Sayfa 10/133 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon
Arama sonucu : 1059 madde; 73 - 80 arası.

Konu: ROYAL Royal Halı İplik Tekstil Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. yazdiklarim yanlis anlasilmasin. verdikleri ciro rakamlari tamamen yanlis cikti. benim demek istedigim verdikleri rakamlar orta vadede cikacaktir. hayalinin birim m2 hali fiyat tespiti dogru yalniz. bu arada zamaninda forumda Vedatla kapisan da ben oldum hatirlarsaniz. Kufretti kendini bloke ettirdi.

2.  Alıntı Originally Posted by Royalci Yazıyı Oku
    Burdan terlikle kovaladigimiz adam var ya işte o

Hani Muriç lakapli kisi burda ifşa olunca

Gelsin buraya yazsin

Bak ben burda adamlar yazma dedikleri an yazmam iddaayi kaybetmisim!

Arti zirziri cahil dardanele bile laf atmis -ozsermaye diye.

Dardanelin su anda nerdeyse borcu sifirlandi haberi yok

Soruna gelince Tmsf spk kurallarinin bazilarindan muaftir.Mesela genel kurul olmaz royalde

Mesela cagri fiyati olmayaca royal satildiginda!

Tmsf sirketleri ile normal sirketler ayni katagoride degerlendirilmez.

Tib diye birsey tutturdular tible satilacak diye olmaz kardesim o haciz gelmesini engellemek icin vardir.Sen gidip kafana gore alacagim var diye haciz gonderemezsin royale ama baska sirkete gonderirsin.Yani normal sirketlerde ki konkordaya yakin birseydir tib.

Konkordatoda ben borcumu calisip odeyecegim bana haciz gonderme dersin royaldede ayni tib ilan eden firma ki bunu sadece tmsf yapabilir haciz gonderemezsin calisip oder firma borcunu.

Neyse bu sahisa da dikkat edin sadece dardanele yaptigi yorumdan bile ne kadar cahil birisi oldugunu kanitladi ki burda bilanco okumasini gorduk!
    Haklısın o adam Vedat muric

VIA_A3_Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by treder1 Yazıyı Oku
    Haklısın o adam Vedat muric

VIA_A3_Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Purosunu tersten ısıran arkadaş mı ?

Benim aklım bana bile yetmiyor...

4.  Alıntı Originally Posted by Hyundai Yazıyı Oku
    Sayın Aynalı, emeğinize sağlık güzel yazmışsınız. Ama yukarıdaki ya sözlerinize anlam veremedim. Bı bilanço için uçtuk kaçtık dediler. Siz de diyorsunuzki haklılarmış. 295 Milyon nerede 500 milyon nerede yüzde 70 yanılma payımı olur. Adamlar uydurup uydurup yazıyorlar. Sizde hala buna prim veriyorsunuz.

İyi pazarlar

Tam kapasite ile çalışır ise 500-600 milyonlu rakamlara ulaşır diye verilmiş bu rakamlari aynalı bey

Bana göre de virüs sonrası Royal bu durumdan karlı çıkacaktır ( akıllı ve planlı davranırlarsa )

- mesela bir reklam filmi çekebilirler sosyal mesaj içerikli yada istikbal gibi farkındalık için 23 Nisan'da balkonda istiklal marşı okuyalım demesi gibi ( bu dönemde bu tip hareketler akılda kalıyor )
    - bilmem kactane maske üretip dağıtacağız gibi
    kendini öne atıp siyiracak bir iş yaparsa idareciler bu royale + yazar

Bilanço sonrasi en kotu geride kaldı diye düşünüyorum :
    - yeniden değerleme de yapılsa
    - dolar kuru artsa da
    - bilanço temizlenise de
    Ve Royal ne kadar çok konusulursa bu bizim işimize gelir

Ayrıca günlük işlem hacimleri de artmaya başlamış ufak ufak

Herşey güzel olur sabredene

#evdekalturkiye

Ytd

Alıntı Originally Posted by Muhtesemdi Yazıyı Oku
    İyi pazarlar

Tam kapasite ile çalışır ise 500-600 milyonlu rakamlara ulaşır diye verilmiş.

Ytd
    Sayın Muhteşemdi, o rakamları Vedat bu bilanço için Hayali de hem 2019 hemde bu bilanço işin vermişti. İkiside çuvalladı. Konunun evveliyatı var yani. Antepde 1 milyar dolar halı ihracaatı yapılmış bunun yüzde onu bizimdir kesin diyenler vardı. Geçen sene için. Royal şu anda halıda Türkiyede ilk 10 a zor girer. Bizim tek kurtuluşumuz şirketin satılması. Başkasının parasının ne kadar kolay harcandığını futbol kulüplerinde görüyoruz. Kayyumun elinde Royal de aynı oldu. 1 sene içinde satılmazsak vay halimize.

6. Hyundai sana tavsiyem 2015 ve oncesi bilancolari ve o donemdeki haberleri okuman olurdu. O zaman anlayacaksin ki Naksanda sirketler kimin eli kimin cebinde(ayni bizim virmanlar gibi 😂) de ne arasan yok yok hepsini goreceksin. Ben Tmsfyi savunmuyorum , ama fetoculer kactiginda ellerinde enkaz kalmisti. Tarih unutulur gider ama buradan tekrar hatirlatmak lazim tarihi. Naksan icin hazirlanan raporda cift muhasebe defterinden, himmet altinda aktarilan paralardan daha burada onlarca sayamayacagim kalem var. Bilancoya forumda cogu kisi tepki gosterdi ama bu bilanco isleri ile ugrasan ya da biraz anlayan olsa diger gelir gider kalemlerinden kesin birseyler cikacagi zaten belli idi. Royalin Almanyada actigi sirkete aktarilan paralar zaten yeter. Satis isine gelince. Insallah Royal satilmaz. Bu sekilde kalir. Sanki batmis sirketi satiyoruz da birileri kurtaracak. Oyle birsey yok. Boydak ve Kozaldeki bilancolara bak istersen ne kadar toparladilar. Royalde neden olmasin? Eger kayyum batirmak isteseydi firmayi coktan batirirdi, bunu da unutma. Royalci gibi zamaninda bu kagidi kotuleyenler o donem milletten kac lot toplamis asil onu aciklasin. Ya da bilanco asla gelmez dedi, ama sirket tas gibi tum bilancolari tek tek acikladi.... Hayaliye herkes yuklendi ama burada tek rakam veren(ciroda yanildi) ve sirketten haber saglayan insan kendisi idi. Sana tavsiyem tarihe takilma gelecege bak. Yok royal sana stres yapiyorsa pazartesi ver emrini sat kurtul, ruhunu rahatlat. Ama tespitlerin dogru degil. Ben bir sonraki bilancoda yazarim. Forumdakilere dikkat edin. Adam zamaninda kagidi full kotuledi simdi telefonla satarim diyor. Yatirimlariniz sizi yipratmasin. Kotu niyetli kisiler disinda insallah herkes kazanir. Saglicakla kalin. Saygilar. Aynali

Sayın Aynalı burada hepimiz az çok birbirimizi tanıyoruz. Polemik yaratmak tarzım değil görüşünüze de saygı duyarım. Herkesin kendi parası kendi kararı. Ama şirketin satılmamasını sizden başka isteyen yoktur. Royalin kurtuluşu satıştır. Banvit ve Sasa örneklerini unutmayın. Saygılarımla.

8.  Alıntı Originally Posted by Hyundai Yazıyı Oku
    Sayın Aynalı burada hepimiz az çok birbirimizi tanıyoruz. Polemik yaratmak tarzım değil görüşünüze de saygı duyarım. Herkesin kendi parası kendi kararı. Ama şirketin satılmamasını sizden başka isteyen yoktur. Royalin kurtuluşu satıştır. Banvit ve Sasa örneklerini unutmayın. Saygılarımla.
    Aslinda 500-600 derken ileride tam kapasite ile çalışırsa elde edeceği rakamlar olarak anlıyorum ( umarım böyle bir değere ulaşır nihayetinde milli servet )

Bugünün gerçekleri de ortada hatırı sayılır borcu ve üstünden atması gereken kötü bir itibarı var
    - bana göre de en büyük artısı himaye altında korunuyor olması ( bununda büyük bir potansiyel taşıdığı ve istihdam ve katma değer sağlayacağı olması )

Satılıp satılmaması konusunda
    Doğru kişi ve kurumlar talip olursa herkes kazanır. Almak için alan kişi ve kurumlar olursa bu hepimize zarar verir ( ederinden ucuz hatır gönül ile satılırsa )
    Devlet ticaret yapmaz yapmamalı fakat devletin elinde durduğu her geçen gün aslında şirket ve bizler için kim ne derse desin güven verir ve potansiyeline adım adım yaklaşır

( Sadece yorum; sağda solda dardanel ile orneklendigi için yazmak istedim. Bu iki şirket iş alanı anlamında birbirinden çok başka işler yapiyorlar. Kıyaslamayın müşteriside farklı stratejiside hedefleride farklı. Sadece bilançoları ile şöyle böyle oldu olacak denmemeli )

Ytd

Sayfa 10/133 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •