sanırım. Bunlar tabiki tespit edilen vakalar. Türkiye’de 50 bin vaka tespit esilmişse 1 milyon kişi virüsü kapmış ve belirtisiz veya hafif şekilde atlatmış olabilir. Abd de 1 milyon vaka demek 20 milyon enfekte olmuş kişi demek olabilir.
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Genelde el ile temas yaymada daha çok deniyor.

Aklıma gelenler tokalasirsin sonra o el ile sigara icersin paketten alırken bulasir.

Trabzan asansör düğmesi yürüyen merdiven vs paketten sigara alırken bulaşır.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

8.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    HTS kayıtları var, sürekli kule ve telefon konum bilgisini operator biliyor, zaten ona göre kule otomatik değişiyor. Bu bilgilerden devlete bilgi aktarılıyor olabilir. Ham data gelse bile işlenerek kim sabahtan aşkşama nereye gidiyor bilinir.

Sivil kullanıma şu an açılmadı ama mesela IETT ile paylaşılsa ona göre seferler düzenlenebilir.

Bu devirde cep telefonsuz sokağa adım atılmıyor, nüfus sayısından fazla abone varmış.
    İkidir hts kayıtları diyorsun Ariston abi...hts, çağrı sayıları, zamanı, arayan ve aranan numara, bir de süresi..bununla alakalı...yani ses ve bir de SMS kayıtları ile alakalı...şebeke işleten operatörler para kazandıkları, yani ücretlendirdikleri bilgiler için kayıt tutarlar.

Sinyalleşme datası denen ve ücretlendirmedikleri bilgileri depolayamazlar...yani mesela 30 milyon abonen, ne zaman, hangi istasyondan servis almış...hangi güzergahta bereket etmiş.,.bunu tespit etmek teoride mümkün olsa da, pratikte imkansız...10 milyarlarca sinyalleşme datasının kaydedilmesi, saklanması ve bunların işlenmesi için gerekli storage kapasitesi, işlemci maliyeti vs buna para yetmez.

Eğer, şu numaralar nereden nasıl servis alıyorlar denilse, o numaraların verileri kaydedilebilir, saklanıp, işlenebilir...yani 3-5-100 kişi için önceden belirlediğin numaralar için yaparsın da...milyonlarca kişi için bu kayıtları tutamazsın.

Ha devlet der ki...parası benden, tüm sinyalleşme datasını kaydet, sakla, benim için işle...o zaman yapılır belki...navigasyon data ları da bu şekilde işleniyor ve saklanıyor zaten.

Not: önceki hayatımda bu işlerin göbeğinde olan biri olarak açıklama yapayım dedim.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 613/1002 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663713 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •