Sayfa 757/1000 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807857 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,049 - 6,056 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VII

Son bir kez sokağa çıkıp, sebze meyva gibim eksikleri tamamlayacağız.

Ondan sonra saat 24:00 de tıpkı böyükşeherliler gibi sokağa çıkmayacağız, çok mutluyum sizlerden eksikli bırakmadılar bizleri.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Bayram sonrası hareketli olur merak etmeyin,şimdi alış veriş falan bozduran çok olur...ytd.
    Bence de kesin bayram sonu artar,varant kaldıraçlı işlem olduğundan yüzde yüz emin olunca alış yapmak lazım.Şimdi aslında emin gibiyim .

Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    petrol çıkan çıkmayan bir tane adam gibi müslim ülke gösterin ben de japonya olurduk diyeyim..
    Eski sömürge olmayan bir tane müslüman ülke söyleyin diyeyim ben size, benim bildiğim sadece bir tane var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Yok kimse boşuna uğraşmasın bu Corona adamı böğürtüyormuş, kendime bulaştırmayacağım!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Misal şimdi gelecek tarımda diye gaz veriliyor tarımla ilgili kağıtlarda itinayla operasyon çekiliyor,ya da test kiti ayağına gazlanan 25 katına çıkmış şirket var.Yahu iki gün sonra ilacı bulunsa üç ayda 25 kat yukarı çıkmış kağıt ne işe yarar di mİ.Ya da gelecek tarımda mottosu ile bir sürü kağıt pazarlanıyor.Yahu elbet tarım önemli de senin hükümetinin böyle bir derdi var mı.Böyle derdi olan hükümet daha bir yıl önce senin 50 yıllık oturmuş etmiş şeker sektörünü batırırmıydı.Çiftçinin hangi derdine çare aranmış,o sektöre girenler neler çekmişler bir okunsa araştırılsa bizde tarım işinin en azından bu hükümetle hayal olduğunu anlarlardı.Ama kağıtlara bak gübre ,traktör ,test kiti lafını duyan şirketlerin hisselerine saldırıyor.Elbet sonu hüsran.
    Sağlıktada tarımdada soru işareti var.
    Sorun şu gelişmiş ülkeler bu konuda iç kaynaklarını güçlendirmeyi tercih edecekler bu nedenle gidip o ülkede yatırım yapmazsanız başarı gelir mi bilemiyorum.
    Ülkemiz su fakiri ve nehirlerdeki kirlilik bu seviyedeyken büyük ölçekli tarım yapamayacağımızda ortada o zaman çıkış yolu ne ?

O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bence de kesin bayram sonu artar,varant kaldıraçlı işlem olduğundan yüzde yüz emin olunca alış yapmak lazım.Şimdi aslında emin gibiyim .
    Varanta zaman değeri var. Viop daha iyi değil mi

O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Sağlıktada tarımdada soru işareti var.
    Sorun şu gelişmiş ülkeler bu konuda iç kaynaklarını güçlendirmeyi tercih edecekler bu nedenle gidip o ülkede yatırım yapmazsanız başarı gelir mi bilemiyorum.
    Ülkemiz su fakiri ve nehirlerdeki kirlilik bu seviyedeyken büyük ölçekli tarım yapamayacağımızda ortada o zaman çıkış yolu ne ?

Ilk defa su fakiri olduğumuzu, yazan/bilen biri çıktı tebrikler.

GAP'ta ve Suriye sınırındaki mayınlı arazide, büyük fırsatlar olduğu hep söylendi, fakat bunların derdi Kanal Bizans.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Ilk defa su fakiri olduğumuzu, yazan/bilen biri çıktı tebrikler.

GAP'ta ve Suriye sınırındaki mayınlı arazide, büyük fırsatlar olduğu hep söylendi, fakat bunların derdi Kanal Bizans.
    Abi kaynak koyayım.

“Su varlığına göre ülkeler aşağıdaki şekilde sınıflandırılmaktadır:
    Su Fakirliği : Yılda kişi başına düşen kullanılabilir su miktarı 1.000 m3’ten daha az.
    Su Azlığı : Yılda kişi başına düşen kullanılabilir su miktarı 2.000 m3’ten daha az.
    Su Zenginliği : Yılda kişi başına düşen kullanılabilir su miktarı 8.000-10.000 m3’ten daha fazla.

Türkiye su zengini bir ülke değildir. Kişi başına düşen yıllık su miktarına göre ülkemiz su azlığı yaşayan bir ülke konumundadır. Kişi başına düşen yıllık kullanılabilir su miktarı 1.519 m3 civarındadır.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2030 yılı için nüfusumuzun 100 milyon olacağını öngörmüştür. Bu durumda 2030 yılı için kişi başına düşen kullanılabilir su miktarının 1.120 m3/yıl civarında olacağı söylenebilir. Mevcut büyüme hızı, su tüketim alışkanlıklarının değişmesi gibi faktörlerin etkisi ile su kaynakları üzerine olabilecek baskıları tahmin etmek mümkündür. Ayrıca bütün bu tahminler mevcut kaynakların 20 yıl sonrasına hiç tahrip edilmeden aktarılması durumunda söz konusu olabilecektir. Bu sebeple Türkiye’nin gelecek nesillerine sağlıklı ve yeterli su bırakabilmesi için kaynakların çok iyi korunup, akılcı kullanılması gerekmektedir.”

http://www.dsi.gov.tr/toprak-ve-su-kaynaklari

O egeli ben değilim

Sayfa 757/1000 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807857 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •