Sayfa 94/436 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon
Arama sonucu : 3485 madde; 745 - 752 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1. Ayranı yok içmeye At ile gider çeşmeye.. Yaşar Grubu daha yeni topluyor kendini. Alamaz Uluun u normalde. Viking veya Pınsu yu satmaya çalışıyor zaten..
    Benim aklıma hep Yünsa gibi bir ortak geldi. Devlet destekli. Varlık fonu gibi.. Stratejik ürün ya...
     Alıntı Originally Posted by kiimm81 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu ortaklık işinde neden YABANCI kelimesine bu kadar kitlendiniz. Haberde sadece ortaklık diyo. Yabancı kelimesi geçmiyor. Şu algı olayını yapmayın lütfen. Ayrıca bu kadar hareket birliği, tabanlar, tavanlar ve hacim. İkizi gibi hareket ettiği ve ayrışamadığı kağıt. Ortak acaba Petun mu olur sorusunu aklıma getirmiyor değil.
    SM-N975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by kiimm81 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu ortaklık işinde neden YABANCI kelimesine bu kadar kitlendiniz. Haberde sadece ortaklık diyo. Yabancı kelimesi geçmiyor. Şu algı olayını yapmayın lütfen. Ayrıca bu kadar hareket birliği, tabanlar, tavanlar ve hacim. İkizi gibi hareket ettiği ve ayrışamadığı kağıt. Ortak acaba Petun mu olur sorusunu aklıma getirmiyor değil.
    Dostum anladığım bu şirket globale daha da çok açılmak istiyor ve bunu yerli ortakla başarması daha zor. Adamların amacının şu anda yeni sermaye yerine belki de abddeki büyük unculardan biriyle pazarı genişletmek olduğunu düşünüyorum. Kapta yabancı ifadesi yok ama kaptan önce haber abd menşeili bir kaynaktan duyulmuştu, böyle olması yabancı algısını daha da güçlendirdi. Ha şartlar oluşmaz ortaklık olmayadabilir belki yerli de olabilir bunu hep beraber göreceğiz. Tek korkum vakko gibi yabancı ortak haber salıp sonra aa vazgeçtik yaa biz demeleri.

Bize en çok yarayan yabancı, sonra yerli en kötü senaryo ise aa vazgeçtik.

3.  Alıntı Originally Posted by kiimm81 Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by jebaha Yazıyı Oku
    Dostum anladığım bu şirket globale daha da çok açılmak istiyor ve bunu yerli ortakla başarması daha zor. Adamların amacının şu anda yeni sermaye yerine belki de abddeki büyük unculardan biriyle pazarı genişletmek olduğunu düşünüyorum. Kapta yabancı ifadesi yok ama kaptan önce haber abd menşeili bir kaynaktan duyulmuştu, böyle olması yabancı algısını daha da güçlendirdi. Ha şartlar oluşmaz ortaklık olmayadabilir belki yerli de olabilir bunu hep beraber göreceğiz. Tek korkum vakko gibi yabancı ortak haber salıp sonra aa vazgeçtik yaa biz demeleri.

Yabancı olabileceği yönünde bir diğer husus ise yetki verilen Pragma danışmanlığın uluslararası birleşme ve yatırımlar üzerine çalışıyor olması. Aşağıda Pragmanın orjinal profil ifadesini paylaşıyorum dileyen google translate ile çevirebilir.

Pragma is the leading investment banking firm in Turkey providing financial advisory services on mergers and acquisitions. We closed
    Our typical transactions are complex cross-border projects in Turkey involving sophisticated investors, investee companies and financing sources. Pragma provides its clients with either buy-side or sell-side advisory services from the beginning of the project until closing.

Our clients include an impressive list of multinational and Turkish companies. Our investment banking experience and senior level contacts allow us to successfully source and execute cross-border acquisitions and partnerships in Turkey.

We have a growing team of 30 investment bankers. Our leadership team is the most experienced one in Turkey with an average of more than 20 years of seniority in the industry. Our approach entails dedication of the required senior-level attention to provide top-notch service to our clients. We also capitalize on our in-depth industry know-how.

4. ŞİRKETİN GERÇEK DEĞERİ NEDİR BU KONUDA BİRBİLGİ YOK ANLADIĞIM KADARIYLA.ULUSE DE AYNI DURUM OLDU ANCAK ORADA 400 MİLYON DOLAR GİBİ BİR PAZARLIK YAPILIYORDU.Haber çıktığında en az 100 milyon dolar üzerinde değerinde gibi bir ifade vardı ama kaç milyon usd belli değildi.Yarın anlama olursa şirketin % kaçı satılacak.Tamamının satılması durumunda iyi bir fiyata ulaşılabilir.Geri çağırma falan.Aksi halde uygun fiyat beklediğiniz fiyat olmayabilir.Hepsinden önemlisi bu satış gerçekleşecekmi.Aksi halde uluun bilançosunun cazibesi kadar bir yükseliş yaşayabilir.O fiyatta uçuk bir değer olmayacağı muhakkak.Lütfen düşsünde alayım diyen biri olarak yazmıyorum.3,7 maliyetli birinin ortalama 8 lerden sattığı hisseyi bu fiyatlardan alması mümkün değil.Speklerin cirit attığı hissede ky ye kolay kolay para kazandırmıyorlar.Tek hedefleri cebimizdeki üç beş kuruş.Birinde kazansak diğerinde avlanıyoruz.Robot icad oldu mertlik bozuldu.Hepinize yürekten bol şans dilerim.
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

5.  Alıntı Originally Posted by jebaha Yazıyı Oku

Çok güzel tespitler ve katılmamak elde değil. Fakat benim anlatmak istediğim bu değildi. Petun ile birebir aynı hareketleri yapması (grafiği bile neredeyse aynı), peşine takılıp gitmesi beni işkillendiren durum. Yaşar grubunun ekonomik olarak ne durumda olduğu hiç önemli değil. Sadece borsa olarak söylüyorum hangi batık şirketlerin hangi şekilde kurtarıldığı ve ihale alıp prim yapan şirketlerin nasıl yüzüstü bırakıldığı (mesela otokar) belli. Zaten kar eden ve böyle bir bilançoya ulaşan şirket ne diye ortak arar onu da anlamam. Eğer bir alavere dalavere dönecekse bunu %1 ortaklık olarak bile yaparlar.
    Böyle bir durumda patronlar nikah kıyarken ky ise donunu takı olarak gönderir. Umarım ky sevindirecek bir ortaklık olur ama bu Petun beni korkutuyor. İnşallah herkesin maliyeti düşüktür de bir oyun veya "Aaaa biz ortaklıktan vazgeçtik" durumunda kimseye birşey olmaz. YTD.

Patronun akıllı adam olduğunu düşünüyorum düzgün bir aile görüntüsü var. Yoksa onu başkan seçmezler, tahılla ilgili en ufak bir açiklamada tv ona bağlanıyor. Alavera dalevara olacağıni sanmam. Küçük hesaplarla niye uğraşsın ki şirketini globellestirmek adına kuvvetli şirketlerle iş birliğı yapmak zorunda.
     Alıntı Originally Posted by kiimm81 Yazıyı Oku
    Çok güzel tespitler ve katılmamak elde değil. Fakat benim anlatmak istediğim bu değildi. Petun ile birebir aynı hareketleri yapması (grafiği bile neredeyse aynı), peşine takılıp gitmesi beni işkillendiren durum. Yaşar grubunun ekonomik olarak ne durumda olduğu hiç önemli değil. Sadece borsa olarak söylüyorum hangi batık şirketlerin hangi şekilde kurtarıldığı ve ihale alıp prim yapan şirketlerin nasıl yüzüstü bırakıldığı (mesela otokar) belli. Zaten kar eden ve böyle bir bilançoya ulaşan şirket ne diye ortak arar onu da anlamam. Eğer bir alavere dalavere dönecekse bunu %1 ortaklık olarak bile yaparlar.
    Böyle bir durumda patronlar nikah kıyarken ky ise donunu takı olarak gönderir. Umarım ky sevindirecek bir ortaklık olur ama bu Petun beni korkutuyor. İnşallah herkesin maliyeti düşüktür de bir oyun veya "Aaaa biz ortaklıktan vazgeçtik" durumunda kimseye birşey olmaz. YTD.
    SM-J810F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by salfi Yazıyı Oku
    Patronun akıllı adam olduğunu düşünüyorum düzgün bir aile görüntüsü var. Yoksa onu başkan seçmezler, tahılla ilgili en ufak bir açiklamada tv ona bağlanıyor. Alavera dalevara olacağıni sanmam. Küçük hesaplarla niye uğraşsın ki şirketini globellestirmek adına kuvvetli şirketlerle iş birliğı yapmak zorunda.

Türkiyede ne başkanlar var Hepsinin liyakat sahibi olduğunu düşünüyorssnız yanılıyorsunuz... benim milyon dolarlarım olsun nereyi istiyorsan oraya başkan yapalım demezler mi

Zaman gösterecek, düşünüyorum dedim kesin ifade değil. İnsan çiğ süt emmiştir ne zaman yan döneceģini kendim dahil bilemem.
     Alıntı Originally Posted by Roni38 Yazıyı Oku
    Türkiyede ne başkanlar var Hepsinin liyakat sahibi olduğunu düşünüyorssnız yanılıyorsunuz... benim milyon dolarlarım olsun nereyi istiyorsan oraya başkan yapalım demezler mi

Sayfa 94/436 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •