Sayfa 5/436 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 3486 madde; 33 - 40 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by balici Yazıyı Oku
    adamlar bu fiyatlardan satılcagına inanmıyolar galiba
    BEN DE İNANMIYORUM..geçen yıl 3 milyar, bu yıl belki 4 milyar ciro yapacak, herşey dursa, durmayacak fabrikaları olan şirket.. 250-300 milyon dolardan aşşağı tahmin etmiyorum..

2. Sözde ekonomi kanalı diye izliyorum
    Her hafta yok girişimcilik yok bilişimvilik startup stopup.. yaw ortam iyice bozuk, bu virüsten sonra büyük dev şirket holding değilsen, küçükler dünyada batmaya mecbur. İnsanları halen halen boş hayaller peşinde koşturuyorlar, bi de bunları tv lerde özendiriyorlar.
    Çözüm tarımda, gıda da, ülkrlerin kurtuluşu tarım mmmm daaa. Millet yurt dışında, biz de bi ara maçlarda kale direklerini söküyorlardı, orda da 5g direklerini söküyorlar yakıyorlar. Bu küçük girişim grubu bilişim teknoloji vs boş hayaller.
    Kamu spotları ile gençleri çocukları ,tarıma reçberliğe hayvancılığa sevk etmemiz lazım. Bu rokıfeler vakfı falan boş beleş değil, fi tarihinde gelecekte ki gıda buğday kıtlığından boşuna bahsetmemiş olsa gerek. Cuma günü gördük, insanlar aç kalmama duygusu ile fırınların önünde mahşeri kalabalık oldu.
    Devletimizin 1. Önceliği tarım olmalı ve de Sağlık. Tv lerde kamu spotlarında tarım reçberlik hayvancılık seracılık fidecilik özendirmeli. Artık çocuğum okusun Adam olsun zihniyrti bitmiştir, sonuç diplomalı işsiz. Toplum, Tarım ve hayvancılığa yönlendirilmeli ve de bu işten para kazanmalı. İnsanlar, Buğday un tavuk süt yumurta fınfık çay vs ekip biçmeli üretmeli, ve bundan iyi paralar kazanmalı.
    Çözüm artık sanayi ve teknoloji ile gelmez. Para çözüm kurtuluş TARIM DA HAYVANCILIK TA. Ahanda 2 sene içinde görürsünüz..
    Halen tv de yok erken hasta bulma yazılımı yok kredi çekiyim yok startup yok melrk yatırım, yok döner bıçağı yerine döner kesme makinesi fabrikası açıp girişimci olalım,, bunlar hayalll. Bu işlerin devri bitti. Halen virüsü ve sonrası etkilerini kimse göremiyor. Bu Ruslar kazaklar durup dururken mi Buğday tahıl ihracatını durdurdu ya da kota koydu???
    Devletimizin çok acil, köye dönüş, reçber yetiştirme, tarım buğday projeleri, gübre tohum mazot projrleri üretmesi lazım.. Tarım işçileri misal, virüs varken bu işçiler toplu nasıl yatacak? Nasıl ekip biçecek.vs vs
    Kurtuluş Tarım da Gıda da Hayvancılık ta 2×2=4. Tv lerde halen insanları mucitliklrr ile kredi çektirip girişimci vs boş hayallere yönlendirmek çok yanlış. Bu piyasada gıda işi yapmıyorsan, ya da büyük balık değilsen işin zor..
    Bunları genel ülkem için yazıyorum, hisse ile bağlantısı yok.
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.

3. Şirket değerlemeleri fvök/ ebitda çarpanı üzerinden yapılır. Geçen yıl ki fvaök e göre şu an 6 çarpanla işlem görüyor. Gıda sektörü dünya da 10 çarpanla falan değerleniyormuş. Önümüzdeki yıl fvaök muhtemelen en az %50 artar. Ülke riski falan ı da kattınız mı bence minimum 120 milyon dolar falan çıkar. Trend sektör şu bu ve biten yatırımlar dediniz mi , yukarıya da yolu olur bence. Amatör görüşlerdir yatırım tavsiyesi değildir

4.  Alıntı Originally Posted by Painkiller Yazıyı Oku
    Şirket değerlemeleri fvök/ ebitda çarpanı üzerinden yapılır. Geçen yıl ki fvaök e göre şu an 6 çarpanla işlem görüyor. Gıda sektörü dünya da 10 çarpanla falan değerleniyormuş. Önümüzdeki yıl fvaök muhtemelen en az %50 artar. Ülke riski falan ı da kattınız mı bence minimum 120 milyon dolar falan çıkar. Trend sektör şu bu ve biten yatırımlar dediniz mi , yukarıya da yolu olur bence. Amatör görüşlerdir yatırım tavsiyesi değildir
    Güzel analiz hocam, eline sağlık.

5. Petun tavan oluyor... Sıradaki...

Alıntı Originally Posted by Painkiller Yazıyı Oku
    Şirket değerlemeleri fvök/ ebitda çarpanı üzerinden yapılır. Geçen yıl ki fvaök e göre şu an 6 çarpanla işlem görüyor. Gıda sektörü dünya da 10 çarpanla falan değerleniyormuş. Önümüzdeki yıl fvaök muhtemelen en az %50 artar. Ülke riski falan ı da kattınız mı bence minimum 120 milyon dolar falan çıkar. Trend sektör şu bu ve biten yatırımlar dediniz mi , yukarıya da yolu olur bence. Amatör görüşlerdir yatırım tavsiyesi değildir
    Petun tavana gidiyorsa, uluun 2 kere tavana gitmesi gerekir...
    YTD

6.  Alıntı Originally Posted by indian Yazıyı Oku
    Petun tavana gidiyorsa, uluun 2 kere tavana gitmesi gerekir...
    YTD
    tamamen farklı sektörler, alakaları yok.. ha bu arada petunun da orta vade tekniği çok iyi...

7.  Alıntı Originally Posted by balici Yazıyı Oku
    5.23 ten verdim aşagı gelcek gibi gelince size destek atarım
    destek attınız mı

8.  Alıntı Originally Posted by sevenhill Yazıyı Oku
    destek attınız mı
    kagıt cok guzel bugun alan kurumlar satıyor kar ıgorunce ınfosu işi garantısı bı tane alım tutım dıyen olmadı henuz

Sayfa 5/436 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •