Sayfa 845/1000 İlkİlk ... 345745795835843844845846847855895945 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,753 - 6,760 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VII

1.  Alıntı Originally Posted by bababazil Yazıyı Oku
    2002 kasım ayından, 2013 mayıs ayında vuku bulan mâlum tatsız hadiselere kadar dolar tam 11 yıl boyunca 1.70'lerde kalmış, tek kuruş yükselmemiştir.
    hatta 2008'de 1.14'e kadar düşmüştür.
    bu 11 yıl boyunca dolar alanların hepsi yıllarca zarar etmiştir.

doları hep artacak zannedenler bunu unutmayınız!
    bir bakmışsınız bu yıl dolar gene 5'lere çekilmiş!

demokrasiye inanıyorsanız aziz milletimizin ferasetine güveniniz! son tahlilde milletimiz en doğru kararı verecektir.
    ee malum olaylarda 1.92 olan dolar o günden bu yana 3.5 kat gitmiş, 2018 ağustosun da ne olduydu? şu anda 5 cente muhtac hale getirdiniz ülkeyi, aziz millet bunun sonuçlarına da katlanacak hiç endişen olmasın. Kim uc beş müteahiti besleyerek kalkınmış bir araştırsın aziz milletiniz. Not : bunların aziz milleti sadece kendilerine oy veren kitle onu da biliyoruz salak değiliz.
    ha 2013 de a.k partisi bi halt yediğinden değil dünyadaki dolar boluğu ve disarıdan gelen kaynak sayesinde dolar düşüktü.O günlerin babacanlarının ahmetlerinin ülkeye hediyesi ise patlayan inşaat sektörüydü.Ülke kaynakları betona akıtıldı, şimdi beton kemirecek hale geldiler ama

2. 1923 yılından bugüne enflasyondan arındırılarak yapılan 5 trilyonluk ithalatın 3,63 trilyonluk kısmı AKP döneminde yapıldı. 97 yıllık Cumhuriyet dönemi Türkiye ithalatının %73,5'ine karşılık geliyor."

Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    ee malum olaylarda 1.92 olan dolar o günden bu yana 3.5 kat gitmiş, 2018 ağustosun da ne olduydu? şu anda 5 cente muhtac hale getirdiniz ülkeyi, aziz millet bunun sonuçlarına da katlanacak hiç endişen olmasın. Kim uc beş müteahiti besleyerek kalkınmış bir araştırsın aziz milletiniz. Not : bunların aziz milleti sadece kendilerine oy veren kitle onu da biliyoruz salak değiliz.
    ha 2013 de a.k partisi bi halt yediğinden değil dünyadaki dolar boluğu ve disarıdan gelen kaynak sayesinde dolar düşüktü.O günlerin babacanlarının ahmetlerinin ülkeye hediyesi ise patlayan inşaat sektörüydü.Ülke kaynakları betona akıtıldı, şimdi beton kemirecek hale geldiler ama
    İşin en acı tarafı da 2002-2013 döneminde almayanın dövüldüğü bol doları borç alarak sahte cennet yaratanların bir kısmı, şimdi yeni parti kurarak, yanlarına da batan geminin farelerini toplayarak yeniden kurtarıcı gibi ortaya çıkacak, farelerin yaptıkları da yanlarına kar kalacak.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Neyse bu vesileyle bende doneyim bahanem olsun yonetim af çıkarmıştı bende geldim derim döndüm desem reha gaya donmem üzerine 3 sayfa yazar
    Hoşgeldiniz.

Alıntı Originally Posted by bababazil Yazıyı Oku
    2002 kasım ayından, 2013 mayıs ayında vuku bulan mâlum tatsız hadiselere kadar dolar tam 11 yıl boyunca 1.70'lerde kalmış, tek kuruş yükselmemiştir.
    hatta 2008'de 1.14'e kadar düşmüştür.
    bu 11 yıl boyunca dolar alanların hepsi yıllarca zarar etmiştir.

doları hep artacak zannedenler bunu unutmayınız!
    bir bakmışsınız bu yıl dolar gene 5'lere çekilmiş!

demokrasiye inanıyorsanız aziz milletimizin ferasetine güveniniz! son tahlilde milletimiz en doğru kararı verecektir.
    2001 yılı döviz kurunu yazarsanız daha iyi bir karşılaştırma olacaktır. 1 dolar 669,989 TL.
    Peki o süreçte ne olmuşa gelelim.

Yapısal reformlar yapılmış. Avrupa birliğine üyelik adımı atılmıştı. 2008’den itibaren Fed parasal genişleme yapmıştı. Mutlaka bu maddelere ilave yan maddeler vardır. Onuda siz ilave edin.

Bugüne gelelim
    Yapısal reform yapılıyor mu ?
    AB üyeliğinde ne durumdayız ?
    Fed parasal genişleme yapıyor mu ?

3 maddeye cevabınız evet ise hiç durmayın dolarınızı satın. Uzun bir süre dolar yükselmeyecektir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6. Yüzde 1 kgv nedir yahu

Şimdiye kadar 250 milyar usd alan haklı çıktı gene
    Thoros, beni altıncı kez hayata döndürdü. Yaşamaktan yoruldum.

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    2001 yılı döviz kurunu yazarsanız daha iyi bir karşılaştırma olacaktır. 1 dolar 669,989 TL.
    Peki o süreçte ne olmuşa gelelim.

Yapısal reformlar yapılmış. Avrupa birliğine üyelik adımı atılmıştı. 2008’den itibaren Fed parasal genişleme yapmıştı. Mutlaka bu maddelere ilave yan maddeler vardır. Onuda siz ilave edin.

Bugüne gelelim
    Yapısal reform yapılıyor mu ?
    AB üyeliğinde ne durumdayız ?
    Fed parasal genişleme yapıyor mu ?

3 maddeye cevabınız evet ise hiç durmayın dolarınızı satın. Uzun bir süre dolar yükselmeyecektir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Üstat olaya dolar al sat diye bakmaktan ziyade doların artmasının ülkenin büyük çoğunluğuna yarar sağlamayacağının farkında olunması lazım. Misal Bugün Avrupalı bir turist ülkemize geldiğinde tanesi 1 lira olan sudan 1 eurosu ile 7 şişe su alırken ben bir liramla Avrupa’ya gitsem orada benim paramın değeriyle çeyrek şişe bile su alamıyorum. Bir de ülkede çoğu şey dolara bağlı olduğu için dolar arttıkça alım gücü daha da düşüyor. Yani yatırım olarak dolar alsanız bile bir yerden belki kepçeyle başka yerden çıkıyor. Tabiki dolar 1 lira olsun ithalata devam edelim gibi bir argüman da sunamam ama doların dışında yatırım araçlarının olduğunu herhalde söyleyebilirim.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 845/1000 İlkİlk ... 345745795835843844845846847855895945 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •