Sayfa 302/437 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402 ... SonSon
Arama sonucu : 3491 madde; 2,409 - 2,416 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    un fiyatları dolar bazında aşırı düştü, dolar da düştü stokta mal varsa buradan zarar yazacak. Bilanço da tam bu döneme denk geldi, yani 2 gün sonra bilanço yazılacak. ama patron stokları iyice azaltmışsa mesele yoktur.
    1 ay önce BloombergHT'ye çıkmıştı patron. Orada söylediği, devletlerin ve şirketlerin stokları hasat mevsiminde yaptığı.

Buradan stokların azalmış olduğunu varsayabiliriz.

Ayrıca fiyatların düşmesinin sebebi zaten hasat mevsimi olması. Yine patron, Eylülden sonra fiyatların eski zirvelerini de geçeceğini söylemişti, Rusya-Ukraynadan bağımsız.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by cash_is_king Yazıyı Oku
    Hazır kar konusu açılmışken, Ç2 kar beklentiniz nedir?

Yazışmalardan anladığım herkes 200-300 arası bir rakam bekliyor.

Neden böyle bekliyorsunuz?

Özellikle son 1-2 ayda un fiyatları uçtu gitti. Kar artışındaki yukarı ivmenin devam edeceği aşikar.

Daha yüksek gelmesi gerekmez mi?
    Bilgisi olmadan sallayan arkadas var aramizda, bir gun taban diyor ertesi gun ucacak diyen. Cevap vermeye degmez ama basligi yeni okuyanlar icin yazma geregi duydum. Amerikan Tarim Bakanligi tarafindan duzenli aciklanan bugday raporunda fiyatlarin nasil degistigi bilgisi var (asagidaki linkteki raporun 4. Sayfasi). Rusyadan alinan bugday fiyatlari bu sene basinda 300$/ton seviyesindeyken Ukrayna savasi ile beraber 400$/ton seviyesine cikti. Haziranda ise fiyatlar 430$/ton seviyesinde. TMOnun acikladigi 7TL/kg fiyati da yaklasik 420$/ton seviyesine denk geliyor. Yani dolar olarak dusen bir fiyat yok.

Uluun 2021 yili son ceyrekte yaklasik 100milyon TL net kar yazdi. 2022 ilk ceyrekte SokeUn alimi ve fiyatlarin artisi ile 250milyon TL net kar acikladi. Ikinci ceyrek icin ben muhafazakar olarak 200-250milyon TL net kar bekliyorum. Yukarisi da gelebilir.

https://apps.fas.usda.gov/psdonline/circulars/grain.pdf

3.  Alıntı Originally Posted by Kerem_4709 Yazıyı Oku
    Bilgisi olmadan sallayan arkadas var aramizda, bir gun taban diyor ertesi gun ucacak diyen. Cevap vermeye degmez ama basligi yeni okuyanlar icin yazma geregi duydum. Amerikan Tarim Bakanligi tarafindan duzenli aciklanan bugday raporunda fiyatlarin nasil degistigi bilgisi var (asagidaki linkteki raporun 4. Sayfasi). Rusyadan alinan bugday fiyatlari bu sene basinda 300$/ton seviyesindeyken Ukrayna savasi ile beraber 400$/ton seviyesine cikti. Haziranda ise fiyatlar 430$/ton seviyesinde. TMOnun acikladigi 7TL/kg fiyati da yaklasik 420$/ton seviyesine denk geliyor. Yani dolar olarak dusen bir fiyat yok.

Uluun 2021 yili son ceyrekte yaklasik 100milyon TL net kar yazdi. 2022 ilk ceyrekte SokeUn alimi ve fiyatlarin artisi ile 250milyon TL net kar acikladi. Ikinci ceyrek icin ben muhafazakar olarak 200-250milyon TL net kar bekliyorum. Yukarisi da gelebilir.

Buğday fiyatları endeksi
    https://tr.investing.com/commodities...treaming-chart
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Kerem_4709 Yazıyı Oku

%10 düşecek dedim düştü neyi sallamışım?
    söke halka arzı haberi tavan yaptırması gerekir diye fikir değiştirdim ama tuhaflık olduğunu da söyledim. Madem tavan olacak spek neden hisse toplamadı diye sordum. Cevap çok basitmiş, spek eski oyunlara dönmüş, yani beklenti kırmaya yönelik davranışlar.
    yok fonlar almış yok halka arz derken gömdü malı. okuyamadık olayları. fonlar filan hikaye bir cepten öteki cebe koyuyor, bu işler organıze.. fonların alışı umurumda bile olmadı spek size göstermek istediğini gösterir. ama sökeden gol yedik. Fazladan aldığım malları aldığım fiyata verip 2260 lardan yerine koydum inat ettim 40 lirada vereceğim.

5.  Alıntı Originally Posted by Kerem_4709 Yazıyı Oku

söke alımı
    fiyatların artışının dışında buğday fiyatlarının dolar bazında 3 ayda %24.5 artışıyla stok karı da yazıldı. Doların artması daha başka bir olay.
    ve ayrıca satışlar 3e katlandı bu da bambaşka bir olay.
    yani karın nedeni bu 4 olay

6.  Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Alıcı görüyor, olumsuz...
    Buralardan hızlıca dönmesi lazım yoksa aşağı salar..Düştükçe atlayan çok olacaktır maalesef.
    Dün 24 altında alıcı gördükçe verdi hacim arttı olumsuz..
    Bugün 22 altına sarktı hemen olumsuz..
    Buradan alıcı değil satıcı görmeli yoksa 21 altı da olabilir..Mal düşerse tekrar yukarı yeltenir.

7. Saatlikte diplere yaklaştı artık. Gün içinde dönmesi lazım. Borsadaki panikle satış kademeleri de doldu.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8. KY dokuluyor gorunuyor. Satici taraftaki en buyuk 5 araci kurum bugun 216bin lot satti. 5 buyuk disindaki diger butun araci kurumlar ise 121bin lot satti. Diger kismini buyuk, ilk 5 saticiyi kucuk gorunce seviniyorum

Alici tarafta ise yine IsYatirim en buyuk alici, toplam 132bin lot aldi. Digerleri ise oldukca kucuk.

Sayfa 302/437 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •