Sayfa 292/436 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342392 ... SonSon
Arama sonucu : 3488 madde; 2,329 - 2,336 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1. https://twitter.com/foreksturkey/sta...sQY5Es0CreMmDA

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

2. Buğday koridoru haberinin neden olumsuz algılandığını anlamadım.

Birincisi, insanlık adına çok olumlu. Gıdaya erişimi kısıtlı milyonlarca insan var. Bu bir tarafta dursun.

Öte yandan Türkiye'ye %25 indirimli buğday verileceği söyleniyor. Ulusoy Un bu indirimli buğdayı alıp indirimli fiyattan makarna yapacak değil. Kar marjlarına çok olumlu yansıyacaktır. Tabi o koridordaki rolünden dolayı da illa ki kazanç elde edecektir.

Neyse, bekleyelim görelim. Buğday vadelileri düşüyor ama hem koridor haberi hem de hasat mevsimi olması dolayısıyla normal bence.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by cash_is_king Yazıyı Oku
    Buğday koridoru haberinin neden olumsuz algılandığını anlamadım.

Birincisi, insanlık adına çok olumlu. Gıdaya erişimi kısıtlı milyonlarca insan var. Bu bir tarafta dursun.

Öte yandan Türkiye'ye %25 indirimli buğday verileceği söyleniyor. Ulusoy Un bu indirimli buğdayı alıp indirimli fiyattan makarna yapacak değil. Kar marjlarına çok olumlu yansıyacaktır. Tabi o koridordaki rolünden dolayı da illa ki kazanç elde edecektir.

Neyse, bekleyelim görelim. Buğday vadelileri düşüyor ama hem koridor haberi hem de hasat mevsimi olması dolayısıyla normal bence.
    Haber akisinda bir olumsuz durum yok, yukari hizli giderken arada satislarin gelmesi gayet normal bence. Biraz burada dinlenip yine hareketine devam eder diye dusunuyorum.

Ikinci ceyrek bilancoya az kaldi. Bilancoda ilk ceyrekteki gibi guzel kar bekliyorum, o nedenle dususler beni korkutmuyor.

Yatirim tavsiyesi degil.

4. Buğday koridoru haberinin hisseye negatif değil çok pozitif etkisi olur.
    Bu şirket emtia şirketi değil ki…
    Buğdayı alır un yapar ihraç eder.
    Haberde Ukrayna buğdayının %25 iskontolu Türkiye’ye verileceği söyleniyor.
    Bu buğdayı TMO almayacak Ulusoy un gibi şirketler alacak işleyip un yapıp ya da başka mamül yapıp ihraç edecekler.
    Dünyada 400 dolar altında buğday fiyatı olan ülke yok gibi. Ukrayna buğdayı 400 dolar altında mal edilecekse şirketin inanılmaz maliyet avantajı olabilir.

Ayrıca şirket yalnızca Rusya’dan ya da Ukrayna’dan buğday temin etmiyor. Türkiye’den de buğday alıyor. Hatta Söke un’un anlaşmalı ektirdiği buğdaylar var.
    Şu an piyasada 6,5 TL civarı deniyor buğday fiyatı için. Dolar bazlı ton başı 375 dolar civarı fiyata tekabül ediyor.
    Yine avantajlı fiyat.

Buğday fiyatı= un fiyatı anlayışı yanlış.
    Buğday fiyatı düştü diye un fiyatları düşüyor mu ya da düştü mü takdir sizin.

Kerem bey’in dediği gibi dünyanın yasağını alan hissenin bunca yasağa karşın düzeltme yapması normal.
    Yiyorsa kredili ve brüt takas yasağını kaldırsınlar. Hissenin gerçek fiyatlamasını görelim.

Neyse nihayetinde 1,5 ay sonra bilanço konuşacak. Bilançoda kim haklı kim haksız daha net göreceğiz.

Ytd

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

5.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku
    Buğday koridoru haberinin hisseye negatif değil çok pozitif etkisi olur.

Buğday fiyatı= un fiyatı anlayışı yanlış.
    Buğday fiyatı düştü diye un fiyatları düşüyor mu ya da düştü mü takdir sizin.

Alıntı yaptığım kısım çok önemli bence. Şirket buğday satıcısı değil, buğdayı işleyip ürün olarak satan bir şirket.

Ve başta TR olmak üzere dünyada fiyatlar genelde yapışkandır. Geldiği yerden aşağı kolay kolay düşmez. En fazla artış hızı yavaşlar veya en iyi ihtimalle durur.

O yüzden Sayın Monaroza'nın dediği gibi buğday fiyatının düşmesi marjlar açısında çok olumlu etki yapar.

Sadece stoklar yüzünden bir olumsuzluk olabilir. Nasıl ki fiyatlar arttığında stok karı yazıyorsa, tersi durumda da zarar yazabilir.

Bilanço gelince göreceğiz dediğiniz gibi. Bunlar hasat ayları ve fiyatların gevşemesi de normal. Sonbahar-kış geldiğinde, enerji maliyetleri yükseldiğinde, buğday yine kıtlaştığında göreceğiz esas fiyatlamayı.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Tam da stokların bitmek üzere olduğu zamanda buğday fiyatının çakılması süper oldu, üzerine %25 de ucuz buğday alacağız, temmuzda hafif yukarı, ağustosta %30-40 artış bekliyorum buğdayda ama sonra ne olur şimdilik tahmin edemiyorum, sanırım yatay gidecek sonrasında birkaç ay. Bilanço 200-350 gelebilir ama sonraki bilançoyu 500 den aşağı beklemiyorum.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

7. SPK bu kadar tedbir yağdırdığı hisseyi gün gelecek önce yıldız pazara, sonra BIST 100'e, 50'ye, belki de 30'a alacak.
    Saçma sapan hisseler yıldız pazardayken bunun ana pazarda olması ayrı bir absürt.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, hisse fiyatının artacağı azalacağı veya sabit kalacağı anlamına gelmez, bir meczubun kafasında kurduğu senaryolardır!!!!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    748
    duruldu gibi,
    buralardan yataya sarsa yeterli ,bekleriz sıkıntı değil.
    Dürüstlük pahallı bı mülktür,ucuz insanlarda bulunmaz.

Sayfa 292/436 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342392 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •