Sayfa 82/133 İlkİlk ... 3272808182838492132 ... SonSon
Arama sonucu : 1059 madde; 649 - 656 arası.

Konu: ROYAL Royal Halı İplik Tekstil Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Tabanda 785 bin lot satıcı var.

Vakıf satıcı gecen hafta 1 M lot almış.Şimdi tabandan vermeye çalışıyor.Diğer satıcıda AK.Oda geçen haftanın en iyi alıcısı.

Emirler blok girilmiş.Yani araya başka yatırımcı almıyorlar.Anlayacağınız tabanı açmaya pek niyetleri yok gibi aksi takdirde tabana parçalı satış girer küçüklerin emirlerini öne alır ve tabandan işlem yaptıkça o malları alırlardı.Ama ortada böyle bir durum olmadığı açık.

Yarın da taban olacağı belli ama taban olduğunu bildiği halde sabahki açılışı gördüğü halde alış yapan 300 k gibi bir lot var eğer yanlış hesaplamadıysam .Buda bir çelişki olduğu açık.Yani tabandan 300 k almak parça parçada olsa mantıklı değil.

Vakıf malları tabana gönderir biri onları alırsa info mesala döndürebilir ama onun harici işler kötü,

Bilanço gelirse bi ihtimal,sonra üst gruba cıkma başvurusu sonrası satış.

Takvim ve beklentisi bu gerisini bilmeye gerek yok.

2. Bu tahtanin kapanma tehlikesi var anladigim kadariyla, bugun sabah arastirmadan tabandan 1000 lot almistim , oglen olmadan satisa yazdim ama aksama kadar satilmamis, sira gelmemiş. Tib satisıni arastirdim kendimce ama eger baska bir gelisme , aciklama, haber gelmezse bu hisse sahiplerine gercekten gecmis olsun. Uzgunum ama malesef oyle gorunuyor.

3. Hisseye yeni giriş yapacaklar tib satışı nedir, iyice araştırsınlar. Bilanço dipnotlarında ve tmsf bildiriminde kısaca bilgi verilmiş.

YTD

4. Soru: Tib ihalesi (veya ihaleleri) sonucu satış gerçekleşmezse, süreç nasıl işleyecek? Bilen var mı? Bu durumla ilgili herhangi bir şey bulamadım.

5. Kaç senedir bende bu tahtadayım 0.80 alımda var yüksekte ama bildiğim bir şey tahtada sat diyen olumsuz çakallar ortaya çıktıysa doğru yoldayız iyi şeyler olacaktır kardeşim ister doğalcı ister başkası kimse bu tahtayı bilemez o yüzden kim olursa olsun sat demesin fikirler olsun ama al sat gibi kelimeler kullanmayın tib satışı örneği borsada işlem goren sirketin olarak dusunursek yok neye gore tib kotu olacak dersiniz el insaf bilanço gelse ve kağıt tavan tavan gitse yazık değil mi arkadaşlar burada eniyi biliyorum diyene bile inanmayın mantıkla hareket edin zaten gözaltı pazarı risk demek kağıt 1.50 iken kötülediler millete sattırdılar 0.70 lere geldi ne oldu 2.50 lere geldi aldilar mali simdi batmak ya da cikmak ama ekim ayina kadar kagit her seye gebe ytd hayirli geceler

Ben buradaki arkadaşların bu tib mevzuunu bu kadar da yeni bilinen bir şey gibi takılmalarını anlamıyorum .Yahu burası 2016 temmuzunda tmsf yönetimine devredildi zaten Tmsf icrai bir kurum bunu herkes bilir .Tib de bu kurumun yasalarla düzenlenmiş bir işlev kolu . Şimdi burası bu kurum tarafından satılıga çıkarıldı diyorki ben buranın varlıklarını satacagım satacakları neler arsası binası ismi makinaları bunlar 440 milyona satılıga çıktı peki aktif ve pasifi ne olacak bunlar alıcı kişiye devir olacak yani stokları aldıgı çekler bayilere karşı olan yükümlükleri vs ticeri içindeki aktif alacak ve ödemelerinden alıcı mesüldür .Egerki böyle olmamış olsa idi son bilanço da dönen varlıkları toplamı neydi 730 milyon civarı bunun üzerine şirket yeniden degerlemesini bu rakamın üzerine bunu ilave edip buraya böyle bir bedelle çıkardı fakat bu uzun soluklu bir satış olurdu yani bayilerine verdigi taahütler son bulasıya kadar yönetimin insiyatifi söz konusu olurdu yani bu olacakda bir iş degil bunu geniş anlatmak için sçıkladım şimdi burada devren satılık durumu yani ticaretin devamlılıgı mülki hakkın satışı döz konusu olacaktır ben bunu böyle yorumluyorum .Şimd buradaki hassas konu şu tamam şirketi sattı alacanı aldı satacagını sattı peki bizim aktif ve pasifteki ticari hakkımız nasıl olacak sorusu .Ben bunuda şöyle yorumluyorum burası bence terer suçuna bulaşmış şirket sahiplerinin varlıklarının satışacagı yönün de yani % 75 lik kısım öbür türlü alıcı için müthiş bir teklif zaten 440 milyona al varlıklarını hazır bayiler işçi hazır bayilerin levhalarına standlarına kadar hazır o kadar stok hazır işçi ne güzel iş .Tmsf de satsın dondurulan borcu ödesin yatırımcı avucunu yalasın .Bakın arkadaşlar benim bildigim satış sonrası tmsfnin yükümlülügü dondurulan borçlar kısmıdır bunuda 2016 bilançosundan iyi bilanço okumayı bilen arkadaşlar çıkarabilir ytd

Sadece 2019 da yapılan degerleme sonucu arsa ve bina degeri 95 milyon geldi son bilançoda kur o dönemde 5.50 şimdi 7.30 yani % 25 lik bir deger artışı diger degerlemelerin hiç birini görmedik burası tüm varlıkları ile 1 milyarın üzerin de bir şirket şimdi neresi satış neresi devir siz yorumlayın benim bunlar kendi yorumum ortada çok ilginç bir durum var veya ben öyle görüyorum .Yani satış ilanına çıkanların iki satır yazı yazma zahmetsizligi bütün sıkıntı ytd

8. TE, Tabanda 282 bin lot,
    2,5 üstü alanlar neden bu fiyata satar,

Sayfa 82/133 İlkİlk ... 3272808182838492132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •