Sayfa 340/436 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390 ... SonSon
Arama sonucu : 3487 madde; 2,713 - 2,720 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,379
    endeks te koptu görüntüsü var böyle havalarda bizim oyuncu uzaktan kumanda kontrol ile başka kağıtlarda çift taş oynar orada yorulma olunca gelir bize çarşamba gününe kadar bir kar satışı olacaktır endeks tarafında bizde ise tam tersi enflasyon rakamı ile yolumuz açılır diye düşünüyorum tamamen sallamasyon analiz kimse ciddiye almasın
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

2. Uzun zamandan buradayım tahtayı artık adım kadar biliyorum ama son 3 günde olan işlemler tamamen farklılaştı.
    Alışlara kalın lotlar yazıyor. Satıştan millete mal satıp sonra kalın lotları silerek azaltıyorlar ve başlıyorlar kademelere vermeye.
    21.46 oldu 21.90'a kadar tepki verdi şimdi yine 21.5..Birazdan 21.50 ve 21.40 kademelerine de verecek..
    Çok fena bozuldu tahta. Benim tahminim 1 milyon üstü mal verildiği yönündeydi fakat sanırım yanıldım tahminimin üzerinde mal kaymış piyasaya 2 milyona yakın.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,379
    bu enflasyon düşmez ise biz de ufak ta olsa paramızı koruruz yoksa halimiz hiç iyi değil ekonomi uçuyor yalanlarına kanmayın

İTO: İstanbul'da Temmuz'da perakende fiyatlar aylık %4,09, yıllık %99,11 arttı
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

4. Tarihin en güçlü ve yüksek diencini geçemedik çok agresif alışlar geldi dolar bazında dirence üstelik %10 üzerine. Teknik olarak bunun dönüşü çok ağır cezası da büyüktür. Naıl ki teknik dirençi 4saatlik de olsa %10 yukarı kırmışsan önemli bir desteği de aşağı kırmak zorundasın. maksimum 18ler diye düşünebiliriz, nerede duracağını bilemeyiz çünkü bilanço yaklaşıyor. Bilanço nasıl gelecek. Üçüncü ay sonu bilançosunu detaylı incelemedim ama gelen karın yarısı stok karından gelmiş olmalı. 6. ay sonu bilançosuna göre (yani bugünlerde açıklanacak bilanço) stok karı yok hatta ciddi zarar bile yazabilirdik. zira 31. martta 1014 liradan stoklar işlenmiş. 30 haziran stokları ise 883 dolardan işlenecek. Arada %12 lik fark var. stok zararı var ama sezon sonu olduğu için elimizde mal yok, bu çok iyi. Fakat daha iyisi Stokları ortalama 1075 dolardan satmışız. Daha da iyisi 1075e sattığımız malları şu an 800 dolardan topluyoruz. Daha da iyisi 800 den aldıklarımızı 2 ay içinde 1100 dolardan satmaya başlayacağız bu benim görüşümdür. Kısaca stok karı da yok zararı da pek yok ama ciddi esas faaliyet karı var. 180-280 arası kar gelebilir. Çünkü yurt dışı satışlarını bilmiyoruz, belki düştü belki ikiye katladı. işler ortalamaysa 200 kar gelir ihracatı artırdıysa 240 gelir Rusyadan ucuz alıp sattıysa 320 de gelir. Bilemiyoruz. Ama bildiğimiz şey esas faaliyet karının artacağı ve sonucunda 2-3 bilanço karları aşırı artırdığı için aracı kurumların öneri listelerine girmesi olacaktır. Eğer 200 milyon kar gelirse 12.46 olan fk 6.7 ye düşecek. Bu müthiş bence. Ama bundan sonraki bilançoyu yani 3. bilanço 400 milyon bekliyorum hadi 300 gelsin fk 4.5 a inecek. Yılbaşı sonrası da eşek yüküyle bedelsiz verecektir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by ata_306 Yazıyı Oku
    bu enflasyon düşmez ise biz de ufak ta olsa paramızı koruruz yoksa halimiz hiç iyi değil ekonomi uçuyor yalanlarına kanmayın

İTO: İstanbul'da Temmuz'da perakende fiyatlar aylık %4,09, yıllık %99,11 arttı
    koruyalım diye uluun odas sahol thy aldık ya.

6.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    tekrar mallarımı yerine koydum.
     Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Tarihin en güçlü ve yüksek diencini geçemedik çok agresif alışlar geldi dolar bazında dirence üstelik %10 üzerine. Teknik olarak bunun dönüşü çok ağır cezası da büyüktür. Naıl ki teknik dirençi 4saatlik de olsa %10 yukarı kırmışsan önemli bir desteği de aşağı kırmak zorundasın. maksimum 18ler diye düşünebiliriz, nerede duracağını bilemeyiz çünkü bilanço yaklaşıyor. Bilanço nasıl gelecek. Üçüncü ay sonu bilançosunu detaylı incelemedim ama gelen karın yarısı stok karından gelmiş olmalı. 6. ay sonu bilançosuna göre (yani bugünlerde açıklanacak bilanço) stok karı yok hatta ciddi zarar bile yazabilirdik. zira 31. martta 1014 liradan stoklar işlenmiş. 30 haziran stokları ise 883 dolardan işlenecek. Arada %12 lik fark var. stok zararı var ama sezon sonu olduğu için elimizde mal yok, bu çok iyi. Fakat daha iyisi Stokları ortalama 1075 dolardan satmışız. Daha da iyisi 1075e sattığımız malları şu an 800 dolardan topluyoruz. Daha da iyisi 800 den aldıklarımızı 2 ay içinde 1100 dolardan satmaya başlayacağız bu benim görüşümdür. Kısaca stok karı da yok zararı da pek yok ama ciddi esas faaliyet karı var. 180-280 arası kar gelebilir. Çünkü yurt dışı satışlarını bilmiyoruz, belki düştü belki ikiye katladı. işler ortalamaysa 200 kar gelir ihracatı artırdıysa 240 gelir Rusyadan ucuz alıp sattıysa 320 de gelir. Bilemiyoruz. Ama bildiğimiz şey esas faaliyet karının artacağı ve sonucunda 2-3 bilanço karları aşırı artırdığı için aracı kurumların öneri listelerine girmesi olacaktır. Eğer 200 milyon kar gelirse 12.46 olan fk 6.7 ye düşecek. Bu müthiş bence. Ama bundan sonraki bilançoyu yani 3. bilanço 400 milyon bekliyorum hadi 300 gelsin fk 4.5 a inecek. Yılbaşı sonrası da eşek yüküyle bedelsiz verecektir.

Madem 18'ler hedefte 22.80'den acele etmişsiniz biraz

7.  Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Madem 18'ler hedefte 22.80'den acele etmişsiniz biraz
    onlar sabit lotlarımdı yeterli o kar benim için. o fiyata gelmesi için zaman yok çünkü bilanço geliyor. düşük kar açıklarsa 17de görebiliriz. o zaman lot sayımı artırmayı düşünebilirim.

8. Yasemin Hanım, aracı kurum önerilerine girmesine çok yolu var maalesef.

Aracı kurumların hepsi sınırlı personelle çalışıyor. O neden hepsi BIST30, bilemediniz BIST50, hadi çok nadiren de BIST100 hissesi analiz ediyorlar.

Hepsi aynı hisseler etrafında dönüp duruyor.

Özetle, biz daha Ana Pazardayız. Yıldız Pazar, BIST100 falan uzak şu anda.. Hacimler, sermaye, volatilite, şirket değeri falan düzelecek ki yukarılara gitsin..

Şimdilik arada Yunus Şahin, Mehmet Aşçıoğlu falan yorumlar en fazla.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 340/436 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •