Sayfa 51/985 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 7880 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Viop - XVII

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,428
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    halkın bir kısmı tüm problemleri dış kaynaklı görüyor.. ekonomik sıkıntıların çözümü olarak da aklına ilk gelenler
    * katar dan "200 milyar dolar" geliyor..
    * arap yatırımcılar 500 milyar dolar getirecek..
    * fed para basıyor..bize çok gelecek, dolar 5 tl olacak..
    * araplara ev satalım, yetmez çinlilere ev satalım vb.. para gelsin.. vatandaşlık verelim ucuza..

gibi manasız ve ilkel öneriler/beklentiler.. vergilerinin nereye harcandığına kafa yorsa doğru yolu bulmuş olacak.. vergisinin izini sürmeyen bir halk refaha ulaşamaz..
    Arabın şeysine ne meraklı mıymış bu bademler...
    her geçen gün daha da iğreniyorum şu siyasal islamcılardan.
    Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Atatürk 22/09/1924 Samsun

Pardon 11 gun

3.  Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku

Serkana sormuştum sana da sorayım.
    Merkez bankası tüm döviz hesaplarını (200 milyar dolar ) atıyorum 7 tl den liraya çevirdi, diyelim.
    Merkez bankasının bürüt döviz rezervi ne kadar artar?
    yanılmıyorsam %8 zorunlu karşılık gereği merkez bankasında tutulması gerekiyor bu 200 milyar doların. 16 milyar dolar zorunlu karşılık varsa 184 milyar dolar artar rezervleri

4. Ülkeler, bazı yasakları hafifleterek olası 2. Dalgayı öne çekmek istiyor gibi geldi bana

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Bizde deneme yanılma yontemi kullanılıyor. Burada problem tek seslilikten kaynaklanıyor. Bu da hata yapılmasına sebebiyet veriyor.

Vizyon ve misyon. Bizde bu yok.
     Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Yalanlarını yiyim. Geçen hafta haftasonu seyehat izni için başvurmuştum. Cevap bugün geldi. . Gidemezsin kardeşim.
    Benden tarımla uğraştığımın belgesini istiyor. Ulan tarla babamın. Çks onun üstüne. Şimdi 70 yaşındaki adama bana izin vermiyorlar işleri sen hallet mi diyeyim? Hafta içi zaten işteyiz. Bir haftasonu var. Onda da yok sokağa çıkma yasağı yok bilmem ne. Sanki virüs haftasonu bulaşıyor da hafta içi tatil yapıyor.
    Haklısınız,Sağlık,tarım ve gıda gibi konularda ayrı bir koordinasyon kurulu olmalı.

6. Serkanın cevabını merak edenler için,
    şöyle dediydi;

Mb nin bürüt rezervlerinde bir değişiklik olmaz.

Net rezervleri artar bir miktar.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Ciddi diyorum. Hukumet akıllıysa bunu yapar. Erzaklarınızı alın

8. 114.900 den 3/10 cortladım çok nazlandı...stop manuel...
    Yatırım tavsiyesi değildir. Dalga geçiyorum zarar edersin beni dinlersen.

Sayfa 51/985 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •