Sayfa 265/436 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365 ... SonSon
Arama sonucu : 3488 madde; 2,113 - 2,120 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1. ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

Alıntı Originally Posted by ewren Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu günkü taban hakkında polyanacılık yapmaya çalışıyoruz . Duygusal davranmayalım kendimizi kandırmayalım elimizde mal kaldı . Şimdi bu düzelir mi düzelmez mi ?
    Polyanacılık mı?
    Dostum bu şirket çeyrekte 250 milyon kar 400 milyon favök açıkladı
    Piyasa değeri ise 2,4 milyar TL
    ve görünen o ki bu karların devamı var.

Neyin polyanası bu kardeş?
    Prospektif 2,5 fk hissede polyanacılık oynanmaz esas Polyana bu hissenin bu piyasa değerinde kalmasıdır.
    4 tavan olmuş hissenin kredi yasağı ile anca zar zor taban olması sana göre elde “mal kalmaksa”
    12,65’ten tüm malına talibim. Virmanla bana.
    Not: Ciddiyim

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

2. Tavan tavan giderken yazmak istemedim, hisse tabana oturduğuna göre bir şeyler karalayabilirim.

Bilanço sonrası ilk gün tavanı bozdu-benim gibi birçok kişiyi mallandırdı, kısada %50 sini yapsa da bugün buralardan tabana lotları dizmesi yine ilk gün tavan bozması gibi yürek işi bence, stop olmam gerekirken yine de satmaya gitmedi elim, küçüklerin ensesine vurur malını alırım nasıl olsa diye düşünüyor herhalde ya da çok yürekli bir tahtacı, anlam veremedim buna, en azından benim lotları şu anki konjonktürde çok bekler.

Ama asıl olarak şirkete gelelim, daha önce de ifade edilmiş; kar böyle devam ederse ki devam edecek gibi, hatta başka sürprizlere de gebe bana göre, o zaman yanar buralar, çılgın bir kar ve FAVÖK geldi, bu kadarını kimse beklemiyordu-gelen kar fiyatlanmamış zaten, haliyle daha önce alım yapmamıştım. Her halükarda borsadaki en büyük fırsatları sunan birkaç hisseden biri benim için.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, yatırım danışmanı değilim, kendi yatırım danışmanınıza başvurun, al-sat-tut tavsiyesi değildir, herkes kendi aklını kullansın!!!!

3.  Alıntı Originally Posted by ewren Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu günkü taban hakkında polyanacılık yapmaya çalışıyoruz . Duygusal davranmayalım kendimizi kandırmayalım elimizde mal kaldı . Şimdi bu düzelir mi düzelmez mi ?
    Trader mısınız değer yatırımcısı mı bilemiyorum, ikisinin de cevabı farklı.

Tradersanız işiniz kısa vadede papatya falına kalmış.

Değer yatırımcısı iseniz, buğday tedarik zincirinde işlerin bu şekilde kesintisiz devam edip etmemesine bağlı. Zira, işin bir ayağında Rusya varsa yarın ne olacağını asla bilemeyeceğinizi biliyorsunuzdur. İklim şartlarının da yarın bir gün diğer ihracatçı ülkeleri zorlamayacağının garantisi yok.
    Şirketten en büyük arzum ve beklentim, kendi göbek bağlarını bu sene oluşacak kâr ile kesmeleridir. Önümüzdeki senelerde en azından fabrikalarında üretebileceği unun buğdayını kendi elleriyle ya da anlaşmalı olarak ürettirmeleri riski minimuma indirir. Söke'de durum büyük ihtimal böyledir, Ulusoy-Söke entegrasyonu tamamlandığında sağlıklı bir denge oluşacağına inanıyorum tedarik tarafında, şirketin sadece zamana ihtiyacı var.

4. Aslında dün - den + dönmesi bu gün - açılış yapıp tekrar + yapması bende dün yaptığımı bu günde yapayım dedim öğleden sonra -6 dan aldım almaz olaydım tabana gitti .

5. Yerli bugday ureticisi 5.75TL/kg istiyormus (asagidaki haber), gecen yil TMO 2.25TL/kg belirlemis. TMO gecen senenin iki katindan fazla olan 5.75TL/kg dese bile bugunku kurla 360$/ton civarina denk gelir. Rusya’dan da bu fiyata benzer bir fiyattan aliniyor sanirim bugday. Rusya’dan tedarikte sorun olursa yerli ureticiden alirlar. Bu sene tedarikte bir sorun olmaz bence. Musteri tarafi da sorun degil zaten. Gida ve enerji icin savasan ulkeler var. Orta vade onumuz acik.

https://www.bloomberght.com/ciftci-e...stiyor-2306604

6.  Alıntı Originally Posted by ewren Yazıyı Oku
    Aslında dün - den + dönmesi bu gün - açılış yapıp tekrar + yapması bende dün yaptığımı bu günde yapayım dedim öğleden sonra -6 dan aldım almaz olaydım tabana gitti .
    Yanlış anlamayın lütfen ; eğer kısa vurkaç yapayım derken hiç bilmediğiniz bir tahtaya dün öyle oldu bugün de böyle olur diye girerseniz kaybetme olasılığınız %100..Hele ki 5 iş gününde %50 yapmış bir kağıtsa (bilanço ne olursa olsun)
    Dünkü hacim İSCTR'den fazla!!!!Tavandan eksiye gitmiş oradan tekrar tavana yakın bir yere...Yani dün hacimli mal satıldığını göremeyen varsa zaten borsa bilgisi yoktur...Bugün hep 14'e yakın tutup hafif hafif hep verdi sonra boşaltıp çıktılar...Ama esas sağlam mal dün satıldı..

7. 1/2 bin lotla tabana yakin yerden giren biri olarak daha rüstünü yeni yeni ispat etme yolundaki bu tahtaya %50prim dönüsü girmek ya bilgisizlik ya acemi cesareti yada uzuncu olmakla anlatilabilir...Yorumlarinıza kısmende olsa katıliyorum.ancak bir diger kagitlara bakın.10 ve alti yatirim yapilacak kagit ne kadar azsa ,Ulusoy unun rasyolari kadar olmasada 20 nin ustunde bircok kagit var...Konjekturel olarak enflasyonist ortamdayız ve herseyin maliyeti yukseliyor.Savas dolayısiyle Bugday her ulke icin stratejik urun.Yarin borsa kapalı.ABD kötü.faizler düsük.Borsa zehirini almıs insanlar kagit ariyor...Bankalar gitmiyor.İnsaat gitmiyor.Otomotiv keza öyle..Demir celikler patinajda...Onumuz yaz ve Turizm hareketli olacak gibi...Bugdaya ulasmak herkesin ortak cabası...Bakalım hangi reel gercekler baskın gelip kagit alınacak.Gidalar yine önde gibi...
     Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Yanlış anlamayın lütfen ; eğer kısa vurkaç yapayım derken hiç bilmediğiniz bir tahtaya dün öyle oldu bugün de böyle olur diye girerseniz kaybetme olasılığınız %100..Hele ki 5 iş gününde %50 yapmış bir kağıtsa (bilanço ne olursa olsun)
    Dünkü hacim İSCTR'den fazla!!!!Tavandan eksiye gitmiş oradan tekrar tavana yakın bir yere...Yani dün hacimli mal satıldığını göremeyen varsa zaten borsa bilgisi yoktur...Bugün hep 14'e yakın tutup hafif hafif hep verdi sonra boşaltıp çıktılar...Ama esas sağlam mal dün satıldı..
    CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    ihlas ti sanırım sokeye yuksek teklif veren,bu nasıl düşük teklifle aldı hala anlayamadim..
    Yokmu tezi olan
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Sayfa 265/436 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •