Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 15 madde; 1 - 8 arası.

Konu: EVDE KAL GÜNLERİNDE fDJ TEKNİK ANALİZİ

1. EVDE KAL GÜNLERİNDE fDJ TEKNİK ANALİZİ

Boş zamanlarda can sıkıntısını azaltmak adına
    grafikler atabileceğim bir yer...
    Nasıl bildim, ego tatmini vs olmadan sadece zaman geçirmek amaçlı.
    Mesai saatleri dışında, ne kadar devam ettirebilirsem.
    Kendime daha çok
    Bu fDJ açıklanan parasal desteklerle düşmem diyor. Gerçekten teknik analizi takmadan hareket edecek mi?
    Yeşil DD desteğimiz altında fala bakmak gerekli.
    İlk turuncu direncimiz, karar verici alan. Sonraki turuncu sonlanım...
    İki ok ucuna geldiğinde fala tekrar bakarım.
    Ağırlıklı senaryo 2. turuncuya hareket...

YAZIP ÇİZDİKLERİM
    YATIRIM TAVSİYESİ OLMAYIP
    FALDAN ÖTEYE GİDEMEZ
    Çocuklar, Deliler ve Cahiller. Tüm siyasi ve ekonomik fikirlerinizi TARTIŞMASIZ başımı sallayıp onaylıyorum.
    Selametle.....

2. Spot 30 da cs ve yf yine alıcı tarafta uzun zaman sonra.
    Önümüzdeki hafta ilginç olacak.
    Dün citi ateşi yakmıştı. Bu gün lorel hardi girişti. Hayırlısı...
    Çocuklar, Deliler ve Cahiller. Tüm siyasi ve ekonomik fikirlerinizi TARTIŞMASIZ başımı sallayıp onaylıyorum.
    Selametle.....

3. Ne olduğu kim olduğunu ayırmadan, yaşına karakterine bakmadan herkese eşit davranan, elinden geleni yapan karşılığında hiç bir şey beklemeden canını tehlikeye atan tüm sağlık çalışanlarına selam olsun....
    Başta canım evladım olmak üzere hepsinin Yüce Rabbim yar ve yardımcısı olsun....

Covid olup iyileşen sayın meslektaşım acil hekimi Alpay Genç in mektubu;

COVİD-19 tanısı alan Dr. Alpay Genç, ‘Kimse bizi bireyciliğin tavan yaptığı Avrupa ile karşılaştırmasın. Biz Türkler farklıyız. Bu salgından, ulusça sahip olduğumuz dayanışma özelliğimiz ile sağ salim çıkacağız’ dedi.

Dr. Alpay Genç, salgına karşı görevi başında hasta bakarken baş gösteren eklem ağrıları nedeniyle COVİD-19 virüsü kaptığından şüphelendi. Hasta bakmayı bıraktı. Yapılan testle COVİD-19 olduğu kesinleşti. Dr. Alpay Genç, dostlarına gönderdiği mesajda, hem yaşadıklarını anlattı hem de Türkiye’nin bu salgından çok daha güçlü çıkacağını söyledi. İşte o doktorun mesajı:

“Son yazımda sanırım enfekte oldum demiştim ya; dün ateşim çıktı. Bir doktor grubunda sağ olsun bir doktor arkadaşımız paylaşmış herkes seferber oldu. Sonuç IGM ve IGG pozitif. Dünyanın sonu değil tabi. Neleri yenmedik bu hastalığı da yeneriz elbet. Ek hastalığım yok, sigara içmiyorum, yaşım da genç sayılır. Panik yok.

‘GÖREVİMİN BAŞINA DÖNECEĞİM’

Bu salgında kontamine (hastalığın bulaşması) olmayı bekliyordum da bu kadar erken olmasa iyiydi. Acildeki ekibimizin yanlarında olamadığım için çok üzgünüm ama toparlar toparlamaz görevimin başına döneceğim elbet.

Hastanemizdeki Kovid servisine yatırdılar. İlaca başlandı. Sağ olsun hemşire arkadaşlar da çok iyi bakıyorlar. Dün akşamdan beri arayan soran, dua eden, eşin, dostun, arkadaşın, haddi hesabı yok. Dedim ki biz bu salgından toplum olarak çok daha güçlü çıkarız. Kimse bizi bireyciliğin tavan yaptığı Avrupa ile İtalya ile Fransa ile karşılaştırmasın. Biz Türkler farklıyız.

SAĞLIK ORDUSU DESTAN YAZIYOR

Acillerde hastanelerde Türk sağlık ordusunun yazdığı destana şahit olsanız ne demek istediğimi net anlardınız. 19 yaşında, 20 yaşında gencecik çıtı pıtı hemşire kızlarımız hemşir delikanlılarımız hasta gelince kişisel koruyucu ekipmanlarını anında giyiyor. Sonra hiç tereddütsüz hastalarımızın bakımına koşuyor. Asıl kahraman o gençlerimizdir. Hepsini gözlerinden öpüyorum teker teker.

İş dönüşü, evladına sarılamayan anne babalar değil, o 3-4 yaşındaki annesini babasını uzaktan sevmek zorunda kalan evlatlardır asıl kahraman olanlar. Bu kadar özveriye saygı duyulsun evde kalınsın birkaç hafta.

Biz bu salgını da atlatırız.

Lütfen sosyal izolasyona dikkat edelim.

EVDE KALIN

Üç hafta çıkmayıverin sokaklara. Ben 10 gündür oğlumdan uzak hastanede yaşıyorum. Evlatlarınıza benim için de sarılın. Evde çoluk çocuk birlikte yapacak bir sürü etkinlik bulunur.

Çok acil bir durum olmadıkça lütfen hastanelere gitmeyiniz. Hastalığı, hastanelerden kapabilirsiniz.

Büyüklerinizi, arkadaşlarınızı arayın bol bol. Bu salgından, ulusca sahip olduğumuz dayanışma özelliğimiz ile sağ salim çıkacağız.

Patronlar bile sağlıkta kamucu yaklaşımdan söz ederken; şapkamızı önümüze koyup düşüneceğiz, daha kamucu bir sağlık sistemine öncülük edeceğiz.

İyi dilekleriniz için şimdiden teşekkürler.

Bana değil hastanelerdeki 19 yaşındaki Buse hemşirelere, onlara arslan gibi abilik yapan Emre hemşirelere dua edin.

Merak etmeyin.

Yine bahar gelecek.

Yine kuşlar ötecek.
    Selametle.....

4.  Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Kendime daha çok
    Bu fDJ açıklanan parasal desteklerle düşmem diyor. Gerçekten teknik analizi takmadan hareket edecek mi?

YAZIP ÇİZDİKLERİM
    FALDAN ÖTEYE GİDEMEZ
    Sn.Dr. Bazı analistler de bahsettiğiniz gibi Fed ve diğer merkez bankalarının bol para enjektesiyle şimdilik ipten döndüğünü ve bir süre daha rallinin borsalarda devam edebileceğini söylüyorlar.
    Salgın olayı 2-3 aydan önce bitmezse bu bol para gerçekten dünyada hayat durmusken borsaları daha yukarı taşıması krizi ve düşüşleri erteleyip ileride daha şiddetli yaşanmasına neden olmaz mi?
    Ben bu son yukselislerden şüpheliyim.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Sayın Yıldıztozu
    çok uzun süredir finans piyasalarında trade yapıyorum. Şimdiye kadar edindiğim en önemli tecrübelerimden biri asla bir hikayeye inanıp işleme girme. Yani "o kadar çok para enjekte edildi ki asla düşmez" gibi bir motto asla olmamalı. Yada öyle aldılar ki bu momentumla bu çıkış devam eder gibi kendini olmamış bir olayın hayaline kaptırmamak gerekli.
    Bu noktada en büyük yardımcım teknik analiz. Teknik analizde de bir noktaya geldiğinde burayı geçemezse buradan dönebilir şeklinde bir düstur edinilmeli. Bu formasyonlardan klasik TA ya, EW analizine kadar böyle.
    Sorunuza gelince; yukarıdakilerin ışığında bakarsam, fiyat hareket ettikçe bunun cevabını vermem daha doğru olacaktır.
    Ancak sorunuzdaki vurucu nokta olan "borsaların hayat durmuşken daha yukarıya taşınması" nı en basit fizik kuralı ile termodinamiğin yasaları ile açıkladığımda düzensizlik arttıkça entropi artar ve ve bu sistemi düzene getirmek için daha fazla enerji gerekir ile bağdaştırdığımda, ne kadar çok para enjekte ederseniz finansal irregülasyon o kadar artacak ve sistemin düzeltilmesi için daha çok enerji ve zaman gerekecektir.
    En büyük sorun sistemin parçalanması olacaktır.
    Aslında özet olarak sorunuzun içinde verdiğiniz cevaba tamamen katılıyorum;
    evet bence de "daha yukarı taşıması krizi ve düşüşleri erteleyip ileride daha şiddetli yaşanmasına neden olacaktır"
    Selametle.....

6. Sn Dr.
    Değerli tecrubelerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Evet,termodinamik yasaları. Belki de evrenin zamanla değişmeyecek yegane yasaları. Ve mutlak sıfırla birlikte evrenin ısı ölümü .Bir zaman sonra bütün herşeyin sonsuz bir sessizliğe ve hiçliğe gömülmesi. Borsa bunları unutturuyor biraz

7. İktisatçı olmadığım için bana çok uzak konular. Açıklayıcı geldi paylaşayım dedim.
    Sayın Selva Demiralp Soruları yanıtlamış;

Koronavirüs krizi dünya ekonomisini de vuruyor. Çapı ne olur? 2001 ve 2008 krizlerinden ağır olur mu? 1930'lara benzer mi?

Krizin nihai ekonomik etkilerini kestirebilmek çok zor. Hem arz hem de talebi etkileyen bu krizin altında yatan esas sebep ekonomik değil. Kimse virüsün ne hızla yayılıp ne zaman son bulacağını bilemiyor. Piyasların verdiği tepkiye baktığımızda böylesine keskin bir düşüşü 1930'larda bile görmediğimize şahit oluyoruz. Öte yandan 1930'lardan farklı olarak geçmişten ders almış, hele de 2008 krizinden sonra çok hızlı ve cesur hareket etmeyi öğrenip devreye girmiş merkez bankaları var.

Bu krizde esas rol para politikasına değil hükümetlere düşüyor. Krizin hızlı bir toparlanma mı yoksa uzun süreli derin bir resesyon mu olacağı virüsün yayılma takvimine, izolasyon politikalarının ne kadar etkin devreye sokulabileceğine, bu süreçten olumsuz etkilenen ekonomik birimlerin ne şekilde ayakta tutulabileceğine bağlı.

Uluslararası veriler, sokağa çıkma yasağının virüsün kontrol altına alınmasında en etkin metod olduğunu gösteriyor. Ancak global çapta bir uygulamanın hem uluslararası koordinasyon hem de ekonomik maliyet açısından önemli zorlukları var. Bununla beraber en kısa sürede virüsten temizlenip "V şeklinde" hızlı bir ekonomik toparlanma yaşamak ancak bu tür radikal bir önlemle mümkün olabilir görünüyor.

Eski Fed Başkanı Bernanke "Eğer sağlık sorunu çözülmezse alınan hiçbir önlem işe yaramaz" dedi. Unutmayalım ki virüs ne kadar hızlı kontrol altına alınırsa insanların ekonomiye olan güveni o kadar çabuk geri gelecek, iş yerleri açılacak ve insanlar normal hayatlarına dönüp eski tüketim alışkanlıklarına devam edecekler.
    Selametle.....

8.  Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Kendime daha çok

YAZIP ÇİZDİKLERİM
    FALDAN ÖTEYE GİDEMEZ
    Pazar keyfi sonrası tekrar grafiği irdelediğimde ; kısa vadeli bakışta 23150 ye kadar bir aşağı hareket ağırlıklı senaryonun önceliğinde oluştuğunu gördüm. Daha sonra eğer 1. turuncu DD i geçerse 2. turuncuya gitme şansı artacak. Şu anda senaryoların ihtimali eşit olarak değerlendiriyorum.Yeşil DD ve 1. turuncu DD i kırmaları durumunda senaryolardan biri daha yüksek ihtimale sahip olacak...

YAZIP ÇİZDİKLERİM
    FALDAN ÖTEYE GİDEMEZ
    Selametle.....

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •