Sayfa 355/1001 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455855 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 2,833 - 2,840 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Herhangi bir yatırım enstrümanı elinde olmayan düşeceğini tahmin ediyorum diye, elinde olan ise yükseleceğini tahmin ediyorum diye yorum yapar genellikle ve bu, olaylara tamamen duygusal yaklaşmaktan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    TTE en iyi getiri sağlayan fon, açık ara. Elindeki hisseler hep aynı ve potansiyeli olan hisseler. Covid-19 sürecinde ASELSAN en az etkilenen şirketlerden biri olmuş. Devlet bütün ar-ge vs. kaynaklarını savunma sanayine aktarıyor, yani bu hisse kolay çökecek bir hisse değil bana göre. Yatırım tavsiyesi değildir...
    Çökecek diye bir şey yok zaten üstad düzeltmeleri çok can yakıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    Herhangi bir yatırım enstrümanı elinde olmayan düşeceğini tahmin ediyorum diye, elinde olan ise yükseleceğini tahmin ediyorum diye yorum yapar genellikle ve bu, olaylara tamamen duygusal yaklaşmaktan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Geçen hafta elimde teknoloji fonu vardı. Sadece onu çıktım. Şu anda 9 tane daha fon elimde onları da bu hafta içerisinde çıkmayı düşünüyorum. Neden borsadaki şirketlerin aşırı değerlendiğini düşünerek çıktım. Tabii ki çıkmak ya da çıkmamak kişinin insiyatifindedir. Ben görüşümü belli ettim. Zaten belirli bir kar oranı aldıktan sonra çıkmanın mantıklı olduğunu düşünüyorum. Sabah swap haberi oldu dolar 6,75 e kadar düştü.Daha sonra açıklama yapıldı böyle bir olay yok diye 6,82'ye çıktı.piyasanın volatilitesi yani riski yüksek olduğu için ve hisselerinde aşırı yükselmesinden dolayı böyle bir görüşün var kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Portföyümün büyüklüğü yaklaşık 250 bin liradır. Hepsi hisse senedi yoğun fonlardadır.

4.  Alıntı Originally Posted by Pestilence Yazıyı Oku
    Geçen hafta elimde teknoloji fonu vardı. Sadece onu çıktım. Şu anda 9 tane daha fon elimde onları da bu hafta içerisinde çıkmayı düşünüyorum. Neden borsadaki şirketlerin aşırı değerlendiğini düşünerek çıktım. Tabii ki çıkmak ya da çıkmamak kişinin insiyatifindedir. Ben görüşümü belli ettim. Zaten belirli bir kar oranı aldıktan sonra çıkmanın mantıklı olduğunu düşünüyorum. Sabah swap haberi oldu dolar 6,75 e kadar düştü.Daha sonra açıklama yapıldı böyle bir olay yok diye 6,82'ye çıktı.piyasanın volatilitesi yani riski yüksek olduğu için ve hisselerinde aşırı yükselmesinden dolayı böyle bir görüşün var kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Portföyümün büyüklüğü yaklaşık 250 bin liradır. Hepsi hisse senedi yoğun fonlardadır.
    duygusalı mı kaldı üstad endeks 100 bin üstü endeks kağıtları 85 bin fiyatında yan kağıtların hepsi aldı başını gitti... bist 120 görecekse bunun içinde bankacılık ve sanayi mutlaka olacak... ha yok 100 bin olsun ama ben %10 alayım diyen varsa avucunu yalar o garan 10 üstüne atacak arkadaş...bizim ekmeğimiz de bu napalım

5.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    duygusalı mı kaldı üstad endeks 100 bin üstü endeks kağıtları 85 bin fiyatında yan kağıtların hepsi aldı başını gitti... bist 120 görecekse bunun içinde bankacılık ve sanayi mutlaka olacak... ha yok 100 bin olsun ama ben %10 alayım diyen varsa avucunu yalar o garan 10 üstüne atacak arkadaş...bizim ekmeğimiz de bu napalım
    Üstat zaten bist 30 hisseleri genel olarak düşük kaldı. Fakat sen de biliyorsun ki çoğu hisse aşırı fiyatlandı. Ondan dolayı söyledim. Yoksa garanti yüzde yirmi artsın üstat benim gönlümde ondan yana kâr edelim. Hatta ben yanılmış olayım daha yüksekten gireyim.

6. Mkk'dan baktım, iki gunluk getiriler kabataslak hesapladım. Te3:0.06, Sua:0.20, Eib:0.19, Eic:0.05, Suc:0.17, Yfv:0.08, Ais:0.03

7. Genel kanı olarak endeksin fazla yükseldigi bir düzeltme olması gerektiği dillendiriliyor.Hatta yeni bir dip bekleyenlere bile var. Ama ben bu konu da en fazla Haluk Canberk hocaya güvenirim. Analizlerinin isabet oranı çok yüksek. Haftasonu yayınlanan videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Kafa karisikligina ve korkuya iyi geliyor. https://youtu.be/7nJwLsUkB14

8.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Genel kanı olarak endeksin fazla yükseldigi bir düzeltme olması gerektiği dillendiriliyor.Hatta yeni bir dip bekleyenlere bile var. Ama ben bu konu da en fazla Haluk Canberk hocaya güvenirim. Analizlerinin isabet oranı çok yüksek. Haftasonu yayınlanan videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Kafa karisikligina ve korkuya iyi geliyor. https://youtu.be/7nJwLsUkB14
    Üstat teşekkür ederim tamamını izledim gayet güzel bir video olmuş. Sonuçta düzeltme olacak kanaatindeyim. Fakat ilerleyen zamanlarda yükseleceğini ve rekor kıracağı konusunda hemfikirim.

Sayfa 355/1001 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455855 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •