Sayfa 908/1000 İlkİlk ... 408808858898906907908909910918958 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,257 - 7,264 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VII

Neyse bunu sormak bile lafı uzatır o içeriği gereksiz topiğin reytingini artırır boşverin gitsin.

O alaman topçusu takdiri değil tükürüğü hakereti ve elbette küfrü hakediyor ama uymuyorum ona kitapsizla o reha gayanin oda gömüp geçiyor yeri gelince
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, anladığım kadarıylan Alaman itine bu başlık yasak, o da dolar gaymeye yatırım yanlış deliğine kaçmış, bizim ahali de şimdi oraya yığıldı.
    Dedigim gibi yanlış hareket bırakın kendi bokunda bogulsun yanlız kalmak ve laf yetistirecek birilerini bulamadi mı kuduruyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Partizanlık her ülkede var. Bizde bazı insanların gözünü kör etmiş. Bizde iyi bir yazı yazmak için kendini yırtanlar kadar, kötü yazmak için kendini yırtanlarda olacak.
    Ama objektif makalelere ihtiyaç var. Salgının ilk başında demiştim. Şu salgın akademi dünyası için bir nimet. Araştırılacak farklı disiplinlerde (sosyoloji, uluslararası ilişkiler, mühendislik, tıp vs..) o kadar çok konu oluştu ki. Dünya çapında makaleler çıkabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sayin Ege'li o is yas. Bilim dünyasinda da rekabet var, hirs var (para, söhret, güc), piskopati var, var oglu var. O yüzden cok fazla beklentiye kapilmayin derim. Cok iyi bilim insanlari da var tabii, ama onlarda insan ve insanoglunda olan tüm vasiflara sahipler. Özellikle sagliktaki makalelere, kitlesel hastaliklar icin cok daha özellikle, dikkatli bakmak lazim.

Örnegin kolesterin hakkinda Dünya'da 25.000 den fazla makale yazilmis. Bir ingiliz üniverstitesi bu makalelerin gercekten ne kadar bilimsel oldugunu arastirmis. Sonucunda sadece 200-250 tanesi gercekten yazili bilimsel kurallara uygun cikmis. Ama kolesterin ilaci insanlara cekirdek gibi veriliyor.
    Benim doktorum bana yillarca her sene, rutin kan taramasindan sonra, kolesterinim yüksek diye (degil bence 260-285 toplaminda. LDL biraz yüksek dogru) statin yazmak istedi. Ben red ettim daima. Sonunda sadece soruyordu, kolesterin ilaci istemiyorsunuz degil mi diye. Onun bana bunu sormasi ve not almasi lazim. Cünkü yazili kurallariyla bu degerlere ilacin verilmesi gerektigini söyleyen bir kurum var. Risk almamak icin bunu yapmak zorunda onlar da.

Kisaca her seye temkinli bakmak lazim. Belki benim biraz paranoyakligimdan geliyordur böyle düsünmem.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla bir ton trol var,onlar da doldurulmaya çalışılıyordur,rumenigede kapasite var kabul etmek lazım))))))
    Şu anda size istediğiniz şeyi savunabilirim. Tek yapmam gereken bilgi yığınından uygun bilgileri cımbızla çekmek. Bu ne kadar etik o tartışma konusu.

Bu arada aşağıdaki filmi tavsiye ederim

https://m.imdb.com/title/tt4540710/?ref_=nv_sr_srsg_9

Post-truth’ bir sıfat olarak, ‘nesnel hakikatlerin belirli bir konu üzerinde kamuoyunu belirlemede duygulardan ve kişisel kanaatlerden daha az etkili olması durumu’ şeklinde tanımlanıyor. Türkçe’ye ‘gerçek-ötesi’, ‘gerçek-sonrası‘ ya da ‘post-olgusal’ şeklinde çevirebiliriz.

https://m.haberturk.com/post-truth-n...eliyor-2515754

O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    O alaman topçusu takdiri değil tükürüğü hakereti ve elbette küfrü hakediyor ama uymuyorum ona kitapsizla o reha gayanin oda gömüp geçiyor yeri gelince
    Yalniz isim yanlis, eger topcu kast ediliyorsa.

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Şu anda size istediğiniz şeyi savunabilirim. Tek yapmam gereken bilgi yığınından uygun bilgileri cımbızla çekmek. Bu ne kadar etik o tartışma konusu.

Bu arada aşağıdaki filmi tavsiye ederim

https://m.imdb.com/title/tt4540710/?ref_=nv_sr_srsg_9

Post-truth’ bir sıfat olarak, ‘nesnel hakikatlerin belirli bir konu üzerinde kamuoyunu belirlemede duygulardan ve kişisel kanaatlerden daha az etkili olması durumu’ şeklinde tanımlanıyor. Türkçe’ye ‘gerçek-ötesi’, ‘gerçek-sonrası‘ ya da ‘post-olgusal’ şeklinde çevirebiliriz.

https://m.haberturk.com/post-truth-n...eliyor-2515754

Joseph Goebbels)))))))

Sağlık ve ilaç dünyası insanlığa en az savaşlar kadar zarar vermiştir, bence hala da veriyorlar.Kurtardığı kadar tıbbın öldürdüğü vardır))))) Kanser yaptığı bilinen şeylere göz yumulması,kolesterol tansiyon ilaçlarında yapılan bilgi saklamaları,hormon replasman tedavisinde meme kanseri yaptığı bilinmesine rağmen yıllarca bunun açıklanmaması,aıds in kan ve kan ürünleri ile geçtiği bilinmesine rağmen yıllarca amerikada kan ürünlerinde aids testi yapılmasını bilerek engellemek bunlar benim şimdi hatırladıklarım neler neler vardır)))))))Ha bu corona virusun de laboratuvar virüsü olduğuna inanıyorum.Bunu salan değil ama geliştiren de bir bilim insanı doktordur maalesef.

Sayfa 908/1000 İlkİlk ... 408808858898906907908909910918958 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •