Arama sonucu : 6 madde; 1 - 6 arası.

Konu: Neden Her Meslek Grubu Kendilerine Özel Yatırım Fonu Oluşturmuyor

1. Neden Her Meslek Grubu Kendilerine Özel Yatırım Fonu Oluşturmuyor

Merakım başlıkta belirttiğim gibi açık aslında örneğin neden öğretmenler kendilerine ait bir yatırım ortaklığı şirketi kurup buraya aylık çok küçük oranlarda para koyup onun değerlenmesi için uğraşmıyorlar yada polisler neden yapmıyor ordunun OYAK şirketi var bunu pek çok meslek grubuda yapabilir neden yapılmıyor uğraşacak adam olmadığı içinmi yoksa hukuki olarak bir engelmi var yoksa ilk benim aklımamı geldi (ki bu en düşük ihtimali olan sanırım )
    Vereceğiniz bilgilendirici mesajlar için şimdiden çok teşekkür ederim

2. Çeşitli kurum çalışanlarının emeklilik fonu gibi para topladıkları sandıklar ve vakıflar var.
    Polisler için: https://www.polsan.com.tr/
    Demiryolcular için: http://www.tcddvakfi.org.tr/

3. Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim
    Peki bu sistem yeterince karlımı yani insanlar için cazipmi ve bu fonların nerelere yatırım yaptığını açıkca ilan edip etmediklerini merak ediyorum doğrusu

4.  Alıntı Originally Posted by YavaşYavaş Yazıyı Oku
    Merakım başlıkta belirttiğim gibi açık aslında örneğin neden öğretmenler kendilerine ait bir yatırım ortaklığı şirketi kurup buraya aylık çok küçük oranlarda para koyup onun değerlenmesi için uğraşmıyorlar yada polisler neden yapmıyor ordunun OYAK şirketi var bunu pek çok meslek grubuda yapabilir neden yapılmıyor uğraşacak adam olmadığı içinmi yoksa hukuki olarak bir engelmi var yoksa ilk benim aklımamı geldi (ki bu en düşük ihtimali olan sanırım )
    Vereceğiniz bilgilendirici mesajlar için şimdiden çok teşekkür ederim
    Geçmiş yıllarda bir çok meslek gurubunun bu tür birikim sandıkları vardı ancak siyasi bağlantılar nedeniyle çoğu battı paraları pul oldu,Oyak ayrı değerlendirilmeli,özel kanunla kurulmuş ve her ay üyelerinin maaşının %10 unu alan bir kurum,bir çok ana sanayi sektöründe öncü ve çok sağlam bir nakit girişi var,son yıllarını bilemem ancak daha önceleri siyasette giremediği için büyümüş olan bir meslek sandığı,diğerleri böyle olamaz diye düşünüyorum,çünkü;1- zorla maaşlardan para kesemezsiniz
    2-insanları mesleğin başından emekli olana kadar o sandıkta özel bir kanun olmadan tutamazsınız.
    3-böyle ballı börekli bir kaynaktan her türlü avantacıyı uzak tutamazsınız..

5. Bazı bilmediğim noktalara değinmişsiniz sayenizde öğrendim çok teşekkür ederim. Gerçektende haklısınız böyle bir şirketin aynı zamanda fırsatcılardanda korunması gerekir düzgün yönetilmesi ve büyümesi gerekir ancak görünen o ki bu çok zor verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim

6. https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem...-daha-5378320/

Alıntı Originally Posted by YavaşYavaş Yazıyı Oku
    Bazı bilmediğim noktalara değinmişsiniz sayenizde öğrendim çok teşekkür ederim. Gerçektende haklısınız böyle bir şirketin aynı zamanda fırsatcılardanda korunması gerekir düzgün yönetilmesi ve büyümesi gerekir ancak görünen o ki bu çok zor verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •