Sayfa 413/1001 İlkİlk ... 313363403411412413414415423463513913 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 3,297 - 3,304 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    Hocam ben bu EIB'de şunu anlamıyorum. Hisse olarak 2 tane almış %6 BLCYT diyor. Bari bi kaç hisseye dağıt, BLCYT'nin sürekli prim yapacağının garantisi var mı? Bu hisse fonu doğrudan etkiliyor. Bugün +4 yapmıştır ama uzun vade için söylüyorum.
    Şu an portföyünde Blcyt, tkfen ve Ccola var. Eib fona en çok hisse seçiminde güveniyorum. Sadece hisse kısmının getirisini dikkate alırsak Türkiye'nin bir numaralı fonu olabilir. %8-10 hisse ağırlığıyla yıllık %34 getiri muazzam bir olay. Blcyt hissesini inceledim geçen günlerde sağlam bir şirket, takasının büyük kısmı emeklilik fonu, yatırım fonu gibi kuruluşlarda.Fazla kucuk yatırımcı yok, spekülatif hareketleri yok. Bugün ki kap haberi de oldukça güzel.

2. TCD son 1 ayda en yakın rakibini tam tamına 3'e katladı.
    TCD yine yıldız adayı.
    Bi rde düşülerde ayarı tuturmayı başarırlarsa başka söze gerek kalmaz.

3.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Şu an portföyünde Blcyt, tkfen ve Ccola var. Eib fona en çok hisse seçiminde güveniyorum. Sadece hisse kısmının getirisini dikkate alırsak Türkiye'nin bir numaralı fonu olabilir. %8-10 hisse ağırlığıyla yıllık %34 getiri muazzam bir olay. Blcyt hissesini inceledim geçen günlerde sağlam bir şirket, takasının büyük kısmı emeklilik fonu, yatırım fonu gibi kuruluşlarda.Fazla kucuk yatırımcı yok, spekülatif hareketleri yok. Bugün ki kap haberi de oldukça güzel.
    EİB'nin %34'ü faizlerin %25'lerde seyrettiği zamanlarıda kapsıyor.Faiz yüksekliğinden de kazandılar o dönem.
    O yüzden artık o kadar getirmesi mümkün değilsede %15-16 yıllık mümkün gözüküyor bence.

Eıb 0.30 - 35 olması lazım hisse getirisine gore bugün.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    TCD son 1 ayda en yakın rakibini tam tamına 3'e katladı.
    TCD yine yıldız adayı.
    Bi rde düşülerde ayarı tuturmayı başarırlarsa başka söze gerek kalmaz.
    Hocam tkf nin stopaj avantaji varken tcd'nin artısı nedir sonucta tcd hisse fonuna daha yakın ?
    Saygilar.

6. Blyc o zaman alalim satalim fon yerine
    Sonucta bu hisse fon sirketlerinin gozdesi
    daha karlı iş
    Alan memnun satan memnun😀

7.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Hocam tkf nin vergi avantaji varken tcd'nin artısı nedir sonucta tcd hisse fonuna daha yakın ?
    Saygilar.
    Son 1 aylık getiride TCD TKF'ye göre 1 tık önde.
    Ben
    TCD'nin türev işlemleriyle yükselişlerde getiriyi dahada arttırmasını, düşüşleri de yavaşlatmasını beklerim.Yönetimi ons, döviz vs. işlemleri ile de desteklemesini umarım.
    Tabi yapabilirlerse.

8.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Blyc o zaman alalim satalim fon yerine
    Sonucta bu hisse fon sirketlerinin gozdesi
    daha karlı iş
    Alan memnun satan memnun��
    Blcy'nin kapanışa eksi girip, kapanış sonrasında artı çıktığını bilirim.
    Ama bence o hissede bir hayli yükseldi.Yoksa uygun seviyede olsa hemen alırdım.
    Şirket zaten çok sağlam ve gelecek vaadeden bir şirket.

Sayfa 413/1001 İlkİlk ... 313363403411412413414415423463513913 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •