Sayfa 665/1002 İlkİlk ... 165565615655663664665666667675715765 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 5,313 - 5,320 arası.

Konu: Viop - XVI

1. Xu100 98.500 uzeri kalamaz ise 91.000 lere kadar bir cekilme olabilir. Ama piyasa yapici cok kurnaz yön konusu her an tersine de dönebilir. İlginç bir hafta olacak.

Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Cuma sabahı bana maske-kolonya geldi hem de 1 polis getirdi
    Yazık polise de tembih etmişler, kapıyı açtığımda Cumhurbaşkanımız size gönderdi dedi bende o göndermedi benim paramla aldınız tekrar bana veriyorsunuz dedim. Sanki hediye dağıtıyorlar, ülkeyi yediler bitmedi kolonyayla bizi inandırıyorlar yazık ülkeye..
    Diğer ülkeleri ihya etmişler bize kolonya
    Bende minimum temas taraftarıyım. Polis kapıyı çalsın ve paketi bıraksın gitsin. Korunacak insanlarla minimum temas, minimum iletişim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    içindesiniz bir kere bulaşınca kolay kolay vaz geçilemediğini bilenlerdensiniz
    tanıştığım güne lanet olsun
    çok daha kaliteli bir ömür tüketebilirdim
    hayatıma zerre miktar katkısı yok
    ömrümü götürdü
    birde üstelik ahirette o boşa harcadığım ömrün hesabını verecem verebilirsem.
    Ben borsa ve viop kumar demiyorum, haram da demiyorum...öyle olduğunu düşünmüyorum...diyorum ki, önemli olan senin nasıl hareket ettiğin...mesela çoğusu helal ticaret yapıyorum diyerek emlak işi yapıyor, dibine kadar haram...Adam yıllık %10 faize haram diyor...arsa alıp satıyor %50 kazanıyor, buna ticaret diyor..kimi kandırıyor, tabii ki kendini ve saf müslümanı...yoksa, Allah ı kandırması mümkün değil.

Bu arada, hem zamanını, hem paranı heba etmişsin...biran önce bırak bu işleri...belki de yanlış olduğunu düşündüğün, ve kalbin de razı olmadığı İçin kazanamıyorsun..
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Şunu da belirteyim...yatırım felsefem yüksek ihtimale para yatır, az ama sürekli kazan felsefesine dayanıyor...kumar ise bunun tam tersi oluyor, riske ettiğin parayı genelde kaybediyorsun, ya tutarsa diyip kazanınca çok kazanmayı hedefliyorsun.

Yani kitapçı kardeş...bugün haram- kumar vs diyen hacı hoca tayfasının %90 ı arsa, emlak işinde kumar oynuyor...eğer tiyo sağlamsa 1 e 3-4 kazanıyor 2-3 senede...bu kazanç da haramdır, hem de faizden çok daha fazla günahtır,,,80 milyonun hakkını yemektir...hem haram, hem kul hakkı, hem kumar.,.ne ararsan var yani.
    Başkalarının ne yaptığı (hacı hoca takımının yani) beni ilgilendimiyor

müslümanca düşünüp müslümanca yaşamaya çaba sarf ediyorum, nefsimi yenebildiğim kadar
    birde ahirette yaşadığım günahların hesabını allaha verirken bari buradan gelip yakama yapışılmasın
    melek değilim bi dünya günahım vardır
    tövbe kapısı açık.

5. Şu ülkenin % 30'u müslüman olsa, başımıza nur yağardı.
    Oran % 1'in altına düşerse başımıza ne yağacağını siz tahmin edin.

Yağmak deyince aklıma geldi.
    Bu virüz dünyaya havadan mı yayıldı?
    o oyunda uçaklar vardı,
    Acaba başımıza coronalı lağım mı yağdı gökten?
    Yoksa %1'in altına mı düştük?
    Bu gök, o gök sayılır mı, o da ayrı bir konu.?
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    içindesiniz bir kere bulaşınca kolay kolay vaz geçilemediğini bilenlerdensiniz
    tanıştığım güne lanet olsun
    çok daha kaliteli bir ömür tüketebilirdim
    hayatıma zerre miktar katkısı yok
    ömrümü götürdü
    birde üstelik ahirette o boşa harcadığım ömrün hesabını verecem verebilirsem.
    Aynı hastalık bendede oluştu...Ömrümün sonuna kadar yetecek para var ama niyeyse halen parayla ugraşıyoruz birgün bırakacagıma inanıyorum :D

7.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    Engellenmişim vah vah çok üzüldüm

Oysa Birazdan ilahi paylaşacaktım

Azıcık nemalanırdın

Neyse

Sn cautionary onlarda herşeye kılıf var

Onlar hükümet sayesinde haram milyonları kazanırlar sonrada cennete gideceklerini söylerler

Ben bu kafaya laf sokuyorum
    Müslümanlar çok kötü sınav verdi...bu nedenle siyasal islamın batması haktır...ama konuşurken, bir arkadaşın dediği gibi, müslümanla İslamiyeti ayırmak lazım...kabahat İslamiyette değil, müslümanı istediğin kadar eleştir...en çok da ben eleştiriyorum zaten, müslüman olmama rağmen...ama bu İslamiyete hakaret etme hakkı vermez.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8.  Alıntı Originally Posted by Sercannn Yazıyı Oku
    Biz köküne kadar sosyalistiz...
    Parayı bulunca sosyalizm kalmamis. Sabah akşam kapitalizmin tanrısına dua ediyosun.

Sayfa 665/1002 İlkİlk ... 165565615655663664665666667675715765 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •