Sayfa 95/436 İlkİlk ... 45859394959697105145195 ... SonSon
Arama sonucu : 3486 madde; 753 - 760 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1. 3 lerde olmayan ılgı 10-15 lerde oluyor spekler saolsun her zaman malı tepelerden satacak kucuk yatırımcı buluyor cevrfemde ınsanlar 100bın uluun 100bın petun aldım dıyen var buralardan sonrada zarar ettım dıyor.adama dıyorum kı cok cıkmadımı rısk almadan kazanc yokmus gordu kazancı

2. Alıcı yok....

Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    3 lerde olmayan ılgı 10-15 lerde oluyor spekler saolsun her zaman malı tepelerden satacak kucuk yatırımcı buluyor cevrfemde ınsanlar 100bın uluun 100bın petun aldım dıyen var buralardan sonrada zarar ettım dıyor.adama dıyorum kı cok cıkmadımı rısk almadan kazanc yokmus gordu kazancı
    Alım satım kademeleri çok zayıf... tavan veya taban olması çok hızlı, ciddi alan da yok satan da...
    Haber gelmezse buralarda oyalanacak gibi...
    YTD

3. 1. önce likle bu tahtanın petundan ayrışması gerek. piyasa artık bu ayrımı yapmalı
    çünkü, petun , et de var, et kısmının petun bilançosunu nasıl etkileyeceği şu anda belli değil, örnek, şu an nusretler tüm dünyada aylardır kapal
    petun la bu tahtanın nşa da hiçbir ilgisi yok. ilk çıkışı başlatanda bu şirkettir. potansiyel ortak açıklması ve virüs nedeniyle dünyada buğdaya un a talep patlaması yaşanması sebebiyle. sonra petun tahtası bunun peşine takıldı. Borsacı reflekssi , ikiz hisse mantığı ile
    ama, aslında hiçbir alakası yok
    Bu şirket tte et kısmı yok, sadece Un, bu bana göre daha iyi,
    ayrıca bu şirket potansiyel ortak arıyor, muhtemelen yabancı olur. Çünkü ben patron olsam bu atmosferde yarısına en az 1.5 milyar tl isterim şirketin. bunun altına yarısına kimseyi ortak etmem. Bu parayı ülkemizde kim verebilir? 1 ya da 2 holding bel ki.
    Tahmini ki şirketin patron ve hissedarlarının kafasında ki rakamı ancak devasa uluslararası fonlar verebilir.
    Ayrıca ben patron olsam, şu anda dünyada böyle altın yumurtlayan tavuğum var, niye yerli birini ortak edeyim ki? Olursa abd li bi fon ile ortak olur abd pazarına girerim. orda da un kirizi varken, işlerimi daha da büyütür , top klass tarım şirketi olurum.

artık bu hisseleri toplayan mı diyelim, ya da yön veren by ler mi diyelim, petun tahtasından ayrışın, farkınız belli olsun.

2. rusya da virüs günlük 10 bin 10 bin artıyor, ülkemiz turizmi için kötü bi gelişme olsa da eğer bu sene buğdaya büyük önem verirsek, un şirketlerimiz için 100 yılda gelen bi fırsat olur . Rusya da virüs önlenemez bir şekilde ratıroyor kokutucu boyutlarda

yatırım tavsiyesi değildir,
    al sat tut tavsiyesi değildir
    bireysel görüşlerimdir

4. bugün nedense borsada ciddi bir çöküş yaşanacağına dair içimde bir his var... hayırlısı bakalım... tanı kiti üreten bir firma bulmak lazım..

5. petun neden yükseliyor ya da düşüyor hiçbi fikrim yok

ama bu şirketin olayı sadece, virüs salgınından dolayı buğdayın Un un çok değerlenmesi, un a olan aşırı talep değil
    tek sebep bu değil
    bu şirket potansiyel ortak arıyor
    türk traktör sıradan bi traktör üretici şirketten, new holland fiat la ortak olunca, top class şirket oldu, hisseler 5 tl lerden 80 lere kadar çıktı.. satışları arttı, dünya markası oldu
    bu şirkette eğer yabancı özellikle abd li bi fon ya da bir şirketle ortak olursa,

işte o zaman Türkiye nin, Cargil i olur derim...
    benim TüRKİYE NİN CARGİL İ KİM OLABİLİRE TEK ADAYIM BU ŞİRKETTİR
    ŞU AN şartlarda rüzgarda lehte esiyor, bakalım neler olacak?

yatırımcı artık bu ayrımı yapmalı
    petun düşünce bu da düşmemeli
    bu çıkınca da petun çıkmamalı

yatırım tavsiyesi değildir
    al sat - tut tavsiyesi değildir
    bireysel fikirlerimdir

6. arkadaşım 4.20 dan Rta almış.. sadece 1.000 lot.. 4.200 tl ile.. 10.000 lot da selec almış 83.000 tl ile... 4.200 tl 100.000 liralık pörtföyünde ki bütün zararını karşılayıp, karda gözüküyormuş.. borsa enteresan birşey...

7.  Alıntı Originally Posted by borsaazmanı Yazıyı Oku
    arkadaşım 4.20 dan Rta almış.. sadece 1.000 lot.. 4.200 tl ile.. 10.000 lot da selec almış 83.000 tl ile... 4.200 tl 100.000 liralık pörtföyünde ki bütün zararını karşılayıp, karda gözüküyormuş.. borsa enteresan birşey...
    Evet Rtalb durdurulamıyor, ben mi yanlış okudum bilmiyorum ama patron mu firmanın kendisi mi alış yapmış hissede ucuza mart ayında şimdi de satmış kaç milyon tl kar etmiş bu habere bile düşmüyor. Tamam tanı kiti üretiyorsun da herşeyin de bir mantığı var, bu yıl kar açıklasa bile diğer yıl o kadar kazanamayacak taş çatlasın iki yıl kar eder sonra? Hisseler uzun döneme göre değerlenir, tamam fiyatı artması gerekiyordu ama bu fiyatlar artık abartı değil mi?

8.  Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    Evet Rtalb durdurulamıyor, ben mi yanlış okudum bilmiyorum ama patron mu firmanın kendisi mi alış yapmış hissede ucuza mart ayında şimdi de satmış kaç milyon tl kar etmiş bu habere bile düşmüyor. Tamam tanı kiti üretiyorsun da herşeyin de bir mantığı var, bu yıl kar açıklasa bile diğer yıl o kadar kazanamayacak taş çatlasın iki yıl kar eder sonra? Hisseler uzun döneme göre değerlenir, tamam fiyatı artması gerekiyordu ama bu fiyatlar artık abartı değil mi?
    Onluk denilen hisseler vardır. RTABL da öyle oldu. 10 kat. Piyasa değeri 60 milyon filandı. 100 bin lot almıştım. Geçen yıl. Şimdi 1.5 milyar tl.. 25 kat.. Borsa işte...

SM-N975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 95/436 İlkİlk ... 45859394959697105145195 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •