Sayfa 19/436 İlkİlk ... 917181920212969119 ... SonSon
Arama sonucu : 3486 madde; 145 - 152 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1. Bu yıl gıda ,market sektörünün dışını nadasa bırakırlar.Kazanmak isteyenler bu ikisinin dışına zor çıkar diye düşünüyorum.YTD

2. Yaklaşık 5 aydır bu virüs çin den yayılmaya başladığından beri takipteyim. Okumadığım makale takip etmediğim doktor kalmadı nerdeyse...
    3-4 aydır thy asel sayfalarında dolar sayfssında petrol 50-60 dolarlarda iken bu petrol 15$ lara kadar gelirse şaşırmam demiştim. Bakıyordum ahali çizgiler çekiyor varantlar grafikler 40 ın altına düşmez vs vs. Şu an 19$ lara geldi. Nerden bildin kamil diye sorarsanız
    İktisatın ilk kuralı; talep varsa fiyat artar, talep yoksa fiyat düşer bu kadar basit))) 15$ nerden buldun derseniz. Onu da bi Arap tradera sormuştum, bi araştır sizde petrol maliyeti ne diye sormuştum, 15$ demişti.))) Çanak çömlek fasa fiso. Hayatta herşeyin bi maliyeti ederi vardır.
    Geçen bi haber gördüm iranlı manken evinde aslan piton vs beslerken suç üstü basıldı diye. Kendi kendime dedim, iranlı manken mi varmış ki, sonra iranlı nın ülkemizde ne işi var bu salgında sınırlar kapalı iken. Araştırdım, Bu ev alma işleri vs miş. Ülkemizde en çok yeni evi; İranlılar araplar Ruslar almış son zamanlarda..
    Şimdi bu petrol düşüyo ekonomimiz içün çok iyi lakin, Bu arap iranlı rusa ev satma işleri zor olur, 3 ülkede parayı petrolden bulan ülkeler. Bi de turist olarak gelme sayıları azalacak..4-5 milyar ünsan stabil aylardır bekliyoruz. Bu petrol üreten şirketler, talep sıfıra yakınken bu kadar petrolü nereye stokluyor? Bi bunu çözemedim. Kulak arkaları bile dolmuştur..
    Burda da 20 gün önce, Rokıfeller, bill gaytes salgın kıtlık virüs bahsediyorfum. Tahmin ediyorum çoğunuz poposuyla gülüyordu. Buğday un stratejik silah olur, petrol ve konvansiyel silahlar ,yalan olur dediğimde şaka gelmiştir sanırım. Bugün kimse kimseye buğdayını vermiyor. Daha bunlar bence dünyanın iyi günleri. Abd de millet Bill Gaytesi suçlamaya başlamış. 2015 de salgını virüsü nerden biliyordun diye. Bugün bi video izledim bizde 2 stratejici var komplo teorisi tayfa burda videolarını da atıyordum. Virüs bitünce sinek böcek işleri başlıycakmış. 5g ile sinekleri böcekleri tarım arazilerine sürüp ürünlere zarar verdireceklermiş.
    Yani işimiz zor kardeşlerim. Tarım da tarım sağlık ta sağlık. Gerisi boş iş. Kimsenin açken teknolojimiş cep telefonıymuş aklına bile gelmez..
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.

3. Bu videoda 2015 te ileride salgın olacak milyonlarca insan ölecek
    Cuma günü de bu virüs ancak 2021 eylül de sönümlenir diyen Bill Gaytese ülkesinden gelen tepkiler. Virüsü o yaydı demişler

https://youtu.be/PgYZdS9LGZ0

Bu videoda virüsten sonra, biyolojik sineklerle ilgili bir yayılımdan bahsedilmiş

https://youtu.be/_X854ZpOuvY

Burda da Tarım Bakanlığının; buğdayın öztopraklarımızdan ülkemizde tamamen üretimi hasatı için Hazine arazilerinin tarıma tahsis edilmesi ve Kayseri den bu işin başlaması ile ilgili video
    Her yere buğday ekilsin talimatı verilmiş tonlarca buğday tohumu gönderilmiş

https://youtu.be/9uIH5gwjsBM

4. yukarıdaki grafik günlük. mavi alan 2011 den bu yana devam ediyor. yani bu alanın dışına çıkamamış.. bugün sarı boya ile işaretlediğim şekilde günlükte hacimli bir kırılım oldu.. derin izleyen olmuşsa bugünkü alımları görmüştür.

5. buda haftalık görünüm. 2017 de de kırmaya çalışmış ama hacim yapamamış.. şu anki kırılımda haftalık olarak hacimde çok güzel.

daha önemlisi DMI ve MACD kırılıma çok güzel destekliyor.

6. orta vade güzel yerlere gelecek görünüyor benim analizimde..

aman ha mal pazarlıyor falan demeyin, bir arkadaş sormuş takip ettiğiniz hisse var mı diye özelden. başka incelemek isteyen arkadaşlarda olursa diye buraya yazayım dedim..

iyi akşamlar..

7. Ok yaydan çıktı artık bariz belli, sabır eden mutlaka kazanır,ben dün gönderdim gidecegini bile bile bu kadar kar yeter dedim, yeniden binicem trene ama nereden işte kestirmek zor

8. https://tr.investing.com/commodities/

1 KG UN = 2 GR ALTIN

anlayanlar için..
    “Benim kudretimin ulaştığı yere onların hayalleri bile ulaşamaz!”
    Fatih Sultan Mehmet

Sayfa 19/436 İlkİlk ... 917181920212969119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz