Sayfa 391/1001 İlkİlk ... 291341381389390391392393401441491891 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 3,121 - 3,128 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    300-500k ya kadar mevduatları vergilendiriyoruz deseler zenginden almamış olmazlar mı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Şöyle ki üstadım yurt dışındaki uygulamalara göre baktığınızda bizim sosyoekonomik yapımızda uçurumun daha fazla olduğunu görebilirsiniz, bu durumda skala sistemi uygulanmalı zenginden varlık miktarına göre alım sadece mevduatınıza bakarak değil adam belki kredi çekmiş ama 20 tane evi var gibi.

Ama ülkemizde dacia ile merso aynı motor hacmi MTV si veriyor bizim adaletimizi bu şekilde kalkındırıyorlar, anlatmak istediğim oydu zenginlerin silinen vergileri yeteri kadar alamadığınız vergileri orta kademe ve fakire biner ve zamanla orta grup yok olur.

2.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Şöyle ki üstadım yurt dışındaki uygulamalara göre baktığınızda bizim sosyoekonomik yapımızda uçurumun daha fazla olduğunu görebilirsiniz, bu durumda skala sistemi uygulanmalı zenginden varlık miktarına göre alım sadece mevduatınıza bakarak değil adam belki kredi çekmiş ama 20 tane evi var gibi.

Ama ülkemizde dacia ile merso aynı motor hacmi MTV si veriyor bizim adaletimizi bu şekilde kalkındırıyorlar, anlatmak istediğim oydu zenginlerin silinen vergileri yeteri kadar alamadığınız vergileri orta kademe ve fakire biner ve zamanla orta grup yok olur.
    Çok doğru söylüyorsunuz hakkaniyetli olan budur ama bunu düşünen var mıdır bilemiyorum son getirilen vergilerden sonra.

3.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku

Orta grup kaldimi ki
    Ya zengin ya da fakir var

4. YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Orta grup kaldimi ki
    Ya zengin ya da fakir var
    Öyle demeyin mesela örnek benim ortanın en altında, fakir kategorisine ramak kalan

5.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Cuma günü aldığımız bonolar etkilenecekmi?
    Etkilenmez,kanun çıkış tarihi ve sonrası geçerlidir düzenleme.

6. Karaborsa yazmistim bi zamanlar ha işte o olacak..
    Yabanci cikisi hizlanacak
    Al-sat degilde al-yat donemi baslayacak
    Bankadan degilde fiziki altın alımı bi tık hizlanacak
    Yastık altı donemi devam edecek
    Su an aklima gelenler..

7. Yani insanlar alım satım yapıyor, piyasada para dönüyor, en azından hacim oluyordu. Peki şimdi bu insanlar artık bunu yapamayacak yada azalacak. Tamam para lazım onu anladıkta ama bu şekilde insanlar başka yollara sevk edilirse ne olacak. Ne yapılmak isteniyor anlamak zor gerçekten.

8.  Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    Öyle demeyin mesela örnek benim ortanın en altında, fakir kategorisine ramak kalan

Eskiden 1 milyon tl'em var dediginde insanlar sana 10 kere bakardi simdi 1 milyon tl 150bin usd ediyor
    200 bin tl 29 bin usd ediyor
    Artık kendinizi hangi kategoriye sokuyorsunuz bi kez daha düsünün

Sayfa 391/1001 İlkİlk ... 291341381389390391392393401441491891 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •