Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 40 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Ed Seykota İzinde Analizler

Takip ettiğim ve edeceğim senetler genelde derinliği olan bunlar ve benzerleri şirketlere aittir.

Temelinde ya da özelinde yeni bir hikayeye inanırsam, bu inancı teknikle de desteklersem sığ tahtalarda nadiren işlem yapıyorum.
    Her şey fiyatların içerisindedir, gerisi önemsizdir. HF ve SL. TTTTO

Endeks içinde bir kaç kelâm edecek olur isek; takip ettiğim şablon:

Yeşil trend kırılmadıkça orta vade devam pozisyonundayım. An itibariyle 94133.

Fibo %38,2 seviyesi 98.200 üstü kapanışlarda endeks hedefi hem %0,50 fibo seviyesi hem de mor düşen trend seviyesi 103.000 seviyelerine tekabül ediyor.

3. Kolay gelsin hayırlı olsun. ..takipdeyim inşallah

4. Bir de bu hisseler için pozisyon alabileceğiniz noktalar nerelerdir acaba. takip de oluruz zaman paylasirsa nız seviniriz

Endekste kısa vade yukarı gitmekte zorlanma ve negatif uyumsuzluklar var.
    ASELS 27,20 altı stratejime bağlı olarak 1/3 sattım. Mal her zaman alınır.

PORTFÖY: Nakit=%40 / Gümüş=%25 / Hisse=%35

AYGAZ kısa vadeli olarak düşeni kırmış. 10,10 alım için uygunmuş. 10,47(FİBO) ve 10,52(PİVOT) dirençlerine dokunabilir. 10,29 kapanıştan ötürü yukarıya çok marj yok. Bu dirençlerin kırılmasını ya da düşen trende olası bir pull-back yapmasını beklemek daha mantıklı duruyor. İki ihtimale göre nakitin 1/3-1/4 kısmı ile alım yapma adına takibe devam.

Gram Gümüş Analizim

Önceki iletimde de yazdığım gibi gümüş maliyetim 3,08 TL. Ölmezde sağ kalırsak uzun vadeli tutmayı düşünüyorum. 3,40 üstü AYLIK kapanışlarda önce 5 TL, ardından ise 5 TL üstü 5,40 geçilirse 7,5 TL beklentim var. Uzun vadeli takipte grafikte de görüleceği üzere 21 Aylık ortalama altında aylık kapanış yapmadıkça hedeflerin görülebileceğini düşünüyorum. Bu ortalamaya olası geri çekilmeleri alım fırsatı olarak değerlendirip portföydeki oranını %50'ye kadar çıkartabilirim. Uzun vadeli düşündüğüm için stop-loss olarak 21 Aylık ortalamayı ya da çizdiğim yeşil trend kırılımını takip ediyor olacağım. Çok önemli dirençlerde ya da fibo seviyelerinde belki 1/4 ya da 1/3 ile trade ederek maliyeti düşürmeyi denerim.

CEMTS bayrak formasyonu hedefi 10,28.

Bu piyasada gider mi, tartışılır! Gerçi neler gitti neler.

Ama endeks bir süre yatayda in-çık devam edebilirse neden olmasın.

Tabi ki öncesinde zorlu fibo dirençleri var. Grafikte hepsi sol tarafta görülebilir.

6,43 stoplu az lotlu risk alabilirim. Az lotlu işlem sebebim tahtanın derinliğinin olmaması.

Öncesinde -belki maliyete yükseltecek ama- %50 fibo geçilecek mi ya da 6,43 e pull back yapacak mı beklenebilir.

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •