Sayfa 7/436 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon
Arama sonucu : 3486 madde; 49 - 56 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by LoftHeR Yazıyı Oku
    Cuma ve haftasonu düştü diye ağlanıp sızlanan arkadaşlar satıp çıkabilirler bence, kimse zararda olmasa gerek...

2.  Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    hakketen pgsus kotu kacırıyoruz ben artık ınancım tam pegasusa 15 mayısa kadar yatıs vermıs sadece ucaklara kacmaz bu fırsat buyuk fırma pgsus hemen alım bu sıktı
    şimdi aldın aldın.. yoksa havada yakalayamazsınız..

3. tavanımız hayırlı olsun.. daha nice tavanlara diyelim.

4. Tavan serisi olmasın daha iyi...

Alıntı Originally Posted by sevenhill Yazıyı Oku
    tavanımız hayırlı olsun.. daha nice tavanlara diyelim.
    Sindire sindire gitse, gideceği yer belli hedef fiyat korsunuz, oradan satarsınız, tahtaya başka spekler gelmesin daha iyi...
    Petun başka sektör demiş bir arkadaş pınar et ve un yanı temel gıda, temel gıdaya piyasada alım gelirse iyi olur demiştim...

YTD

5.  Alıntı Originally Posted by sevenhill Yazıyı Oku
    traktör de olmalı
    Evet tavan olmuş.
    Cuma 5.30 dan bile alan şu an zararda değil.
    En nefret ettiğim şey. Malını satmıştır ya da treni kaçırmıştır, mal çakıyolar yok mal yığdılar gaz caz cuz. 1 kaç kişiye yazmışlardı bunu gördüm geçen hafta.. tahtada adamlar şu an hakkını veriyo. Ağalar coniyler, Alıcıyız demişler işte , alan alır satan satar. Herkesin paşa gönlü...
    Lütfen bu tip gereksiz muhabbetler dönmesin bi daha. Hee ben de ağladım çıkmıyor diye lakin ben hakkım olanı istedim, lütuf değil, bana 1 tavan borçları daha var. Epeydir taşıyorum, hamallığını yaptım. O kadar ayak oyunu döndü sabırla bekledim. Sonra bakıcam. Coniylere satarım ya da satmam...
    --///
    Senin yazdığına gelirsek kardeşim. Evet traktör de olabilir.
    Soran olabilir. Bu kadar şeyi nerden biliyon diye. Trabzon limanı borsata gireceği zaman bizim uşaklara sordurmuştum ne limanı orda para var mı diye. Bana demişlerdi, aga oraya habire Rusyadan Ukraynadan buğday gemileri geliyo diye. Vayy be demiştim, biz bitmişiz aga. Ülke bitmiş. Buğdayımız yok buğdayımızı bile Rusyadan Ukraynadan alıyoruz diye. Meğersem iş öyle değilmiş. Dünyada en büyük Un teknolojisi bizdeymiş en çok ihracatı biz yapıyormuşuz. O yüzden buğday ithal ediyormuşuz. Misal biz 85 milyon vatandaşımız artı 5 milyon Suriyeli Afgan için 100 birim un için 100 birim buğday lazım, biz bunu ülkemizde üretebiliyoruz. Biz 900 birim buğday ithal edip 900 birim Un u ihraç ediyoruz. Arada ki kazanç ülkemizin bu tip Un şirketlerinün oluyor.
    Şimdi bu virüs salgını ile Un buğday daha çok kıymete binip talep daha da arttığı için, biz bu 2 sene buğdayı ülkemizde bol bol hasat edebilirsek; dünyada ki Un tekelini tamamen ülkemiz lehine çevirebilirz. Tek sıkıntı sayı olarak reçber sayımızı arttırmak ve bu vatandaşımızı virüsten sağlık olarak koruyabilmek.. çoğunun traktörü diğer hasat balya makinesi var zaten. Sahaya sağ salim sürebilmek önemli..
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by indian Yazıyı Oku
    Sindire sindire gitse, gideceği yer belli hedef fiyat korsunuz, oradan satarsınız, tahtaya başka spekler gelmesin daha iyi...
    Petun başka sektör demiş bir arkadaş pınar et ve un yanı temel gıda, temel gıdaya piyasada alım gelirse iyi olur demiştim...

YTD
    yok seri olsun anlamında değil(arada sırada güzellik yapsın)..
    bu şekil daha iyi zaten. gidiyor diye yukarıdan alıp da düşüyor diye alttan satanları dövüyorlar bi güzel..

7. Bu arada temelreisim hocam.buralara ayırdığın zaman için eline yüreğine sağlık. Ben 4-5 yıldır bu kağıttayım.kimin niyeti iyi kimin kötü belli oluyor.. Tekrar Teşekkürler

8. İroni yapıyorsun da bir sefer de iyiliğine birşeyler yaz o zaman..

Sayfa 7/436 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •