Sayfa 170/436 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270 ... SonSon
Arama sonucu : 3486 madde; 1,353 - 1,360 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1. Anlam yüklenmesi gereken nadir kağıtlardan da ondandır.. hele bir karlar 100 milyon civarı gelmeye başlasın, anlam kazanmaya başlar herhalde...
     Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Sevgili dostlar bu kağıda çok anlam yüklüyorsunuz..
    Bilanço öncesi ve sonrası, daha sonra KAP öncesi ve sonrası neler olmuş arkalarda gün gün yazdım..
    Bu bilgilerin içeriden sızdırıldığı bir kumar kağıdıdır...
    Yarın 9,50'den 100 bin lot mal düşürür 10,5 den geçirir yine..9,20'den düşürür 9,80'den geçirir..
    Sonuçta hep kumarı oynatan kazanır
    SM-N975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    tamamen katılıyorum amacları al alttan cak yukardan acayıp bı tahta oldu yazık
    2 aydır yazıyoruz aynı şeyleri..O yüzden artık yazma gereği de yok..
    Adamlar 2 ayda %100 ün üzerinde para kazandı..
    2 ay önce 11'den veya 10'dan alan hala zararda..Nasıl olacak bu iş? Biri %100 kazanırken diğeri neden zararda?
    Maalesef borsa cahili çok olduğu için bunu görmüyorlar bilmiyorlar...Yükselince zannediyorlar ki beklenti var, gidiyor, uçacak falan..
    Sabah mal düşürdü mesela 9,95 yaptı..Biraz daha düşürür tavan yapar...Mal verir 9,50 ye gelir..
    Çok konuşulacak bir durum yok..

3. Kuşlu sitede Wywiol alman firmasından bahsediliyor herhangi somut birşey olmasada dedikodu gerçekleşirse güzel olur.

4. Uluun temel beklentiler ve bizim görüşlerimiz

Arkadaşlar ben öyle çok kağıtta yazmam. Yazdığım kağıtlar üzerine uzun uzun düşündüğüm değerli kağıtlardır. Bundan 20 sene önce bu forumun müdavimiydim. Sonra çok bilenler geldi mertlik bozuldu yazmayı bırakmıştım. Sonrası gene az ama önemli kağıtlarda yazmaya karar verdim. Bu dönemde çoğu kağıtta potansiyel tükendi. O nedenle dikkatli olmakta fayda var. Yatırım önerisi değil burada hepimiz muhabbet ediyoruz. Öncelikle 30 senelik tecrübelerime dayanarak faizin bu kadar düşük olduğu ortamda hisse senedi pşyasasındaki düşüşler kısa süreli olur. Türkiye tarihinin hiçbir döneminde bu kadar eksi yani negatif faiz ödememişti. Kışa ne olur bilinmez gerçi. Şimdi Uluun yabancı ortak görüşmeleri yapıyormuş. Bu sonuçlanır sonuçlanmaz fiyat üzerine tabi ki gerçekleşirse önemli etkisi olur. Ancak yabancı ortaklık olmasa da bence bu hissede önemli olacak en önemli şey artan satışlar ve bunun bilançosunna etkisi olacak. Pandemi sebebiyle 6 aylık bilançoda rekor satış olacak. Artan kapasitesi ile birlikte dövizin ilk çeyrek hareketine göre daha mutedil seyri sayesinde artan satışlar bu sefer bilançoda karı patlatacak. İşin iyi tarafı şirket daha da büyümek için yatırımları sürdürüyor. Kapasite artışı peyderpey devam edecek. Bu da şirket hakkında olumlu seyrin devamını mümkün kılacak. Ana beklenti: Satışların artması, kapasitenin artması, düşük faiz, yatırım artması , kapasite artması, kar artması. Faizler negstif devam ettikçe, gıdanın önemini her geçen gün arttırarak koruması devam ettikçe bu kapıt popüler olmaya devam edecek. İlk çeyrekte döviz bu kadar çıkmışken bile kar açıklayabilen kağıt bu beklentilerle 6 ve 9 Aylıklarda bundan çok fazlasını yapabilir. Ben bu hikayeye inanarak aldım ve bekliyorum. Ben hiç mi zarar etmedim çok ettim. Ama bildiğim tek şey temel beklentilerin önemli olduğu ve bu beklentilerin sonucunda kağıtların teknik görünümünün şekillendiğidir. Bu yüzden uluun için speği şöyleymiş böyleymiş lafından çok geleceğine bakıyorum.
    Saygılar

5. Bu arada 3 lü seviyelerden 14 e çıkarken ben de bu hareketin abartılı olduğunu düşünmekteydim. Ancak onca döviz artışına rapmen 3 aylığında bile kar açıklaması bilançosundaki dövize olan bağımlılığının bir nebze de olsa düzeldiğinin kanıtı oldu. Buna ilaveten 3-14 yükselişinin yüzde elli geri alma seviyelerine geldik. Bu da bu seviyelerden kağıda artık teknik olarak da tepki gelmesi ihtimalini güçlendirmekte. Aslında gelen yabancı haberi ile birlikte tepkiyi başlatacaklardı. Ancak büyükler baktı kullanabilecekleri negatif ortamı yakaladılar ve biraz daha aşağı bastılar. Bence bu seviyelerden tekrar yükselişe başlaması için hem tekniği hem de temeli müsaitt. Her zaman dediğim gibi söylediklerimi lütfen yatırım tavsiyesi olarak almayın. Herkesin olduğu gibi benim de düşüncelerim sadece kendi yatırımı şekillendirir. Herkes kendi yatırımından kendi sorumludur.
    Tekrar saygılar

6. Mesela bu şirket sene sonunda 35 milyon kar açıklarsa (inşallah açıklar), kaç lira olur fiyatı?
    Mart ayında tüm bireyler una ve makarna doldurdu evini ve sonraki 3 ay kimse uğramadı bunlar için markete...
    Ben kendi adıma konuşuyorum... Mart ayın da aldıklarımdan hala 5 kg makarna ve 10 kg kadar da un var evde...
    Nisan, mayıs ve Haziran aylarında hiç alım yapmadım... Üstelik hanım evde de ekmek yaptığı halde...
    6 aylık bilanço gelsin konuşuruz.
    O bahsettiğiniz 100 milyon lira kar rakamı olur mu bilmem ama 100 milyon liraya 1 uluun daha kurar veya kapananlardan satınalma yaparsınız emin olun.
    Paranızın, emeğinizin ve zamanınızın kıymetini bilin... Çaldırmayın...

7.  Alıntı Originally Posted by Sanane Yazıyı Oku
    Mesela bu şirket sene sonunda 35 milyon kar açıklarsa (inşallah açıklar), kaç lira olur fiyatı?
    Mart ayında tüm bireyler una ve makarna doldurdu evini ve sonraki 3 ay kimse uğramadı bunlar için markete...
    Ben kendi adıma konuşuyorum... Mart ayın da aldıklarımdan hala 5 kg makarna ve 10 kg kadar da un var evde...
    Nisan, mayıs ve Haziran aylarında hiç alım yapmadım... Üstelik hanım evde de ekmek yaptığı halde...
    6 aylık bilanço gelsin konuşuruz.
    O bahsettiğiniz 100 milyon lira kar rakamı olur mu bilmem ama 100 milyon liraya 1 uluun daha kurar veya kapananlardan satınalma yaparsınız emin olun.
    Ihracat bak ıstersen şirket bilânço gelirini % 80 ihracat. Zaten mart döneminde ıhracat yapamadı. Mayis ve haziranda ihracaat arttı.. sadece kendi fikrim olum yatırım tavsiyesi değildir

8. Umarım bu forum bu hafta renklenir

Sayfa 170/436 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •