Sayfa 80/133 İlkİlk ... 3070787980818290130 ... SonSon
Arama sonucu : 1059 madde; 633 - 640 arası.

Konu: ROYAL Royal Halı İplik Tekstil Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Deneyimli arkadaşlara bir soru sormak istiyorum , 1997 den beri borsadayım ama böyle birşey ile karşılaşmadım.Yorum yapamıyorum.

1 - Hisse fetöden kaynaklı Tmsf de.
    2- Tmsf bunu satacak ilanı ve saati belli.
    3- Bedel 900 m varlık karşlık 510 m.Ucuza gidiyor deniyor.
    4- Tib satışı deniyor-Yani varlık satışı olduğunu bir çok arkadaş yazmış.
    5- Tib satışı ile varlıkları satılıyorsa -Royal firması ticari hayatını nasıl devam ettirecek ? Bazı arkadaşlar yazmış işçi alımı vs yapılmış ciro senelik 500 M .Yani çalışan bir şirket neden sadece varlıkları ile satılsın ?

6- Diyelim varlıkları ile satıldı-borçlar ödendi,royal hissesi nasıl devam edecek ? Borsaya kote olan bir firma , tüm varlıkları satılıp borçlar ödenip-biz şirketi kapatıyoruz nasıl diyecek TMSF ?

7 - Böyle bir durumda bu kağıtta fiyatlama ihale süresi sonunca borçlardan sonra kalan miktar royal hissedarlarına verilir ve şirket ticari hayatı sonlanır.Ama böyle bir olayın olacağını düşünmesemde yazılanlardan ve anlatılardan bu cıkıyor.

Varlıkları satılmış bir Royal firması ne yapacak ?

2. Benim şahsî görüşüm adamlar panik havası estiriyorlar sanki batmış gibi paralı askerleride sahaya bunu dillendiriyor. satan satar biz gerekirse üstüne soğuk su içmeye razıyız şu an için satılık tek bir lot yok bizde

Sayın Trader81, şuanda kimse ne olacağını bilmiyor. Borsa tarihinde bir ilk gerçekleşiyor. Şartname daha yayınlanmadı. Şartname çıkınca biraz daha önümüzü göreceğiz. Şuan bilançoyu bekliyoruz. Bilanço ve şartname kağıdın önünü tayin edecek. Çok değil en fazla 2 ihtimal var. Ya batacağız ya çıkacağız 😊

4. Batma riskini almak isteyen tarafta değilim ne yazık ki kol keser cıkarım.Cuma endeksin dönüşünde tepki vermedi diye girdim ancak Tip satışı olayı kafamı karıştırdı.Normalde bugün 2,80-2,90 gibi rakamla endekse ayak uydurması lazımdı. 3 TEN döndüğünde endeks % 4 eksiydi,artıya gitti bu dönemedi.

Normalde böyle bir kötü durumdan kurtulma ihtimali olduğunu düşünürsek bu kağıdın tavan tavan giderek kimsenin alamadan 5-6 olması lazımdı.

Birde hacimler çok ciddi yükselmiş.Yani aylık hacminin bile 3 4 katı 4 iş gününde olmuş.Bu kadar pozitif diye görünen olay hezimet ile sonuçlanmış yada bir grup mali verdi yenilere devir oluyor.Ama borsa da ciddi satış olmamasına rağmen % 9 eksi yemek çok düşündürücü.Anladım ki bu kağıt bana göre değilmiş.

Vakıf diyorki ben aldım ama pişman oldum. Zararına aldığımı satıyorum.
    http://share.matriksdata.com/share.a...08101322183644

Sayın Trader81, gerekirse kol kes yaparım demişsin ya. Ağa tabanı çözmeden tahtadan çıkış yok. Hakkımızda hayırlısı olsun.

7. yakın izleme pazarında olan şirketler için acaba lotları satınca brut takas mı uyugalanıyor . Yoksa anında başka şirketlerin kağıtlarını alabılıyormuyuz . Saygılar bol kazanclar herkese.

Alıntı Originally Posted by Plaka80$ Yazıyı Oku
    yakın izleme pazarında olan şirketler için acaba lotları satınca brut takas mı uyugalanıyor . Yoksa anında başka şirketlerin kağıtlarını alabılıyormuyuz . Saygılar bol kazanclar herkese.
    Yakın izleme pazarı brüt takasa tabi değildir. Brüt takas hisse bazlı dır. Royal için soruyorsan brüt takas yok. Bana sorarsan bir dost tavsiyesi hiç bulaşma derim. Belki yükselir belki düşer ama kafan rahat olmaz. Yıllardır çeken biri olarak samimi tavsiyemdir. Gözaltı pazarından uzak dur.

Sayfa 80/133 İlkİlk ... 3070787980818290130 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •