Sayfa 295/436 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395 ... SonSon
Arama sonucu : 3487 madde; 2,353 - 2,360 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1. sermaye yetersizliğinden patron bahsediyor ben değil ben sadece aktardım. Neden? çünkü ful uluundaysanız bedelli açıklanırsa sorun yaratır diye, satmak zorunda kalır herkes ve düşer hisse bu da benim işime gelmez elbet. Önlemlerini alın diyorum. Benim için sorun yok portfoyun %30 uluun, başka hisse satıp bedelliye katılırım zira şirkete güveniyorum 2-3 ay sonra 40lara yaklaşması gerektiğini biliyorum yıl sonunda da 80 olmalı bana göre bu kazançla ve konjonktürde.
    pazartesi borsa devre keserken uluun neden yukarıda duracak ki? Spek 2 kez iyi haberlerle 2480lerden mal verdi, bu dönüş işaretiydi tekniğe göre dönmesi gerekiyordu bende zaten. Kaldı ki bofa dediğimiz varlık fonu borsayı onlar yönetiyor, Naci Ağbal görevden el çektirildiği an yabancılardan Türklere geçti borsa ve piyasalar yönetimi. Ağbal işbirliği yapmadı rte yi dinlemedi çünkü. Yabancılarda başta lokomotif garan olmak üzere elindekileri satmak zorunda kaldı. Bunu o günlerde ilk ben gördüm ve yazdım ereğli ve kozal topiğinde. Bugün bunu böyle olduğunu artık çok net görebiliyoruz. Bofa çarşambadan beri nedensiz yere satıyordu cuma iyice bastı malı. Bofanın davranışlarına baktığımda borsanın düşeceği belli idi bizim uluun ise direncleri zorluyordu burada tutarsızlık vardı ve ben mallarımı sattım. Bütün büyük spekler ve tahtacılara borsanın ne olacağına dair bilgi verilir verilmeyenler de hisse hareketlerinden ne olduğunu anlayabilir ve ona göre davranır. Benim yaptığımda buydu işte, anlamak. Benim maliyet 1104 sadece çok emin olduğumda alsat yapıyorum. 11den beri sadece 3kez yaptım bunu ve potrfoyum %24 buyudu.
    Bizim şirketi karar etkilemez elbet zaten çok akıllı ve eğitimli bir patronumuz var vioptan dolar hedge filan biliyor yani güvenli ellerdeyiz. Öte yandan bizim döviz borcumuz var dolar düşerse oraya yarar, ben sorun görmüyorum şirkette ama pzts diğerlerinden etkilenmek zorunda, kaldı ki diğerlerinden etkilenerek düşüş olmayacak speğimiz düşürmek istediği için düşecek, çünkü 2 kez 2480lerden mal sattı. Ama iyi haber şu bence çarşamba akşamından itibaren borsa yine yükselişine devam edecek, güne kadar düşebilir elbet. Tecrübelerim böyle diyor. Bana göre 27,28.29.30 larda direnç yok (spek var gibi gösterdi ayrı mesele) buraları bir kaç gunde geçip 31,32lere gidecek görünüyor.
    güzel hayaller insanın körleşmesine neden olur gerçekleri göremez. Gerçekleri görmek için o hisseye yatırım yapmadığınızı farz edin sanki o para sizin değilmiş gibi davranın. o zaman pozitifi de negatifi de görür ona göre davranırsınız. Ben hisse 80e gidecek diye körleşmiyorum, iyisiyle kötüsüyle gerçekleri kabul edip bilemediğim konularda rabbimin takdirine bırakıyorum. saygılarımla.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Bedelli sermaye artisi olma ihtimali yok. Sirketin kasasinda yaklasik 820milyon TL nakit var, bu kadar para varken ve bankalar neredeyse belese TL kredi verirken bedelli sermaye artisi karari almak buyuk enayilik olur.

Patronun televizyonlarda soyledigi net isletme sermayesi ihtiyaci (ecnebilerin net working capital dedigi durum). Net Working Capital (net isletme sermayesi) genel tanim olarak Ticari Alacak+Envanter-Ticari Borc formulu ile bulunuyor. Stokta yaklasik 800milyon TL mal var ve ticari alacak olarak ise 1.8milyar TL tutarinda musterilerden alacak var. Tedarikcilere ise 1.1milyar TL borc oldugu icin nette 1.5milyar TL Net Working Capital (net isletme sermayesi) acigi cikiyor. Zaten bu durum halihazirda Sirketin urettigi karlarla ve banka kredileri ile fonlanmis durumda. Dolayisiyla ek bir para girisine gerek yok.

Biraz Finans 101 dersi gibi oldu sanirim, ama ogrenmek lazim bu konulari. Patronun dediklerini tekrar iyi dinlemek lazim

Ozetle, kasada 820milyon TL para varken ve bankalar dusuk faizli TL kredi verirken, bizim ana ortagin cebinden para cikartip Uluun’un icine hadi para koyalim diyecegini sanmiyorum. Cunku boyle bir ihtiyac yok. Ikincisi, belese kredi varken patron kendi cebinden neden para koysun. Hukumet sagolsun, bizden topladigi vergilerle TL kredi alabilenleri zengin ediyor zaten.

3. Sn. kerem güzelce açıklamış ancak şunu da ekleyeyim; şirketin kimse yüzüne bakmıyorken 6-7 liralardan toplanan 10 milyon lot şu an elden çıkarılsa 200 milyon TL getirir, hisse fiyatının potansiyelini düşünüp hesap edin ne kadar getiri sağlayabilir sadece buradan, burası borsamızdaki Konyalı şirketlerin hissesi değil ama bedelliden başka bir şey düşündüğünüz yok.

Hisse fiyatı ne olur ne eder bilhassa kısa vadede konuşmak çok doğru olmayabilir, yorum yapmam yatırım tavsiyesi vermem, iş papatya falına kalmış, yatırım danışmanı değil kimse, herkes kendi aklını kullanmalı.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, hisse fiyatının artacağı azalacağı sabit kalacağı anlamına gelmez, yatırım danışmanınıza başvurun!

4.  Alıntı Originally Posted by Kerem_4709 Yazıyı Oku
    Bedelli sermaye artisi olma ihtimali yok. Sirketin kasasinda yaklasik 820milyon TL nakit var, bu kadar para varken ve bankalar neredeyse belese TL kredi verirken bedelli sermaye artisi karari almak buyuk enayilik olur.

Patronun televizyonlarda soyledigi net isletme sermayesi ihtiyaci (ecnebilerin net working capital dedigi durum). Net Working Capital (net isletme sermayesi) genel tanim olarak Ticari Alacak+Envanter-Ticari Borc formulu ile bulunuyor. Stokta yaklasik 800milyon TL mal var ve ticari alacak olarak ise 1.8milyar TL tutarinda musterilerden alacak var. Tedarikcilere ise 1.1milyar TL borc oldugu icin nette 1.5milyar TL Net Working Capital (net isletme sermayesi) acigi cikiyor. Zaten bu durum halihazirda Sirketin urettigi karlarla ve banka kredileri ile fonlanmis durumda. Dolayisiyla ek bir para girisine gerek yok.

Biraz Finans 101 dersi gibi oldu sanirim, ama ogrenmek lazim bu konulari. Patronun dediklerini tekrar iyi dinlemek lazim

Ozetle, kasada 820milyon TL para varken ve bankalar dusuk faizli TL kredi verirken, bizim ana ortagin cebinden para cikartip Uluun’un icine hadi para koyalim diyecegini sanmiyorum. Cunku boyle bir ihtiyac yok. Ikincisi, belese kredi varken patron kendi cebinden neden para koysun. Hukumet sagolsun, bizden topladigi vergilerle TL kredi alabilenleri zengin ediyor zaten.
    iki ay önce de krediler beleşti ama patron işletme sermayesi sıkıntımız var diyordu neyse benim için fark etmiyor bedelli derse para hazır. Teşekkür ederim.
    Bu arada karşı fikirlere tahammüllü olup saygı göstermek gerek yoksa hektaş ereğli sasa tarikatından sonra bir de uluun çıkacak.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

5. ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

Yasemin hanım karşı görüşlere saygımız sonsuz ama kalkıp taban olacak, bedelli yapacak gibi epey iddialı fikirler öne sürüp bunların altını doldurmazsanız yazdıklarınıza seviyeli itirazlar gelecektir.
    Hissede her türlü tedbir var, pazartesi pekala taban da olabilir lakin şirket BDDK kararından etkilenmiyor. TL krediye erişimi devam edecek. Bunu cebe koyalım.
    Haziran ayında fonlar alımdaydı. Ay başında hangi fonun listesine girdiği açıklanınca ve bilanço sathına girdiğimizde fiyat konusunda çok da endişem yok açıkçası.

Bedelli konusuna gelirsek,
    Patronun aldığı son mallar hala elindeyken üstüne şirketin halka açıklığı da düşükkken çok ihtimal vermiyorum. Şirketin işletme sermayesi sorunu yok. Paraya erişim sorunu da yok.

Bekleyip göreceğiz. Sabreden elbet mükafatını alacaktır

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

https://youtu.be/-N9LU5BiVjs

SM-J810F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. yatirim fonlari aldikca almis

1-15 haziran arasi 286,048 lot iken
    cuma kapanisi asagidaki gibi

[/url]

8. Şekere gelen zam gibi un fiyatlarına da çok zam geleceği söyleniyor.ytd

Sayfa 295/436 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz