Sayfa 14/437 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon
Arama sonucu : 3491 madde; 105 - 112 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1. Kapasite kullanım oranı yüzde 50 iken 3 Milyar TL ciro yapan şirket Yüzde 100 ile çalışırsa ne olur...

SM-N975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Nereye gömmüşler.. Gidip çıkartalım...
     Alıntı Originally Posted by grand2023 Yazıyı Oku
    Kötü mal gömmüş ler..
    Ky almış, seans sonu dökülen keklerden malları yerine koyarlar
    SM-N975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Yazan yok sanırım ky kalmadı
    Neyse, okuyan faydalansın, genel bişey anlatayım
    Bakın sizlere bi hikaye anlatayım
    Bunu 3-5 sene önce ilk kısmı aselde anlatmıştım tekrar edeyim..)
    Rakamlar yuvarlak, tam bire bir değil.

Asel bi aralar 13-15 tl civarıydı. Sonra bi hareket başladı 20 falan oldu. O zamanlar yalan yok ben de takip ediyorum, bi adam var, dünyada ona göre herşey çanak.))) Neyse 25 olunca, arkadaşlar çanak tamamlandı, teknik buraya kadar dedi. Hocam aşağı hocam yukarı yazıyo millet, sanırsın tüm tahtalar onun borsanın gurusu. Neyse , asel devam 30 lara kadar geldi. Bu sefer millet adama yüklenmeye başladı, hocam sen bize çanak tamamlandı dedin 25 ten sattık hisse 30 oldu yazmaya başladılar, herkes mızmızlanıyor. Arkadaş ta, merak etmeyin en fazla çanağını katlar 32 olur yazdı)) asel tabi rüzgarı arkasına almış, alıcılar sırada tavanlar gidiyor. Asel gazı almış dururmu 40 küsürlere kadar çıkınca, millet isyan moduna geçti, hocam 32 çanak katlıyor demiştin orayı da geçti, bize 25 ten sattırdın hisse 40 larda.. vs yazınca, adam bi müddet kimseye cevap vermedi. Sonra meşhur 45 mi 48 mi ne oldu, banka mobiller o gün çöktü bişiler oldu satan sattı satamayan kaldı. Hisse 35 lere düştü orlarda epeyce oyalandı. Yıllara sari 18-20 lere kadar geri düştü.
    Hisse 48 den 35 lere düşünce, o çanakçı abimiz , kaybolmuştu bi anda ortaya çıktı))) gördünüz mü düştü, ben demiştim demez mi. Hey Allahım.
    Şu an da 82 binden sonra çoğu indikatör teknik içimokucu lar vs ahaliye, nakitte kalın, nakit candır vs demiş. Endeks 93 bin olunca orası direnç ordan aman temkinli olun şekli. Endeks 96 bin olunca, kama var takoz var aman dikkat. Şimdi 97 mi 98 bin mi ne oldu. Bi kardeşim yazmıştı, aga uyduk birüne aylardır nakitteyim, hisseler koptu gitti, kaldık yaya. Bi de zararına satmış o şekil bekliyomuş. Endekste kama mı takoz mu ne olucakmış diye aylardır hisse almamış.
    Bu kadar kafa ütüleme işini niye anlattım. Bakın borsada tek doğru yoktur. Bel ki yarın belki haftaya endeks göçecek, tekrar hisselee düşecek olur mu? Olabilir belki de olmaz, bilemiyorum lakin tek bişey takılıp, o amca gibi hayatta herşeyi çanakmış gibi düşünmeyin ya da takozmuş kamaymış gibi.
    Bu iş varlık yatırımı. Tek bi doğrusu yok. Paranın peşinde sadece bi kişi yok. Çoklu bi denklem. Çıkıyorsa birileri çıkartıyorsa alırsın, onlar satıyorsa satarsın))) talep varsa alırsın, talep yoksa satarsın bu kadar basit. Hee bana göre de şu an pgsus thy clebi vs iş yok ken bunların çıkması mantıklı gelmiyprsa da burası borsa, mantıkla teknikle temelle taktikle, sadece birine sıkı sıkıya bağlanıp ona bakarak iş yaparsan para kazanamazsın..bazen çok sorgulamamak gerek. Şimdi endeks düşsün, o kama takoz var diyenler bakın ben demiştim der))) eee ama pgsus 25 den 61 a gitti thy 8 den 11 e geldi, arada ki kar ı kaçırdık, o iş ne olacak???
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    Yazan yok sanırım ky kalmadı

Asel bi aralar 13-15 tl civarıydı. Sonra bi hareket başladı 20 falan oldu. O zamanlar yalan yok ben de takip ediyorum, bi adam var, dünyada ona göre herşey çanak.))) Neyse 25 olunca, arkadaşlar çanak tamamlandı, teknik buraya kadar dedi. Hocam aşağı hocam yukarı yazıyo millet, sanırsın tüm tahtalar onun borsanın gurusu. Neyse , asel devam 30 lara kadar geldi. Bu sefer millet adama yüklenmeye başladı, hocam sen bize çanak tamamlandı dedin 25 ten sattık hisse 30 oldu yazmaya başladılar, herkes mızmızlanıyor. Arkadaş ta, merak etmeyin en fazla çanağını katlar 32 olur yazdı)) asel tabi rüzgarı arkasına almış, alıcılar sırada tavanlar gidiyor. Asel gazı almış dururmu 40 küsürlere kadar çıkınca, millet isyan moduna geçti, hocam 32 çanak katlıyor demiştin orayı da geçti, bize 25 ten sattırdın hisse 40 larda.. vs yazınca, adam bi müddet kimseye cevap vermedi. Sonra meşhur 45 mi 48 mi ne oldu, banka mobiller o gün çöktü bişiler oldu satan sattı satamayan kaldı. Hisse 35 lere düştü orlarda epeyce oyalandı. Yıllara sari 18-20 lere kadar geri düştü.
    Hisse 48 den 35 lere düşünce, o çanakçı abimiz , kaybolmuştu bi anda ortaya çıktı))) gördünüz mü düştü, ben demiştim demez mi. Hey Allahım.
    Şu an da 82 binden sonra çoğu indikatör teknik içimokucu lar vs ahaliye, nakitte kalın, nakit candır vs demiş. Endeks 93 bin olunca orası direnç ordan aman temkinli olun şekli. Endeks 96 bin olunca, kama var takoz var aman dikkat. Şimdi 97 mi 98 bin mi ne oldu. Bi kardeşim yazmıştı, aga uyduk birüne aylardır nakitteyim, hisseler koptu gitti, kaldık yaya. Bi de zararına satmış o şekil bekliyomuş. Endekste kama mı takoz mu ne olucakmış diye aylardır hisse almamış.
    Bu kadar kafa ütüleme işini niye anlattım. Bakın borsada tek doğru yoktur. Bel ki yarın belki haftaya endeks göçecek, tekrar hisselee düşecek olur mu? Olabilir belki de olmaz, bilemiyorum lakin tek bişey takılıp, o amca gibi hayatta herşeyi çanakmış gibi düşünmeyin ya da takozmuş kamaymış gibi.
    Bu iş varlık yatırımı. Tek bi doğrusu yok. Paranın peşinde sadece bi kişi yok. Çoklu bi denklem. Çıkıyorsa birileri çıkartıyorsa alırsın, onlar satıyorsa satarsın))) talep varsa alırsın, talep yoksa satarsın bu kadar basit. Hee bana göre de şu an pgsus thy clebi vs iş yok ken bunların çıkması mantıklı gelmiyprsa da burası borsa, mantıkla teknikle temelle taktikle, sadece birine sıkı sıkıya bağlanıp ona bakarak iş yaparsan para kazanamazsın..bazen çok sorgulamamak gerek. Şimdi endeks düşsün, o kama takoz var diyenler bakın ben demiştim der))) eee ama pgsus 25 den 61 a gitti thy 8 den 11 e geldi, arada ki kar ı kaçırdık, o iş ne olacak???
    👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻
    Hakikaten sayafaşarca yqzılırdı küçük yatırımcı satıp gittimi üstad ne dersin?

5. Burdayız hocam, hedef büyük. Patronun oğlu (şimdiki patron) vizyon sahibi akıllı adam. Şu dönemi en iyi kullanabilecek altyapı ve kapasiteye sahip, envai çeşit silkelemele olsa da inşallah yolumuz uzun. Buradaki değerin bu harekete rağmen henüz farkedilmediği kanaatindeyim.

6.  Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    Yazan yok sanırım ky kalmadı

güzel noktalara değinmişsiniz Temel bey. kaleminize sağlık.. daha çok şeyler var yazılacak ama ben maalesef uzun yazmayı çok sevmiyorum.

siz de bulmuşsunuz ilk durağı zaten. 8.80 ler demişsiniz.

bende de ilk durak 9.20 ler olarak çıkıyor.. bu duraktan sonra, ileride bunun da fazlası olacak izlenimi var.. ama öncelikli olarak oraları bir görsün..

Saadete gelirsek bu hissede orta vade güzel şeyler olabilir, olma ihtimali ağır basıyor bende..

ama herkesin bir gözü de endekste olsun.. bir çok hissenin çıkışı o kadar abartıldı ki "hoca osursa cemaat sıçar" görünümü var..

7. Birazda örnek vereyim geçmiş anıları hatırlattınız.Bilmem hatırlayan varmı aranızda .yıl 1993 Para dergisiydi galiba YATIRIMCI ALİ diye biri yazıyordu haftasonu dergisinde.Ali bey Raks elektronik diyor tahtalar açılıyor raks tavan,konitex sonraki hafta o da tavan,abana elektromekanik diyor millet abanıyor kağıda.Diyeceğim oki 94 krizi oldu ne ali kaldı nede veli.Şimdi alinin yerini hoş ozamanlarda da vardı TEKNİK ANALİZ aldı.Herkes analize bakarak hareket ettiğinden takoz çanak dediğiniz formlar doğru gibi gelir insana.Analiz eğrileri daha sonra çizilir.Geleceği tahmin edersiniz ancak doğru yolu bulamayabilirsiniz.Hissenin bence temeli sağlam ise herzaman size kazandırır.Örneğin EGEEN bedavaydı 40 larda.ULUSOY ELEKTRİK 7-8 lerdeydi 38 geldi. iki üç senede.Yabancılar satın aldı şirketi.Doğru hissede beklerseniz kazanırsınız .Yoksa girdiğinize bin pişman eder sizleri.

bu hafta 6 civarı kaparsa bi sonraki süreçte hedef 10 olur, dedim ama buralara baya hızlı geldi...
    hareketler hoş görünüyor ama yarın veya daha sonra işler değişir mi kimse bilemez...
    o nedenle arkadaşlar da uyarmış herkes kendi kararını versin kimse kimsenin dediğine bakmasın...
    çok iyi bilen biri olsa burda işi olmazdı zaten...
    anlatılan tecrübeler güzeldi, teşekkürler arkadaşlara...

kesinlikle al sat tut yat tavsiyesi değildir...

Sayfa 14/437 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •