Sayfa 974/1002 İlkİlk ... 474874924964972973974975976984 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 7,785 - 7,792 arası.

Konu: Viop - XVI

Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Zaten yükseliş suniydi..IMF,SWAP falan derken 8'lerden 8,90'a Garan'ı çektiler...THY günlerdir ralli yaptı kof..Hepsi yalan dolan düşüş gerçek...Dünya durmuş uçak uçmuyor adamlar tavan tavan götürüyor tutturabilirsen işte
    Insan balonu goremeyecek kadar kor olabiliyor bazen.

2.  Alıntı Originally Posted by cml Yazıyı Oku
    Petrol fiyatını arz + talep + bölgesel (savaş+ambargo.vs) durumlar etkiliyor, fıyatı buradan dalgalanıyor,

Abd piyasaları açısından petrol fiyatının etkisi,
    Petrol üreticilerini birinci derecede vuruyor, 2. derecede tedarikçilerini vuruyor,
    zincirleme etki yapıyor, ayrıca abd petrol + kayagazı üretim maliyetleri ortadoğu
    ülkelerinin çok üzerinde, böyle olunca 2 durum çıkıyor yeni kuyu açılamıyor,
    eski kuyular zarar ediyor, ayrıca bildiğim kadarıyla petrol çıkarılmasa bile kuyu
    kapatılmadığı sürece ciddi işletme maliyetinin olduğu,

Ben petrolden öte asıl problem tüm üretim sektörlerinde yaşanacak
    Havayolu durdu,
    Otomotiv durdu,
    Petrol ve ürünleri durdu,
    Turizm ve eğlence sektörü durdu

Fed bütün üretilen arabaları, uçakları, mobilyaları satın alacak mı ?
    Fed Otelleri tutup tatil yapacak mı ?
    Restoranlara barlara para verip açık tutacak mı?

Zaten Fed başkanı söyledi, benim yapabileceklerim sınırlı dedi, kredi verebilir,
    tahvilleri geri alabilir, swap açabilir,

kademe kademe temel yiyecek içecek sektörü dışında hepsi etkilencek,
    ama en önemlisi duran bu sektörlerdeki çalışanların tüm harcamaları duracak,
    1929 buhranında, 1. 2. dünya savaşlarında dahi sınırlar açık, fabrikalar çalışıyordu,
    Şu anda tüm dünya sınırları kapalı, çok büyük bir nüfus evde, daha ne kadar süreceği
    belli değil,

Ama en önemlisi 15 gün 1 ay 1 sene vs. her şey bittiğinde insanlar tekrar sokağa çıktığında

Eskisi gibi işine dönecek mi?
    Eskisi gibi harcayacak mı?
    Eskisi gibi gezecek mi?
    Eskisi gibi cesareti olacak mı ?

yaşayıp göreceğiz,
    Çok tşk ederim gerçekten benim açımdan çok aydınlatıcı bir cevaptı çok sağolun

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,215
     Alıntı Originally Posted by RePuLSe Yazıyı Oku
    114.650 long ... ))

hatırlatıyım dedim.. ))

4.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Laguna diyon ya. Adamin grafiklerini saraydan istoyorlar ne diyon
    Ben tanımıyorum ama helal olsun bilmiş. bu arada senide tebrik ederim çok kişi sana laf attı sen edebini bozmadın. bildiğin gibi işlemini yaptın dostum.

5. Dün Alenıchev hariç herkes biliyordu haklıydı noldu sırf moral olsun diye yazmıştım dün.Rüzgar nereye eserse herkes biliyor ama esince. Adamın yaptığı hatalı idi dün eski yerine gelse çok iyi bilmişti bırakalım bu işleri insanları 81.000 de mal aldırmyan psikolojiyle 124.000 de artık düşmeyecek diye sattırmayan psikolojiye sırf bu söylemler neden oluyor.118.000 de full artı kredili girdim deyip ...Neyse çok bilse herkes zaten köşe olur

6. İkidir shorttan ekmek yiyemiyordum 11 itibariyle tekrar short verdi sistem. Bakalım 3.de sıçrayacak mı

Yatırım tavsiyesi değildir

7. bloomberg bunuda haber yapıyormu?

yoksa kafasını kumamı gömdü...

Hazine ve Maliye Bakanlığı: 2020 yılı Mart ayında merkezi yönetim bütçe giderleri 91,2 milyar TL, bütçe gelirleri 47,4 milyar TL ve bütçe açığı 43,7 milyar TL olarak gerçekleşmiştir

Biraz adrenalin.

Pgsus long

Sayfa 974/1002 İlkİlk ... 474874924964972973974975976984 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •