Sayfa 469/1000 İlkİlk ... 369419459467468469470471479519569969 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,745 - 3,752 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VII

1.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Nasıl yâni, etrafımız şu an çatlaklarlan mı çevrili şu an?
    merak etmeyin, o kadar aşırı zekası olanlar genelde bizdeki ölçme sisteminde başarılı olmuyor. (onlar için çatlak olmaktan daha olası olan, normal eğitim sisteminde başarısız olmak, süper zekalar için o yüzden ayrı bir eğitim sistemi var). biz normalin üstünde zekaya, ve biraz iyi akademik zekaya sahibiz. o kadar.

Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    merak etmeyin, o kadar aşırı zekası olanlar genelde bizdeki ölçme sisteminde başarılı olmuyor. (onlar için çatlak olmaktan daha olası olan, normal eğitim sisteminde başarısız olmak, süper zekalar için o yüzden ayrı bir eğitim sistemi var). biz normalin üstünde zekaya, ve biraz iyi akademik zekaya sahibiz. o kadar.
    Oh be içim rahatladı, yahu ben bunlarlan yazışırkene sıyırıyormuyum deye şüpheleniyordum.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Yazdıklarımız, latife tabiki.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Ahmetg Guest
    Petrol ucuz diye saldirip alan bir adamin basina gelenler

https://www.bloomberg.com/news/artic...ed-huge-losses

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    ilk okulu 1.lik ile bitirdim
    orta okulu 1. likle bitirdim.
    fen lisesi sinavlarinda tr ilk 25 e girdim
    okumadim :D
    orta okul mudurum gelip eve babamdan zorla beni alip liseye yazdiracakti o derece.

neyse gelelim sonuca.
    babam dedi ki zekan ile ticarette basarili olursan 40 yasinda milyoner olursun demisti.
    yanilmis rahmetli

30 yasinda oldum

tr nin avantaji farkli.bu ulkede ticaretle kazanilacak para rahatligi bence dunyada ilk 3 e girer..
    cevremde onca kisi milyon tl aylik kazanci olup 58.8 tl sadece damga vergisi oduyor.bunu baska ulkede yapsaniz kan alirlar.

ha ama okuyacam diyorsaniz yukarida belirtilenler gibi daha ilk okulda yurt disi amacli egitim baslanmali.
    Ankara fen lisesine 36. girdim.Üniversite sınavında ilk 200 e girdim hacettepe tıpı kazandım.Benim hatam bu iki okulu da okumak oldu.Matematik zekan var ne işin var tıpta di mi)))))))) Neyse borsa finans falan matematik zekama daha iyi geliyor.Benim meslek seçimi için en önemli önerim kesinlikle zeka yapına uygun meslek okumalı,aslında benim kafa matematik kafası olduğundan yanlış iş yaptım.Yoksa ağaca çıkmaya çalışan balık ya da yüzmeye çalışan sincap oluyorsunuz maalesef.Doğanızda ne varsa o iş yapılmalı.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    ilk okulu 1.lik ile bitirdim
    orta okulu 1. likle bitirdim.
    fen lisesi sinavlarinda tr ilk 25 e girdim
    okumadim :D
    orta okul mudurum gelip eve babamdan zorla beni alip liseye yazdiracakti o derece.

neyse gelelim sonuca.
    babam dedi ki zekan ile ticarette basarili olursan 40 yasinda milyoner olursun demisti.
    yanilmis rahmetli

30 yasinda oldum

tr nin avantaji farkli.bu ulkede ticaretle kazanilacak para rahatligi bence dunyada ilk 3 e girer..
    cevremde onca kisi milyon tl aylik kazanci olup 58.8 tl sadece damga vergisi oduyor.bunu baska ulkede yapsaniz kan alirlar.

ha ama okuyacam diyorsaniz yukarida belirtilenler gibi daha ilk okulda yurt disi amacli egitim baslanmali.
    siz ticari zeka ile sahtekarligi karistiriyorsunuz

Ya bilerek karistiriyorsunuz yada farkinda olmadan orasini bilemedim

Bu yasima geldim alninin teriyle zengin olan gormedim Turkiyede

Biraz des biraz arastir hep bir capanoglu cikar altindan

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Ben 30 sene yurt disinda yasadim, zaman zaman ingilizce ogretmenligi yaptim.

Bizzat uygulamada farkettigim, ogrendigim bir konu var.

Turkce dil bilgisini bilmeyen, ogrenmesi gereken yaslarda ogrenmemis, ya da bir kismini atlamis olan ogrenci bu dili ogrenemiyor ya da cok zorluk cekiyor.

2012 yilinda Londra'da bir Turk gencle tanistim, 8 senedir buradayim abi dedi, ben de ogretmenligin verdigi rahatlikla, herhalde ingilizceyi halletmissindir dedim, yok abi, nerdee dedi.

Cocuk Anadolu'lu, biz turkce bilmiyormusuz ki abi dedi, ingilizceyi nasil ogrenelim.

Simdi TIP cok ozel bir saha, ulkenin en yuksek IQ derecesine sahip olan cocuklar gidiyor, tabi ki, onlarin Turkceyi bilmediklerini dusunmek abes olur, yine de TIP cok iyi ogrenilmesi gereken bir meslek, bence kendi dillerinde meslegi ogrenmeleri sonra bilimsel yayinlari takip edecek duzeyde ingilizce ogrenmeleri bence daha dogru olur diye dusunuyorum, bu nedenle Sn.hkm'in tezini destekledim.

Ogrencilerimda zaman zaman rastladigim, turkce dil bilgisi eksikligi bu sekilde dusunmeme yol acti.
    Cok guzel bir konuya deginmissin

Turkce temeli zayif olunca Ingilizcede gelismesi imkansiz tabi

ABD de tanistigim Turklerin %90 i Turkceyi duzgun konusamiyordu yazamiyordu. Bunlarin hepside Turkiyeden universite mezunu.

Ama universitelerin ismini yazsam hic duymamissinizdir. Hatta dekan la bile tanistim. Ama adami gorsen kapici gibi konusup hareket ediyor. Konusmalar cok cok bayagi.

Egitim ogretim temelden verilmeyince sonradan ne ogretirsen ogret yapismiyor adama. Tutmuyor.

Ingilizce egitimi kesinlikle cok kucukken baslamali. 20 yasindan sonra ogrenenle 3 yasindan beri ogretilen arasinda everest kadar fark var. Bunu eziklik olarak gormemeli. Ingilizce bir dunya dili. Amerikanin Ingiltere nin dili degil artik, global dil.

Bu arada diyelim anadiliniz ingilizce ama dünyada geçerli olan bilim dili türkçe,maça kaç sıfır ekside başlıyorsunuz bir düşünsenize.Türkçeye adapte olacaksınız ,dalınızda türkçe kitapları okuyup dalınıza ancak o şekilde vakıf olacaksınız bir türk kadar başarılı olma şansınız otomatik olarak düşecek.Eğitim dili ana dilde olmalıdır.Tıpta yeterince türkçe kaynak var,illa bilim yapmanıza gerek yok mesleği layıkıyle yapmanıza yetecek türkçe kitaba ulaşmanız mümkün.Ben kendi alanım açısından bunu kesinlikle söyleyebilirim.

Sayfa 469/1000 İlkİlk ... 369419459467468469470471479519569969 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •