Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon
Arama sonucu : 80 madde; 65 - 72 arası.

Konu: ATSYH - Atlantis Yatırım Holding A.Ş.

1. Yatırım Aracı Bazında Tedbir Uygulanması

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Atlantis Yatırım Holding A.Ş (ATSYH.E) payında 26/10/2020 tarihinden itibaren 3 ay süreyle "İnternetten Emir İletiminin Kısıtlanması", "Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımının ve Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması" ve "Piyasa Emri ile Piyasadan Limite Emir Girişinin Kısıtlanması" önleyici tedbirler uygulanacaktır.

ATSYH.E payında tedbirlerin uygulanacağı son tarih 25/01/2021'dir.

2. Atlantise 1,5 milyon euroluk sipariş

Şirkete verilen ceza gerçi 25 ocak a kadar devam ediyor ama şirketin gözaltı pazarında bulunmasının en önemli nedenlerinden biri olan faaliyet miktarının yetersizliğini ortadan kaldıracak nitelikte iyi bir rakam. Bulunduğu pazar itibariyle insanı tedirgin ediyor. Ama böyle birkaç kap daha gelse şirket iyi bir bedelli artırım ile içinde bulunduğu durumdan çıkabilir.
    Düşük sermayesi ile birlikte hareketlenmenin kolay olduğu kağıtta an itibariyle önüneki en büyük engel internetten alım yasağı ki onun da kalkmasına 36 gün var.

Uzaktan da olsa göz ucu ile tekrar takibe aldım.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senedir bitmeyen küçük yatırımcı muhabbetidir.

Aynen Baybo Bey...Ben aldım,uçuşa geçsin diye bekliyorum...
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

üç aylık takas

7. Gene aylardır kimse yazmamış

Artı yatırım hıldingin tahtasının kapatılmasından olumsuz etkilendiği söyleniyor. Faaliyetleri az olmasından ötürü gözaltı pzarında yer alıyor. Buna karşılık şirket aksiyon almış. 10 milyon olan ciro 21 milyona çıkarılmış. Şirket karsa. Finansal borcu yok. Özsermayeyi artırıp faaliyetleri ve yeni iştiraklerle büyümek için bedelli artırım yapmak istiyor. Bence bedelli başvurusu yapılana kadar baskı devam. Eğer bedellisi bir de onay alıraa o zaman üzerindeki tüm kara bulutların dağılması pek de mümkün. Burada en olumsuz senaryo bedelliye başvurup red edilirse. Bu durum hisseyi olumsuz etkileyebilir. Bence burada eğer yönetim kurulu kullanılmayan rüçhan haklarını kullanacağı şeklinde bir açıklama yaparak şirketin arkasında olduğunu ifade ederse ve başvuruyu böyle yaparsa kabul edilme ihtimali daha yükselebilir. Hatta aslında Senkron da olduğu gibi mevcut fiyatlar üzerinden tahsisliye dönerlerse ve yükü kendi sırtlarına alırlarsa reddedilme ihtimali kalmaz. Yoksa spk senkron da olduğu gibi bunları da tahsisliye mecbur bırakabilirler.

Artı yatırım holding te durum daha farklıydı. Birkaç spekülatör şirketin kaynaklarını kurutmuştu. Şirkete olan trilyonlarca borcun tahsil elememesi nedeniyle artı yatırım tahtası kapanmıştı.

Yaşananlardan örnek alsın atlnts. Tahsisli ile ilerlesin. Yatırımcısını daha fazla tedirgin etmesin

Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    Aynen Baybo Bey...Ben aldım,uçuşa geçsin diye bekliyorum...
    İlk ekim sonunda,almıştım...8 ay geçti,9 liradan aldım 4,5 a geldi...her zamanki gibi kara bahtlıyım..artı dan 50 bin lotumu buhar etti,0çkağıtçı patronu..
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •