Sayfa 101/985 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon
Arama sonucu : 7880 madde; 801 - 808 arası.

Konu: Viop - XVII

1.  Alıntı Originally Posted by Lambent Yazıyı Oku
    ogle arası gelıo bakalım fılm var mı yine
    Lambent abi senin bar analizin ne diyor

Aylık haftalık vs vs
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

uzun vade elinde tutmak için bir çok kişi hisse alabiliyor.. ben de alıyorum yeri geldiğinde..

ayrıca viopta da hisse alınıp satılabiliyor.. vadeli kontratları var.. endeks kontratına ek olarak..viopta spekülatif ve hedge amaçlı stratejiler oluşturabilirsin..bu anlamda strateji gereği spot/vadeli hisse alan/satan ve endeks kontratı alan/satana hisseci denilemez.. yatırımcı denilebilir..finans piyasasının diğer enstrümanlarını da kullanarak sigortalı işlem yapıyor demektr..

ama sadece spotta hisse alıp depoya atıyorum demek bu başlık için yanıltıcı..bir kaç nedeni var:

* sigortasız işlem yapıyor..temelsiz bir güvene dayanıyor işlem..

* depoya attığı ürünün kesin olarak değer kazanacağına iman etmiş.. ama değeri sıfırlanabilir de.. zira teknoloji değişir, şirket batar..trendler değişir.. insanların harcama alışkanlıkları değişir.. garantisi yok..

* vade.. viopta aylık (hisse), iki aylık (hisse,endeks) ve 12 aylık (hisse, endeks) kontratları var.. yani vade denilen şey bu kadar.. ama depoya atıyorum diyenin ima ettiği şey isterse 10 yıl kalsın umrumda olmaz değerini bulur demektir ki bu mantık viopta işlemez senin hissen değerini buluncaya kadar defalarca taban yer ve marjin call ile iflas edersin veya masa dışına atılmış olursun..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Lambent abi senin bar analizin ne diyor

Aylık haftalık vs vs
    dıkkat edersen 3.4 haftadır paylasmıyorum nedenı de bar boylarının haftalık ve aylık olarak rekor sevıyelerde uzaması.....bu hafta 99 tepe dersek normalde.......buralarda 95.99 arası bıter....aylık olarak.....vobda 14bın yaklkasık oldu.....yatay gecer normalde....ama 113 600 700 kırılırsa asagısı agırlık kazanır....ama bı 94 suprız olmaz gıbı cumaya kadar
    147 gecılmezse .....ay sonu 136 beklerım.......takıp edelım.........

4.  Alıntı Originally Posted by dalgacı Yazıyı Oku
    soğuk hava deposuna ihtiyaç olmuyor pek sayın Bozkurt bozulmaya yüz tutmadan elden çıkıyorlar...hisse de dediğiniz olabilir o da benim alanım dışında kasım ayına kadar...ekim kasım gibi bir portföy düşünüyorum senetlerden.
    Bu aps deki 440bin civarı poz. hergün el mi değiştiriyor sizce
    çoğu poz. soğuk hava deposunda saklı DİE düşünüyorum

16.96 Since 27 Aralık 2023

Tepki verse dahi 115.200 ü gecemez gibi duruyor. Olumlu bir haber lazım ancak

Asagıda 112.700 var.

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,428
    makası artıya alacak gibi
    Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Atatürk 22/09/1924 Samsun

7. O yüzden adam gibi düşemiyoruz.
    mesela bu son tüy siklet rallisinde, 18bin puanlık (80bin - 98bin)Pega ve tüple yaptılar
    şindi ikiside şelale yapıyor ama bist oralı değil.
    bi sonraki rallide bankalarla mı yoksa demirceliklerlemi yapacaklar bilemeyiz. bildiğimiz birşey varsa o da bisttin düşmesine izin verilmiyor

16.96 Since 27 Aralık 2023

8. mal tezgahta kaldı 1 saatır alan da yok satan da yok....mal curuyecek cumartesi pazar sokaga cıkma yasagı var...
    147 gecılmezse .....ay sonu 136 beklerım.......takıp edelım.........

Sayfa 101/985 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •