Sayfa 48/437 İlkİlk ... 3846474849505898148 ... SonSon
Arama sonucu : 3491 madde; 377 - 384 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1. A101 e de gelmiş Ulusoy Un...20200423_000841.jpg

2. Dolar bazlı halka arz fiyatına yeni ulaşmış.. kapasite zirveye ulaşmış..buğday fiyatları 550 dolara gelmiş.. 2008 de 1.300 doları görmüş.. ortaklık beklentisi varmış. Arz miktarı talebi karşılamayacak bir düzene giderken.. 5 TL den itibaren bu yorumlar enteresan.. en az 3 ay dan bahsediliyor. Sonra ne olacak Allah bilir. 7.94 den 7 liraya düşünce bir arkadaş, 7.90 dan almış safın biri twitterda da yazmış diye dalga geçene, emin ol o arkadaş da zarar yazmayacak demiştik. 200 milyon dolara kadar gitti gider.. bir Allah bilir, bir ortaklar.. hiç olmayacak hisseler 3 e 5 e katladı .. daha 1 kat yapmadı uluun. Tspor mu Pegasus mu, Burva mı.. tek handikap Pınar grubu.. Allah rast getirsin...

SM-N975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. sn Borsaazmanı çok teşekkürler uyarıların için dün 9.65 ten verdim bol kazançlar dilerim hepinize uluun A101 E GELMİSSE ALAYIM AMA YİNEDE

4.  Alıntı Originally Posted by borsaazmanı Yazıyı Oku
    Dolar bazlı halka arz fiyatına yeni ulaşmış.. kapasite zirveye ulaşmış..buğday fiyatları 550 dolara gelmiş.. 2008 de 1.300 doları görmüş.. ortaklık beklentisi varmış. Arz miktarı talebi karşılamayacak bir düzene giderken.. 5 TL den itibaren bu yorumlar enteresan.. en az 3 ay dan bahsediliyor. Sonra ne olacak Allah bilir. 7.94 den 7 liraya düşünce bir arkadaş, 7.90 dan almış safın biri twitterda da yazmış diye dalga geçene, emin ol o arkadaş da zarar yazmayacak demiştik. 200 milyon dolara kadar gitti gider.. bir Allah bilir, bir ortaklar.. hiç olmayacak hisseler 3 e 5 e katladı .. daha 1 kat yapmadı uluun. Tspor mu Pegasus mu, Burva mı.. tek handikap Pınar grubu.. Allah rast getirsin...

Burada daha yolu var mı ? Yoksa bu kadar mı dediniz. Ben yolu var gibi anladım arkadaş sizin uyarınız ile sattım demiş anlamadim

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Bu sene temettü vermeye başlarmı acaba ? Önceden vermemiş ama bu sene olabilirmi.

6.  Alıntı Originally Posted by borsaazmanı Yazıyı Oku
    A101 e de gelmiş Ulusoy Un...20200423_000841.jpg
    İşte bu Un a olan Aşırı talebi gösteriyor.
    Normalde hiç huyum değildir. Hiçbir zaman tekniğe taktiğe duyuma yok temel analize vs e göre araştırmadan daha önce hisse almamıştım. İlk defa burda aldım. Unutmayın fiyata göre hisse alırsanız hayal satın almışsınız demektir. Fiyatlar her zaman gerçekle örtüşmez. Fiyatlar gerçekleri unutturur.
    İktisat ekonomi bilen hiç kimse teknik analize göre hisse almaz normalde. İktisatın ekonominin kuralları bellidir. 5 bin yıl öncede aynıydı. 5 bin yıl sonrada aynı olucak.
    Gerçek hayatla borsa birebir aynıdır. Galeriye gittiniz, araba alıcaksınız, galerici size 50 bin lik arabaya 70 bin fiyat çekti. Sizde hayırdır bilader bizimi yiyon dediniz. Galerici de tekniğe göre üçgen oluştu, flama yapacak haftaya sen de 100 bine satarsın dedi, nasıl olsa flama yapacak dedi))) misal. Alırmısınız o arabayı? Almazsınız. Eee burda niye flama çsnak olacak diye alıyorsunuz??? )) çünkü sürü psikolojisi. Öyle olduğu varsayılarak öğretilmiş çaresizlik. Onu diyenler insanları sürü psikolojisine yönlendirip muhtemelen kendileri çıkıyordur.
    Varlık yatırımında fiyatlar şekillere göre ya da geçmişe göre oluşmaz. Piyasa dinamikleri hep canlıdır ve kendini günceller. Unutmayın araba da ev de petrol de hisse de vs hepsi varlık yatırımıdır. Hepsinin maliyeti vardır. Arz ve talep e göre fiyat oluşur. Normal şartlarda kimse malını maliyetinin altına zararına satmak istemez. Aslında bu tv idi çıkanlar eğitüm verenler teknik taktik diyenleri 1 aydır inceliyoruöim.%99 aracı kurumların forex çileri. Forex şirketleri kapanınca işsiz kalınca hepsi kurstu eğitimdi tv idi derken teknik taktik le insanları bi nevi beyin yıkaması yapmışlar. Hiçbiri borsacı değil aslında. 90 larda da olan yurtdışında olan future options dedikleri bu vadeli geleceğe yönelik forex vs li işlemlerin fiyata yönelik kurallarını borsaya uyarlamışlar. 2 si çok farklı mevzular. Hisse senedi bir varlık yatırımıdır, ecnebilerin; asset investing dedikleri..Future options forex kaldıraç teknik vs ile ilgisi olabilir, lakin asset investing yani varlık yatırımı yani hisse senedinin teknikle vs ile ilgisi yok, özü şirketin kar- zarar etmesi ve temettü vermesi esasına dayanır, 10-15 yıllık planlanır, ve çeyrek hesabına göre yapılır misal 40 çeyrek bilanço ya da 60 çeyrek bilanço gibi. 1 yılda 4 çeyrek bilanço geldiği için.
    Araba aldınız 50 bin tl ye, lastik değiştiniz bi de boya vs size geldi maliyeti 70 bin tl ye, satıcaksınız, bi müşteri aradı, ya 21.günlük üstsel ortalama 210 günlük hareketli ortalama, fibonacci , çanağa göre senin araban 30 bin tl eder dese ne dersiniz???))) Küfredersiniz. Lakin tvlerde şirket hisselerini adamlar çanak boyu, yok üstsel ortalama diye kafalarına göre indirip çıkarıyo..
    Yani borsada da patronlar şirket piyasa değerlerinin şekillere göre fiyatlanmasını ister mi? Bu ticarete aykırı. Eski patronlara sorun hepsinin bildiği şirketimin piyasa değeri nedir ya da defter değerim kaç. Yeni nesil patronlar da favok ebidta bi de olsa olsa fiyat kazanç bilirler. Ticarette ekonomide herşey arz talep ve maliyete göre işler. Hep diyorum. Bi denk gelsem ya da siz denk gelseniz)) o tv lerde ya da kurs vs verenlere diyin sizin 100 bün tl lik arabanız ters çanak oldu fibo direncinden döndü, aslında fiyatı 50 bin tl diyin bakın nasıl zıplıyorlar))) araban kaza yapar fiyatı düşer, şirketlerin zarar etmesi gibi. Yani borsa fiyatlamsı bi nevin hayatımızın kopyası..
    ---///
    İlk başa döneyim. Şimdi 2 haftadır bu şirketi iyice inceledim. İç piyasa ile perakende ile işi yok aslında.
    Biri yazmıştı bi yerde: ya sanırsın bu şirket iç piyasaya tüm Türkiyeye un u veriyomuş gibi fiyatlanıyor abartı var gibi.))) Onu yazan kamil, İç piyasaya %26 un verme yüzdesi , ürettiğinin %74 ü nü ihraç ediyor, aslında bi nevi Dünyaya Un veriyor. Baktım BM in açtığı ihalelrri de almış. Ne alaka şu alaka. BM gariban ülkelere bedava Un dağıtıyor, parasını BM veriyor. İhale açmış.
    Yani aslında bu şirket iç piyasada da toptancılara ya da Endüstriyel şirketlere un veriyor. Misal pastanecilere fırıncılara markanacılara helvacılara pizzacılara gibi. Eğer ki markete kadar olay inmişse, marketlere un veren orta ölçekli şirketler Un yetiştiremiyor demektir.
    --//
    Burda da teknikçilerin düzeltme dediği benim dağı tırmanırken arada bi durup çadır açıp yemek yemek lazım wc ye uğramak lazım bi nefeslenmek lazım dediğim şey))) olursa güzel olur. Sonuçta talep var. Reelde gerçekte ticareti dönüyor. Bana göre benim hür fikrime göre suni şişen bi balon yok. Size göre varsa o da sizin fikriniz saygı duyarım. Şirketin gerçektte hayatın olağan akışına göre cidden şu 2 ayda çok büyük paralar kazanmış olması lazım.
    Borsada da İşlem hacimleri de iyi. İsteyen alım isteyene satım fırsatı da veriyor. Dinlenip düzenlenip çıkması daha güzel daha normal olanıdır. Güç toplayarak yükselirsen zirvelere ulaşırsın. Ama sonuçta piyasa şartları alıcı satıcı iştaşı. Bazen patronlar, lotları çevirenler bile piayasa şartlarına 2 yönlü de karşı koyamazlar. Büyük alıcılar ya da büyük satıcılar, piyasayı belirler.
    23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.
    Asla yatırım alsat tut tavsiyesi değil, bireysel fikirlerimdir.
    Neyse, yine çok kafa ütüledim. Arada ütüye devam))) kızmayın..

7. POT-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. 5, küsürlerden de satmıştınız.. Un alın yine de.. destek iyidir...
     Alıntı Originally Posted by balici Yazıyı Oku
    sn Borsaazmanı çok teşekkürler uyarıların için dün 9.65 ten verdim bol kazançlar dilerim hepinize uluun A101 E GELMİSSE ALAYIM AMA YİNEDE

Sayfa 48/437 İlkİlk ... 3846474849505898148 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •