Sayfa 412/1001 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512912 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 3,289 - 3,296 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Iyi aksamlar,
    Gram altında diplere yaklastigimizi düşünüyorsunuz heralde.
    Izniniz olursa Sormak istediğim iki soru var (fon dünyasında çok yeniyim),
    Fonlarda hedef belirlerken hangi kriterlere bakıyorsunuz kabaca?
    Birde faizlerin inmesi oranında bazı fonların kar getirmesi mantığını anlayamadım
    Teşekkürler
    Faiz düşerse kur yükselir. Gram altın da dolara bağlı. Yüklü döviz borcu var ve dövize ihtiyaç çok fazla. Dış borç ödemeleri ile döviz daha da çok yükselir. Üstelik virüs sebebiyle üretimin aksaması Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeleri daha çok etkiliyor. Gram altının ons ve dolar ayağı var, bana göre kolay devrilmeyecek bir kale. Fonların içeriğine ve fiyat grafiğine bakmanız ve piyasa bilginizi kullanmanız gerekli. Bir süre işlem yapmadan forumu takip etmenizi tavsiye ederim. Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, yatırım kararınızı kendiniz veriniz.

2. Ipj show yapmis ..
    Günün en fazla kazandiran fonu olacak galiba

3. Eib durumu nedir acaba ?
    Saygilar.

4. Brent icin ikinci bir geri cekilme bekliyorum..
    20-25 araligina kadar geri gelirse petrol fonu düsünenler icin yeni bir firsat..
    Son geri cekilme sonrasi 40-45 bandinda oturabilir
    Tabi bunun icin borsalardaki balonun patlamasi gerekiyor ..benim öngörüm temmuza kadar vakit var ama Tepkinli olmak lazim borsalar ciddi yükseldi ve cok hizli sekilde ..

5.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Eib durumu nedir acaba ?
    Saygilar.
    Eib icindeki hisse +4 yapti ama kıymetli madenler var ise getirisini baltalamış olabilir
    Bugün altın fonu pozitif olsaydi degisken ve fon sepetleri cok iyi getiri saglayacakti

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Eib icindeki hisse +4 yapti ama kıymetli madenler var ise getirisini baltalamış olabilir
    Bugün altın fonu pozitif olsaydi degisken ve fon sepetleri cok iyi getiri saglayacakti
    Hocam ben bu EIB'de şunu anlamıyorum. Hisse olarak 2 tane almış %6 BLCYT diyor. Bari bi kaç hisseye dağıt, BLCYT'nin sürekli prim yapacağının garantisi var mı? Bu hisse fonu doğrudan etkiliyor. Bugün +4 yapmıştır ama uzun vade için söylüyorum.

7. Faiz düşünce getirisi artan fonlar tahvil içeren fonlar.
    Tahvil faizleri düşünce ellerindeki yüksek faizli tahvillerin fiyatı artıyor ve fon değer kazanıyor.
    Olay bu.

8.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Hocam ben bu EIB'de şunu anlamıyorum. Hisse olarak 2 tane almış %6 BLCYT diyor. Bari bi kaç hisseye dağıt, BLCYT'nin sürekli prim yapacağının garantisi var mı? Bu hisse fonu doğrudan etkiliyor. Bugün +4 yapmıştır ama uzun vade için söylüyorum.
    Sebep belli.
    Blcy yatırım fonlarının en gözde hissesi.
    Blcy geçici olarak düşsede çok düşmesine izin yok gibi.

Sayfa 412/1001 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512912 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •