Sayfa 944/1000 İlkİlk ... 444844894934942943944945946954994 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,545 - 7,552 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VII

1.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    So what?

https://m.n11.com/iridium-extreme-95...E&gclsrc=aw.ds

Tükenmek üzre
    Son 1 ürün
    Seni Moruk seni, hani sen gavurca bilmiyodun. Ne o ""So what"" lar filan.

2.  Alıntı Originally Posted by hayalım Yazıyı Oku
    Seni Moruk seni, hani sen gavurca bilmiyodun. Ne o ""So what"" lar filan.
    Bakma sen kelimeleri yerinde kullanıyo goruksem de, Turkcede bile tumce kurem derken tam bulamaç oluyo ya beynin içi, hal ve vaziyet bende sözlü iletişimden sakinip, sırf yazılı iletisimle hayatı götürmeye bakıyorum ya neyse. İyi ki bir yüz evvel dogmuyup yarım yüzyıl evvel doğmuşuz da (internet icat oldu) yani ortama ayak uydurabiliyoz bakmayin siz gene Şükür. Sana yemin ediyim hatta abi (hikaye şöyle ) nalet ingilizceyi sırf bnm akraba bnm lisede ingilizce hocası diye + almancayi da Avusturyada yüksek tahsilde market alışverişinde lazım olduda az öğrendimde (yoksa aç kalcam ulem) vallahi eğer yanimdaki adam o esnada olmuycekse filan su lisan kullanmak, hele ki gavurca, Zul geliyo ya adama.

Maksat o yazı da şeydi
    Ne yani - so what , derken:
    1 bu devirde uydu telefonu ne ki?
    2 kaldı ki adamın uçağı var. Gerçekten (varsa) ucak kaç para uydu telefon çerez parası bile etmez ucak yanında
    3 adama her kimse Allah vermiş harcasin abi yarasın adama hatta yoksa (esas harcamazsa) tekno gelişmez bizlerde bin TL ye telefon alamayız. Adam bizim gizliden en öz hakiki finansorumuz ya gizliden. Ne yani o adam ultra zenginse benlen bir check-in banko da sıraya gircek hali mi? var adamın zamanı kıymetli öncelikle

Yani şöyle ki o düzeyde adam harbi gelip yazdiysa ben okumadımda anladım ama, tabi sonradan bazı forumdaslarda onu ti ye aldiysa dalgaya yani
    Sırf fukaraya -- hayat üstte yazdım ya, pahalıya gelmesin hayat diye Yanında durur gözüktüm o adamın . yoksa bana ne ya en azından şükür cep tel de bin değilde bikaç binlik (çok Lüküs olmasada ) az buz bi telefon kullanabiliyom
    Son düzenleme : Moruk; 29-05-2020 saat: 07:18.

3. Ablasinin guzeli, yazilarin kafami karistirdi yahu. Sende mi buralarda yani Avustralya dasin anlamadim. Herneyse, hersey gonlunce olsun.

4. Avusturya daydım yıllar evveli bikac yil sadece, osterreich ; kim gider Avusturalya ya hep derdim de. İyi ki yerleşmişsin yadellere , kıymetini bil

Yani:
    Şu covid felan şimdi
    Gene en şanslılar
    Senin ora, Kanada , Rusya

Toprak büyük, insan az

Eyvallah, cumlemizin gönlü ferah olsun.
    Son düzenleme : Moruk; 29-05-2020 saat: 07:31.

5.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Avusturya daydım yıllar evveli bikac yil sadece, osterreich ; kim gider Avusturalya ya hep derdim de. İyi ki yerleşmişsin yadellere , kıymetini bil

Yani:
    Şu covid felan şimdi
    Gene en şanslılar
    Senin ora, Kanada , Rusya

Toprak büyük, insan az

Eyvallah cumlemizin gönlü ferah olsun
    Kanada nufusu 37.5 Milyon, 6 Binin uzerinde virus kurbani var.

6. Olur o kadar
    Metropolde yaşayanlar onlar
    ilk şok istatistikleri felan o yazdığın rakam ama kurtarır onlar bi şekilde kıyas etmen dahi af buyur, manasız.
    Ama
    İmkan var diyorum ben eğer ülke ufak insan çoksa imkan zate yok istesen planlasan gene yok bi kere arsaların yok varisleri yok komşuları yok sufa davaları kafan rahat değil ki daha işe girişmeden dersinki amaan bi sürü tantana boşver.
    Yani toprak büyükse bulunduğun ülke de , git tarım yap abi karışan yok eden yok.
    Para yoksada orda iste devletten bi yer (arazi parçası) tahsis eder sana
    Yoksa Kanada manada en az nüfus yoğunluklu yer Avusturalya yla beraber. Şans demek işte bu.

7. Bizim buralarda o kadar degil sn Tinaz. Bizim eyaletde (queensland) hersey normale dondu, okullar acildi falan filan. Yanliz eyalet sinirlari diger eyaletlere kapali. Onlarda da durumlar iyi.

8.  Alıntı Originally Posted by hayalım Yazıyı Oku
    Bizim buralarda o kadar degil sn Tinaz. Bizim eyaletde (queensland) hersey normale dondu, okullar acildi falan filan. Yanliz eyalet sinirlari diger eyaletlere kapali. Onlarda da durumlar iyi.
    Cok severim sizin ulkenizi, 1983 de gelmis, 36 gun kalmistim.

Sydney'de, Bondi Junction diye bir semtte kalmistim.

Bayildim.

Belki Queensland cok daha guzeldir, daha az insan, cok daha iliman bir iklim.

Kiymetini bilin.

Sayfa 944/1000 İlkİlk ... 444844894934942943944945946954994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •