Sayfa 2/436 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 3483 madde; 9 - 16 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1. Çok kapsamlı fakat anlaşılır sade, yarı gerçek reel yaşam ekonomi ,yarı varsayım üzerine bir analiz yapıcam.
    Lütfen alıntı yapmayın. Okuyun geçin. Kafanıza yatmıyorsa, kamil saçmalamış diyin geçin. Kim almış satmış umrumda değil. Kimse kar ını burda başkasına dağıtmadığına göre herkesin kendi işi. Hisse düşmüş çıkmış umrumda değil ne olur bilemiyorum.
    ---///
    1.no lu video
    https://youtu.be/rNvoez3tV-g
    2.no lu video
    https://youtu.be/6lwG_KbcZRY
    --///
    Bu hisseyi alırken hiç huyum olmayaraktan, bilanço borç patron vs çok araştırmadan 10-15 gün önce almıştım. Un dan bol ne var diyerekten bilsem de hiç bakmadığım bi şirkrt ve hisseydi. Niye almıştım? Yıutube da 2 stratejist, virüs sonrası dünyada gıda kıtlığından bahsetmişti. İzledim mantıklı geldi. Onların da dayanağı 2010 yılı rokıfeler vakfının 2020 de virüs olacak, çinden yayılacak milyonlarca insan ölecek sınra ,gıda buğday kıtlığı olacak raporuydu. Var dı yok tu gerçekti bilemiyorum. O yüzden almıştım, burda da yazmıştım.
    Sonra biraz daha araştırfım, bu Bil gaytes 2015 de Salgından bahsetmiş, milyonlarca ölüm olacak virüs falan demiş. Aynı Bil gaytes, Cuma günü ,virüsün 2021 sonbaharında biteceğinden bahsetti. Boş bilgi değilse daha virüsün bitmesi için 1.5 yılımız var. Bu bilgiler Google da var. Arayan bulur.
    --///
    Video 1 de ki kişi de. Virüste 2. Dalga ve 3. Dalgadan, biolabaratuarlardan vs bahsediyor. Bi tv kanalında çıkıyor.
    Bugün de Singapur da virüs önceden
    bitmesine rağmen, tekrar başlamış. Yani 2. Dalga Asyada başlamış. Ajanslarda var. Çin de100 100 yeni vaka çıkıyor, onlar habire dış kaynak diyip duruyor.
    ---///
    Video 2 de ise İtalyanın makarna stokları %70 azalmış, makarna tüketimi %40 artmış, Fransa ve Almanyada makarna karneye bağlanmış ondan bahsediyor.
    Sayılar tamamen örnekleme;
    Martta bizim ülkemizde tahminim misal 1 kişi 100 birim, un+irmik+makarna+ekmek tüketiyorsa , lokanta restorant vs kapalı olmasına rağmen, perakende satış ve fırın eşitlemesi ile yine 100 ya da en fazla 110 birim tüketim olmuştur. Nisanda tahminim 130 ya da 140 birim olursa şaşırmam. Biz 1 ay geriden geliyoruz. Neden? Çünkü tüketim alışkanlığımız mecbur değişti. Avrupa yüzde 30-40 artmış. Artık mecburen pizza mantı makarna ekmek vs yiyoruz. Hem çabuk hazır bulunabilir hem de temek ihtiyaç olduğu için.
    İç tüketimden artış cepte, o cepte dursun;
    Ayrıca; ihracat.
    Dünyada un sanayi makina fabrika vs den kaynaklı ihracat 1. Si ülke biziz. Bu krizde virüste diğer ülkeler yeni un fabrikaları tesisleri de kuramayacağına göre, ihracatta büyük artış olacak. Niye artan talepten dolayı. Ülkemizin en büyük ihracat kalemi Fındık ve Un olursa da şaşırmam nisanda. Martta en çok ihracat artışı Gıda da Fındık ve Un da olmuş.
    Burda sorun ne olabilir.?? En büyük buğdaycılar Rusya ve Kazakistan kotalar yasaklar getirdi. Önce kendi vatandaşım diyor ki normal. 3. Büyük buğdaycı Ukraynsdan şimdilik bişey bi ses yok.
    Eğer ki biz Konya Ovası , Urfa ,Trakya da buğdayı eker biçer büyük buğday hasatı alırsak, iyi planlar virüse takılmazsak, Dünyaya un ihracatından ülkecek iyi döviz girdisi sağlarız, Rusyaya vs bile bel bağlamayız. Tarimda virüs bizi teğet geçer hem de büyük ihracat ve kar elde ederiz.
    --///
    Gerçekler, varsayımlar bunlar.
    Eğer ki Bill in dediği gibi bu firüs 1.5 yıl daha sürer, video 1 de ki anlatılan dünyada 2.3. Dalga gelirse, eğer ki biz iyi buğday üretimini kendi özdeğerlerimizden alırsak; bu 1.5 yıl da ülkecek un ihracatından çok büyük döviz ve kar sağlarız. Rokıfeler vakfının bahsettipi Gıda buğday kıtlığına da yakalanmayız.
    --//
    Tahminim; bu şirket bu varsayımlarım tutarss en az 3 kat büyüme potansiyeli var. 1.5 yıl da. Tutarmı, o vakti görürmüyüz kaç kişi 1.5 yıl bekler o zaman hisse ne olur bilemiyorum.
    Tahminim benim bu öngörümün aynısını Yabancı fonlar da gördü ki şirkete ortak olmak istiyorlar diye düşündüm bi an.
    Asla yatırım ve sağlık tavsiyesi değildir.

2. aynı şeyi 10 uncu yazışım cevaplar hep sıtesıne gır bak sıteye yeterınce baktım zaten sorum şu sımdı buyuk restarant tarzı yerler kapalı toptan un satısları bence azaldı markette 5 ve 10 kıloluk satıslar patlama yaptı bız bıle evde yapıyoruz ekmegı artık bım ve dıger marketlerden aldıgım unlarla soke ,efsane un gıbı ..
    uluun ozelınde bıreysel sattıgı anadolu un gıbı bu urunler nerelerde satılıyor bılen varmı merak ettıgım bu tamam un talebı patlamıs olabılır ama uluunakatkısı nekadar

3. İhracat ve Türkiye ve Dünyada büyük ihalelere de giriyor....

Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    aynı şeyi 10 uncu yazışım cevaplar hep sıtesıne gır bak sıteye yeterınce baktım zaten sorum şu sımdı buyuk restarant tarzı yerler kapalı toptan un satısları bence azaldı markette 5 ve 10 kıloluk satıslar patlama yaptı bız bıle evde yapıyoruz ekmegı artık bım ve dıger marketlerden aldıgım unlarla soke ,efsane un gıbı ..
    uluun ozelınde bıreysel sattıgı anadolu un gıbı bu urunler nerelerde satılıyor bılen varmı merak ettıgım bu tamam un talebı patlamıs olabılır ama uluunakatkısı nekadar
    https://www.ulusoyun.com.tr/ihracat-...tegori-11.html
    Buda sektörün ihracatına ilişkin örnek :

Çok sayıda ihracatçı firmanın katıldığı toplantıda 3,5 milyon ton ile 1 milyar doları aşan un ihracatı yapan un sanayicileri sorunlarını masaya yatırdı. Katılımcılar, katma değerli ürün üretimi ve pazar çeşitlenmesi konusunda görüşlerini ortaya koydu. Toplantının açılışında konuşan Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Özmen, “Türkiye 2018’de 3,5 milyon ton un ihraç etti. 1 milyar doları aşan ihracat sağladı. Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) olarak 1 milyon 432 bin ton buğday unu karşılığında 463 milyon dolar ihracat gerçekleştirdi. Türkiye, un ihracatının yarısını Irak’a gerçekleştiriyor. En fazla un ihracatı yaptığımız ikinci ülke ise Suriye. Suriye’nin un ihracatımızdaki payı yüzde 10. Üçüncü sırada ise yüzde 7 ile Angola geliyor. En önemli pazarımızı Irak’ta çift gümrükleme uygulamasından dolayı sıkıntı yaşıyorduk. Bağdat yönetimi, 17 Şubat 2019’da bu uygulamaya son verdi. Bu, maliyetlerimizi düşüren önemli bir gelişmedir. Dünyada yılda 12 milyon ton un ticareti yapılıyor. Bu ticarette 3.5 milyon ton un ihracatıyla Türkiye birinci, 2,5 milyon ton un ihracatıyla Kazakistan ikinci sırada yer alıyor.” dedi.

https://www.millermagazine.com/un-ih...lmaliyiz/.html

Ulusoy un yö netiminin açıklaması var... İhracatın en az yüzde 5 ini biz yapıyoruz dedi...

YTD

4. Ben ihracat yapmiyormu dedim soruyu anlamiyorsunuzki bari alıntı yapmayın bireysel bu unu alcagimiz yer neresi soru bu

5.  Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    Ben ihracat yapmiyormu dedim soruyu anlamiyorsunuzki bari alıntı yapmayın bireysel bu unu alcagimiz yer neresi soru bu
    İlk sorun buydu kardeşim,

“İnşallah sayın painkiller tek merak ettiğim ve cevap alamadığım un nerelere satılıyor bireysel müşteriye ulasiyormu şu anda bı dahil herkez evde yapmaya başladı ekmeği gidip marketten un aliuoruz ama uluuna katkısı ne varmı bireysel urun”

Cevap verdik adam tersler gibi cevap yazıyorsun insanlara. Web sitesini incelemişsin madem firmanın daha çok 25-50 kg ölçülerde fırın, pastane, endüstriyel ürün gruplarına ve ihracata hizmet ettiğini görürdün. Bireysele hitap eden 1 kglık ürünü de var ama az sayıda muhtemelen bizim bildiğimiz ana zincir marketlerde de yok.

Cevap yazarken biraz daha dikkatli ol kimse senin uşağın değil herkes fayda sağlamaya vermeye çalışıyor, az oku, araştır..

6.  Alıntı Originally Posted by jebaha Yazıyı Oku
    İlk sorun buydu kardeşim,

“İnşallah sayın painkiller tek merak ettiğim ve cevap alamadığım un nerelere satılıyor bireysel müşteriye ulasiyormu şu anda bı dahil herkez evde yapmaya başladı ekmeği gidip marketten un aliuoruz ama uluuna katkısı ne varmı bireysel urun”

Cevap verdik adam tersler gibi cevap yazıyorsun insanlara. Web sitesini incelemişsin madem firmanın daha çok 25-50 kg ölçülerde fırın, pastane, endüstriyel ürün gruplarına ve ihracata hizmet ettiğini görürdün. Bireysele hitap eden 1 kglık ürünü de var ama az sayıda muhtemelen bizim bildiğimiz ana zincir marketlerde de yok.

Cevap yazarken biraz daha dikkatli ol kimse senin uşağın değil herkes fayda sağlamaya vermeye çalışıyor, az oku, araştır..
    yeterınce arastıryorum merak etme sıtesını zaten ınceledık kımseyı tersledıgım yok atlamısın damdan duser gıbı un un dıye mıllet bırbırını ezıyor ama bızım un ıcınmıydı merakım ama anladımkı deıl umarım uluun urunlerınede talep gelıyordur zaten bıs kumarhanesınde onemlıde deıl ucakları yerde pegasus tavan tavanken kıse urunsatılıyormu derdınde deıl demekkı uzatmadan hayırlı geceler herkeze bddk kararları felan derken zor bır hafta olcak

7.  Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    Ben ihracat yapmiyormu dedim soruyu anlamiyorsunuzki bari alıntı yapmayın bireysel bu unu alcagimiz yer neresi soru bu
    Yatırımcı ilişkilerine mail atarsanız belki bilgi alabilirsiniz birde bu yolu deneyin.Maillere cevap veriyorlar.

8. Pragma, internette uygulama sini yükledim, şirkette 4 çalışan var,
    Bu mu lan,uluun u pazarlayacak şirket,
    Hahahahahah, çok komik yaaaaaa

Sayfa 2/436 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •