Sayfa 817/1000 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867917 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,529 - 6,536 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    /* the zebra effect */

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Yaşı kurtaranlar bilir. Kara Borsa işini. Kara denmesi nedendir çözemedim ama, bu borsa olmasa insanlar tımarhanelik olurdu. Günümüzde tımarhane ile tanışmak zorunda kalan insanlarla ilgili Youtube de bir iki tane video var. Bizzat tecrübe etmiş birisi olarak kimseye önermem masalOsmanı. Bakırköy daha da kötü . O nedenle bugünler de her şeye gülmeyi kendinize gaye edinin. Güldükçe gülecek ve sonunda asıl gülünecek yerde ağlayacağız.
    Korsan bayrağı olabilir mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Yaşı kurtaranlar bilir. Kara Borsa işini. Kara denmesi nedendir çözemedim ama, bu borsa olmasa insanlar tımarhanelik olurdu. Günümüzde tımarhane ile tanışmak zorunda kalan insanlarla ilgili Youtube de bir iki tane video var. Bizzat tecrübe etmiş birisi olarak kimseye önermem masalOsmanı. Bakırköy daha da kötü . O nedenle bugünler de her şeye gülmeyi kendinize gaye edinin. Güldükçe gülecek ve sonunda asıl gülünecek yerde ağlayacağız.
    Sizin tecrübeniz nasıl oldu, biraz anlatır mısınız ?

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    Döviz bürosundan fiziki dolar alırsak %1 bsmv ödeyecek miyiz?

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Döviz bürosundan fiziki dolar alırsak %1 bsmv ödeyecek miyiz?
    Elden alışveriş düşünüyorum artık.

6. Döviz bürosu işlettiğinizi varsayalım. Özsermayeniz 5 milyon dolar var. Sabah açtık dükkanı....

Akşam kasayı saydık, 2 milyon dolar kalmış. 3 milyonu satmışız. 3 milyon doları satarken %1 vergiyi de tahsil etmişiz. yani 30 bin dolar vergi kasada.

2. gün açtık dükkanı, aldık-sattık derken akşam kasaya baktık. 3,5 milyon dolar var. 1,5 milyon dolar almışız.

3. gün......... 4. gün...... derken , piyasada alınan satılan dolardan maliyenin veya sistemin haberi oldu mu ? vergi diye tahsil edilen paralara ne olacak ?

7. Vatandaş caddenin başına dikilerek , milli piyango satanlar gibi ; elinde bir deste dövizle '' vergisiz direkt sahibinden döviz '' diye mırıldanırsa bu suç. Anında diskoya. Bu nedenle bu işler için de bir miktar har (a )ç gerekir sanırım.

8. Misal, birimiz buradan elindeki dolarlardan 3000 bin doları satmak istediğini yazsa, diğeri de '' arkadaş ben spot kurdan alayım. makassız olarak ödeme yapayım IBAN yaz '' dese. Karşılıklı Ibanlaşsalar. her ikisi de kazançlı olur. Ama tek sorun güven. Bu meseleyi de Reha beyi teminat ( onay makamı olarak ) göstererek aşarlarsa al sana borsa. Eski Deli den bu kadar.

Sayfa 817/1000 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •