Special Days Image
Sayfa 402/1001 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452502902 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 3,209 - 3,216 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    İkisinde de valör var üstelik, gram altındaki al-sat avantajı artık yok.
    Ben 3-5 gram aldığım için valör sıkıntım yok
    100 gram alana sıkıntı tabi.

Ama,
    Şu andaki fiyatlarla gram altın aldığınızda yaklaşık 4 TL vergi ve 1,5 TL de makas olarak gramda 5,5 TL geriden başlıyoruz yarışa

Böyle giderse herkes ya viop yada fx.çi olmak zorunda kalacak

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Fon kendi alıp satarken yüzde bir komisyon vermeyecek mi
     Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Güya İstanbul Finans Merkezi kurup ülkeyi finans merkezi yapacaklardı. Geldiğimiz duruma bak, bütün finansal enstrümanlara hergün vergi geliyor, yabancılar ülkeyi terkediyor. Sadece yüksek bina yapmakla finans merkezi olacaklarını zannettiler, şimdi ele güne avuç açıp dolar,swap vb için dileniyorlar...
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Teşekkürler, katıldım bakalım sonuç nasıl olacak.

Aefes % 50
    Sahol % 30
    Brsan % 20

5.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Heyecan Doruk noktasında

EREGLI %40
    Anadolu Hayat ve Emeklilik %30
    Aksa Akrilik %30

Saygılar.

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    New York Borsası Aşı Haberlerinin Etkisiyle Günü Yükselişle Kapattı

ABD’de New York Borsası’nda işlem katı iki ay aranın ardından yeniden açıldı. Corona virüsüne karşı aşı geliştirme çalışmalarından gelen olumlu haberlerin etkisiyle güne yükselişle başlayan ABD borsaları günü yine yükselişle tamamladı. https://www.amerikaninsesi.com/a/new...-/5436878.html

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
    Ben borsaya vergi veya herhangi bir ek yük getireceklerine hiç ihtimal vermiyorum. Öncelikle yabancıya getiremiyecekleri için, para yine yurt dışına kaçar. Bu işi zamanında bu yüzden kaldırdılar ztn. O günden bugüne de bir şey değişmedi. Ayrıca borsaya yatırım yapmanızdan neden rahatsız olsun devlet? Lakin dolara yatırımdan rahatsız...doğal olarak rahatsız. Dolara getirirken, altına da getirmesi lazım aynı zamanda. O yüzden ikisine gelen vergiyi normal karşılıyorum fakat dediğim gibi, borsaya kesinlikle dokunmayacaklarını düşünüyorum.

Sizin alım/satımınızdan vergi almaktan çok, bu alınan kararlar vatandaşa doları hiç aldırmamak adına atılan adımlar. Almayın diyo kısaca... Faize de yatırmayın diyor lakin bu günlerde. Manyakça bir büyüme planı var gibi. Faizleri sıfıra indirsinler, o para yine yatırıma yönelmez lakin. Öle bir ortam var şu an...

Bankalarda da böle bir yönlendirme çabasına girdiler yakın zamanda. Mevduat ve kredi arasında bir bağ kurmaya çalıştılar. Bankalar da doğal olarak kredi vermek yerine, mevduat azaltmayı seçti. Kısaca devlet zaten politikaları ile piyasaya yön vermeye çalışır ama rüzgara karşı işemek diye de bir terim de var... Onu da unutmamak lazım...

8. Yurtdisi yasal olmayan fx sitelerine kaçacak millet para yine kaçacak

RMX1851 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Param yok kafam rahat

Sayfa 402/1001 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452502902 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •