Sayfa 495/1002 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595995 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,953 - 3,960 arası.

Konu: Viop - XVI

Bana gore viopun en iyi oyuncusu sensin

Yani Kirazdan bahsediyorum.

Gormusken bir ihya edeyim dedim

2. Olayburda bitiyor . daha oncekilerde belki hamlelerde gecikme olmus olabilir . kesin bilmiyorum kesin bilen birisi varsa bizi aydinlatsa cok iyi olur onceki krizlerde MB ne zaman hamlelerine basladilar .. Devir artik 2008 devri degil dunyada bir cok sey degisti

Gecen gun yazmistim . Suan butun ulkelerde onlemler var insanlar sokaga cikamiyor . benim bu isten realde bir zararim varmi . kesinlikle hayir aksine Ocak ayindan beri kendimde ciro ve kar oraninda %30 artis var.. Simdi alfabet bu isten cok zararli mi cikicak bana gore HAYIR . Ben Hissede degilim . daha once yazmistim garanti 1 euro fiyatlarina gelirse alirim diye o fiyatlara geldi ama elim gitmedi almaya %60 kaldiracsiz emtiadayim .. ikili dip olayina giderse %40 ekleme yaparim beklerim ikili dip yapmaz ise o zaman %40 ile ortam biraz duzelmeye baslayinca hisse alirim .. benim icin onemli olan tek bir sey var pozisyon sonrasinda $ bazinda %20-30 kar edebiliyorsam ne mutlu bana %100 mus %200 mus oyle bir beklentim de yok zaten. suan emtiadayim guncel tutar ne kadar oldugunu bile bilmiyorum aldiktan sonra hesaba ya 1 sefer girmisimdir yada 2 sefer . vadem 3 yil , dusundugum fiyatlara erken gelirse miss ha erken gelmez ise sorun yok 3 yil o hesaba girmem zaten

Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Dogru diyorsun, 2008 krizinde fed faizleri sifira indirene kadar bile kaç toplantı geçti. Qe1, qe2, qe3 diye devam etti daha yavaş aksiyon alindi. Bu sefer tecrübeli davrandılar ve hızlıca sıfır faiz ve sınırsız para. Üstüne birde daha önce yapılmayan helikopter para olayı çıktı.
    ....

Alıntı Originally Posted by Sercannn Yazıyı Oku
    Önce buranın bi oyun değil bi yatırım yeri olduğunu öğreneceksin sonra geleceksin.. Sonra milyonluk poz açan varsa bizim alsancakta çok var o hayalle bu piyasaya gelen.. İstediğini dinleyebilirler.. Esas onlara her yer her poz paris.. Ama iki yönede milyonluk portföye ekmek yok viopta tamam mı?
    ben yatırım yeri ve gerektiğinde oyun yeri (yatırım + spekülasyon) olduğunu gayet iyi biliyorum.. sen 3-5 kontratla (bugün yanılmıyorsam 2 kontrat demiştin endeks long) filan burada insanları tek yöne şartlıyarak eline ne geçecek merak ediyorum.. amaç ne ? senden başka nerdeyse kimse "tek yön" ısrarı yapmıyor.. herkes de bir temkin var.. ki borsa terbiyesi ve tecrübesi de bunu gerektirir zaten.. ama sende bu temkin yok.. gaza gelme anahtarını alırlar..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

4. Dün gece BBHT de Prof. Asaf Savaş Akat vardı, son kısmına denk geldim, kapitalizmin sonu geldi diye çok fazla yazı varmış, her görüşten kişi kapitalizmin sonu geldi artık bizim görüşümüzün sırası diyormuş.

Yani bu kişi ciddi birisi, bu kriz değişik bir kriz bence de, ama normal bir kriz olmasını istiyorum.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    İleride F/K oranlarının çok artacağını ben de düşünüyorum ama imtiyazı olan veya girmesi çok zor olan sektörlerde. Bir ara çimentoculara rekabet kurumu karışınca her girişimci kendi çimento fabrikasını kurdu, kapasite açısından çok ön sıralara çıkmışız. Dış satımı zor bir ürün, keza seramik fabrikaları ve doğal gaz santralleri de çok fazla.

BIMAS F/K 25, kendi bir formül geliştirmiş taklit eden zarar ediyor o tip şirketler de olabilir. Gerçek bir marka yaratan firmalar da şanslı olabilir ama aklıma Türkiye'den örnek pek gelmiyor. Mesela Arzum blender aldım bir de yedek aldım ikisi de bozuldu, yani bir Bosch veya Brown gibi değil. Apranax üzerinde Abdi İbrahim yazıyor ama halka açık değil, o güzel bir firma gibi.
     Alıntı Originally Posted by Sercannn Yazıyı Oku
    1/3düşüş beni hedefimden alıkoyamaz.. Ben para kaybederkende yazdım.. Siz ezelden beri piyasaya korku pompalıyosunuz.. 93 bini gördü ekimde endeks gene karamsardınız.. Bense en kötü günde iyimserdim..
    iyimser olmanız haklı olduğunuzu göstermez, herkes iyimser olsaydı spek tersini yapar 65bine kadar verirdi. iyimserler de olacak kötümserler de. Akıllıyım kazandım sen aptalsın diyorsun ama insanın içinde iyi kötü dengesini kuracak akıl olmadığında o iyimserler tamamen parayı batırabilir ama kötümser asla parasını sıfırlamaz fakat az kazanabilir.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by 777 Yazıyı Oku
    5G tüm dünya ülkelerinde protesto ediliyor.
    5 G nin mantığı nedir?
    Gecen gün birisi ABD uçak gemilerinde 5 G 'nın hücrelere etkisi sayesinde virüsü aktif hale getirdiler dedi.
    Böyle bir şey komplo teorisi mi?
    Teknik bir izahı var mıdır?

7. Yasemin yanlis hatirlamiyorsam pozisyonun gumusde long yonunde degilmi ?

Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Para çoksa en fazla %80 daha yukselir Dow.. Bir sene sonra hiperenflasyon başlar ve hiç bir akıllı yatırımcı yuksek enflasyonda fk 50 olan hisseye girmez. Yatırdığın parayı 50 senede amorti ediyor! Kimin aklına yatar ki bu? Bu sefer bir anlık da olsa gayrimenkul ya da başka enstrumanlar hareketlenecek ama çok anlamsız olduğunu balon olduğunu görecekler çöküşe gitmektense karşılığı olan bir şey satın almaya başlayacaklar: SADECE ALTIN
    ....

Bu işin sonunda fakir daha fakir zengin daha zengin olacak. İşin aslı bu. Kapitalizmmiş monetarizmmiş farkmaz.
    Maldamısın kardasın. Nakittemisin zarardasın.

Sayfa 495/1002 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •