Sayfa 251/1001 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351751 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Yılbaşında %10 larda olan tahvil faizinin bugün %13 lerde olması faiz arttırımı ihtimalinin olduğu anlamına gelmez mi peki? tahvillerde artış var ancak merkezin faizi diplerde sürünüyor...bunların arasında korelasyon olması gerekmez mi?

2.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    aynen bende şimdi tahvil faizleri ile arasındaki korelasyona bakıyorumdum 1e bir tutuyor ama burda önemli olan buraya yatırım yaparken bir dayanağımızın olmayışı anlaşılan...

yani MB faiz indirir diyorsunuz ona göre yatırım kararı alabiliyorsunuz ama tahvillerde durum pek öyle olmuyor anlaşılan...

Bu konuda bir mantık yürütebileceğimiz bir şey var mı sizce? yoksa tamamen konjektür ne söylerse o mu?
    Faiz indirimlerinden 10 gün once ve 2-3 gün sonra bu fonlarin getirileri iyi oluyor...( şu an ki piyasa kosullarında)
    Ama boyle devam ederse piyasa günü gününe takip edilmesi gerekiyor
    Acilen dolardaki volatalite durmasi gerekir yoksa bütün fonlara zararı var sırf uzun vadeli fonlar olarak düsünmeyin
    Dolar sakinleşirse borsa artar tahviller rayına oturur vs vs..
    Zaten su an dolari düsürmeye niyetlendilerse eurobond iceren bütün fonların vay haline .
    Normalde 6.50-6.80 bandında dalgalanmasi gereksinki herkes onunu rahat gorsun

3.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Yılbaşında %10 larda olan tahvil faizinin bugün %13 lerde olması faiz arttırımı ihtimalinin olduğu anlamına gelmez mi peki? tahvillerde artış var ancak merkezin faizi diplerde sürünüyor...bunların arasında korelasyon olması gerekmez mi?
    2 yıllık göstergeyi kıstas alıcaksın 10 yıllıklari degil

4.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Elimde altın fonu var, çok iyi kazandırıyor ama vergiden kaçmak da istiyorum. Bu seviyelerden gram altına girilir mi sizce?
    Valla onsun direnci 1740 dolarlar seviyesinde idi sanırım 1750 kırılmadan riskli diyorlardı. Ben şahsen piyasanın iyiye gideceğini düşünüyorum. Dolarda da bir anlaşma olursa altın daha da düşebilir. Ama 2. virüs dalgası olursa direnç sevilerini kırıp yükselişe başlar. Ama uzun vadede kazandırır duruyor. Ytd

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Nereye dokunulsa el yakacak gibi gözüküyor.Altın şişik, döviz şişik, borsanın bir kısmı şişik.Daha da şişerlermi yoksa geri çekilirler mi belli değil.
    Şu anda ucuz ne var.
    Göze çarpan ucuz birşeyler kaldıysa onları incelemek lazım.
    Vadeyi de 1 yıl olarak belirlemeli.

6.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Ben de maalesef aynı durumdayım. 15 Ocak'ta 50K TCD aldım ve zarar halen 6K civarı. Hiçbir karını göremediğimiz gibi sabırla zararın çıkmasını bekliyoruz. Krizi çok kötü yönettiler maalesef. Sen riskli bir fonsun, satışın nasıl 1 gün valörlü olur ya. Yapsana şöyle 3 veya 5 gün millet hemen kaçmasın
    Siz yine az almışsınız ben miktarı yazmayayım buraya
    Krizi kötü yönettiklerine kesinlikle katılıyorum, hatta mesaj atıp sitemde de bulunmuştum. Ama şu aralar iyi gidiyorlar. Bir de o zamanlar biraz da tecrübe ile panik olup satmadım, Haziran’da bu işler biter diye düşünmüştüm. Şu virüs işi bitse ya da bayağı azalıp 2 . dalga gelmez veya geç gelir ise 1 -2 ay içinde fonda kara geçilir diye düşünüyorum. Ama borsanın gidişatı çok önemli. Bana yukarı kıracak gibi duruyor her ne kadar teknik aşağı yönlü trend verse de. YTD

7. Bilin ki 10 yıllıklar 15 seviyesine dayaniyor o zaman sıkıntı baş göstermeye başlar..
    98.800 seviyesi borsa icin kırmızı hat..1 haftadir oraya gidip geliyor..bi kafa kaldirsak ordan rahatlicak bist..

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Valla onsun direnci 1740 dolarlar seviyesinde idi sanırım 1750 kırılmadan riskli diyorlardı. Ben şahsen piyasanın iyiye gideceğini düşünüyorum. Dolarda da bir anlaşma olursa altın daha da düşebilir. Ama 2. virüs dalgası olursa direnç sevilerini kırıp yükselişe başlar. Ama uzun vadede kazandırır duruyor. Ytd

Sağolun hocam. 🧐

Sayfa 251/1001 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351751 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •