Sayfa 310/436 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360410 ... SonSon
Arama sonucu : 3487 madde; 2,473 - 2,480 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1. 29:55'ten itibaren ULUUN...

https://www.youtube.com/watch?v=L73CHOc7vSQ

2.  Alıntı Originally Posted by bravoecho Yazıyı Oku
    Tesekkurler ortak. Yaklasik 3dakika detayli Uluun’u ve son haberleri anlatmis NNF fonunu yoneten ekipten Yunus Sahin. Ikinci ceyrek Yunus da iyi kar bekliyor.

Haziranda alim yapan yatirim fonunun NNF cikmasi olasi, bu kadar detayli inceleyip, begendigini soyleyip, Uluun’u NNF fonuna da almistir heralde

Kim almis, bu hafta ici belli olur yatirim fonlarinin Haziran sonu hisse dagilimi aciklandigi zaman

3. ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

https://www.vkyanaliz.com/Files/docs...1656495933.pdf

Vakıf yatırım yayla gıda raporu yayınlamış.

Raporda dikkatimi çeken gıda sektörü çarpan ortalama tablosu oldu.
    Uluun ilk çeyrek karını tüm sene devam ettirirse mevcut piyasa değerine göre fk 4!!
    Hem de bilançodan sonra %100 prim yapmasına rağmen.
    Sektörde eşi benzeri olmayan bir şirket an itibariyle.
    Misalen yayla gıda ilk çeyrekte uluun’un hafif üstü kar açıklamış. (289 milyon) ve piyasa değeri an itibariyle 8,5 milyar TL. Yani uluun’un 2 katı.
    İnsan fiyata bakıp elindeki cevherin ne olduğunu bazen unutabiliyor.
    Forumdaşların dikkatine sunuyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

4.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku
    https://www.vkyanaliz.com/Files/docs...1656495933.pdf

Vakıf yatırım yayla gıda raporu yayınlamış.

Raporda dikkatimi çeken gıda sektörü çarpan ortalama tablosu oldu.
    Uluun ilk çeyrek karını tüm sene devam ettirirse mevcut piyasa değerine göre fk 4!!
    Hem de bilançodan sonra %100 prim yapmasına rağmen.
    Sektörde eşi benzeri olmayan bir şirket an itibariyle.
    Misalen yayla gıda ilk çeyrekte uluun’un hafif üstü kar açıklamış. (289 milyon) ve piyasa değeri an itibariyle 8,5 milyar TL. Yani uluun’un 2 katı.
    İnsan fiyata bakıp elindeki cevherin ne olduğunu bazen unutabiliyor.
    Forumdaşların dikkatine sunuyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Tamamiyle katiliyorum. Yayla Gida’ya gore Uluun ciddi ucuz. Hatta Yayla Gida’nin aslinda gercek F/K’si daha yuksek. 2021 yilinda tek seferlik yaklasik 150milyon TL kari var. Net kardan 150milyon TL dusmek lazim F/K hesaplarken. Halka arz izahnamesinde detayli yaziyor. Vakif Yatirim zahmet edip bakmamis.

5. Ek olarak Söke arzında da yukarıdaki çarpan ortalamaları baz alınacaktır.
    Min 3 milyar tl’lik bir pd ile arz olmasını bekliyorum Söke’nin.
    Bunun %20’si arz edilse şirkete 600 milyon TL nakit girişi olacaktır.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

6.  Alıntı Originally Posted by cash_is_king Yazıyı Oku
    49 dakikayı mı dinlettireceksiniz bize
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku
    Yasemin hanım yine bilip bilmeden atıp tutuyorsunuz.
    1) şirket ABD’den buğday almıyor. Yerli, Rus, kazak ve AB’den buğday temin ediyor.
    2) ihracatın çoğu Irak başta olmak üzere Ortadoğu ülkelerine yapılıyor. ABD’ye un ihracatı yapılmıyor. Orası ayrı bir gezegen.

Dolayısıyla evet, baz alacağımız veri TMO’nun günlük bülteninde her gün verilen Rus, yerli ve AB buğday fiyatlarıdır.
    Kaldıraçlı piyasada indirilip kaldırılan vadeli ABD buğday piyasası değil.
    Zira TMO bültenlerine bakarsanız spot piyasada bırakın düşüşü bilakis artış var buğday fiyatlarında.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    ABD, dünya vadeli piyasasını belirler. ırak bugday fiyatı rus türk kazak bugday fiyatı diye bir şey yoktur. o ülkelerin belirlediği fiyatlardan alırsınız ama dünya fiyatlarından satarsınız yani abd bugday endeksi. ve o ülkelerin de iç piyasa fiyatı farklıdır ihracat fiyatı farklıdır. baz olarak abd bugdayı esas alınır. kar marjı düşüktür, satışlar arttıkça buyuk karlar yazılabilinir son bilançoda olduğu gibi. eğer ukraynadan %25 ucuz bugday alırsak ve bu farkı devlet bize yedirirse buyuk karlar yazabiliriz ama devletin mayın temizleme konusunda bir dünya masrafı varken bu karları neden özel şirketlere bırakmak istesin?
    Derdinizi gidin patrona anlatın bence. ya da uluun youtube sayfasına girip bütün videoları izleyin öğrenin. o zaman bilmem nereden element uydurmazsınız.
    Son düzenleme : yasemin5566; 03-07-2022 saat: 03:25.

8. Tekrar söylüyorum patron bugday fiyatlarının düşeceğini öngörmemişse stok zararı yazacaktır 30 haziran itibariyle. o zaman her şeyden kar ederiz ama stok zararı 150 milyon yazarsak karımız düşük gelebilir. bugday endeksine baktığımda 6.9 aylarında sert yukseliş ve düşüşler çıkışlar olmuş bugune kadar ama sonrası genellikle hep yukselmiş. ve geçen yıllar boyunca dolar bazında ciddi yukselmiş bugday bir malın yukselmesi aslında stok kartının ötesinde marjları da yukseltir bence bu durum stok karından çok daha önemlidir. çünkü enflasyon muhasebesinde gerçekte stok karı diye bir şey yoktur. çünkü mal senin sermayendir. sermayesi mal olmayan tek kuruluş bankalardır. petrol çıktıkca tüpraş stok karıyla güzel karlar yazdı parası çok olduğu için sermaye sorunu da yaşamadı ama biz yaşıyoruz. dediğim gibi eğer eğer malda yakalandıysak bu bilanço düşük gelebilir fakat daha önceden de dedğim gibi stok çok azalmışsa iyi kar gelir hele stok bitikse dehşet kar yazabiliriz. özellikle 9 ay bilançosu daha önemli. bu bilanço aldatıcı olabilir. her rakam gelebilir 100 milyon da, 500 milyonda. Bu durum benim için önemli değil gerçekten çünkü bu durum benim kontrolumde değil, her türlü bilanço oyunları da dönebilir. patronu borsaya sokan imkb yöneticileri. onların dediğinin dışına çıkacağını düşünmüyorum ve onlar yılların kurdu, en buyuk oyuncular. ne olup biteceğini aylar öncesinden bilen adamlar. ben çok basit bir şeye bakıyorum. fk, favok ve patrona.
    dunyanın gündemi bugday, en ucuz şirket biziz.ve üstelik ihracat yapan buyuk bir oyuncuyuz. hollanda da şirketimiz var patronumuz bence çok uyanık adam. dünya resesyona girerken, küçülme olacakken yani borsalar düşerken uluundan başka şirket düşünemiyorum. bir de sahol yatırımım var. bu ikisinde de çok rahatım ve uzun sürede satmayı düşünmüyorum, karlar ne gelirse gelsin. sadece azaltabilirim trade amaçlı biraz çok yukseldiğinde o kadar. bu arada 2 aralık hollanda fmo dan 25 milyon euro bugday alımı için kredi kullanmışız bu da aslında sezona düşük stokla girdiğimiz gösterebilir bir işaret. ama sadece işaret.
    Son düzenleme : yasemin5566; 03-07-2022 saat: 03:34.

Sayfa 310/436 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360410 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •