Sayfa 517/1001 İlkİlk ... 17417467507515516517518519527567617 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 4,129 - 4,136 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Bu FNO neden hep zarar yazıyor ya, deli etti beni. 25 gündür elimde tutuyorum daha 1 kuruş görmediğimiz gibi bir de üstüne üstlük ciddi zarar yazdı

Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Bu FNO neden hep zarar yazıyor ya, deli etti beni. 25 gündür elimde tutuyorum daha 1 kuruş görmediğimiz gibi bir de üstüne üstlük ciddi zarar yazdı
    tdg nin de farkı yok ,fon resmen doviz artarsa+ yazıyor ,ilginç

3.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Bu FNO neden hep zarar yazıyor ya, deli etti beni. 25 gündür elimde tutuyorum daha 1 kuruş görmediğimiz gibi bir de üstüne üstlük ciddi zarar yazdı
    İçeriğinde yok yok maşallah . 13 adet farklı enstrüman saydım. Her şeyden alıp sepete koyarsanız getirisi de götürüsü de fazla olmaz gibi. Ama gördüğüm kadarı ile yurtdışı ve içi hisse senetleri performansı ve kıymetli madenlerde düşüşten olabilir.

4. Blcyt -%3,73. Günü böyle ciddi bir düşüşle kapatırsa EIB ciddi düşüş yaşayacak. Koca bir fonun getirisinin tek bir hissenin belirlemesi saçma olmuş.

5.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Blcyt -%3,73. Günü böyle ciddi bir düşüşle kapatırsa EIB ciddi düşüş yaşayacak. Koca bir fonun getirisinin tek bir hissenin belirlemesi saçma olmuş.
    Mayıs ayı portföy dağılımında hisse ağırlığı yaklaşık %9. ama sadece 3 hisse var belki daha fazla alternatifle şekillendirebilirlerdi.

Anlık blcyt 0.13 kapanışa +3.73 bile yapar bu hissede kademeler çok saçma .

7.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Blcyt -%3,73. Günü böyle ciddi bir düşüşle kapatırsa EIB ciddi düşüş yaşayacak. Koca bir fonun getirisinin tek bir hissenin belirlemesi saçma olmuş.
    Hisse geçen sene son iki dönem efsane bilanço açıklamıştı ve fiyatı aldı yürüdü. Son bilanço genel olarak güzel olsa da covid etkisinden kayaklı olarak eski bilançolar kadar iyi değil. İkinci çeyrek ise tekstilde ki durgunluk ve Adanada ki otelin kısmen kapalı olması sebebiyle daha kötü gelebilir. Hisse bunu fiyatlıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Benim için hisse fonlarının getirisinin hiç bir önemi yok, sadece bist100'e GÖRECE getirisine bakıyorum. Çünkü eninde sonunda endeks aynı yerlere gelse de yaptıgı relatif, cebe ancak kar kalıyor çok uzun vadede. Yani endeks %3 düşerken %2.5 düşen bir fon, endeks %2 düşerken %1.5 çıkabilene göre daha cazip benim için . Gün gün sadece bist 100 ile kıyaslıyorum. ( zaten bu bana özgü değil aslında, bütün sistemler fon başarısını benchmarkı ile yani kıyas kriteri ile ölçüyor , bizde yatırımcı buna pek dikkat etmiyor maalesef )

Bu kriter yüzünden, TKF ve EID taşıyordum uzun zamandır. Çünkü Bist100'e göre aylık %2 RELATİF artı getirisi vardı ortalama son 5 yıllık performansında ikisinin de.

Ama TKF son zamanlarda şaşırtıcı şekilde bist100 gerisinde kalıyor. Viop takasında ise eskiden görmediğim kadar short tarafında hatırı sayılır tacirler kısa kontratı görüyorum. Sanırım türevde biraz terste kaldılar.

TKF'yi MAC ile değiştirmeyi düşünüyorum.

MAC hakkında ne düşünüyorsunuz ? Tek sıkıntısı, en az 100 bin lot alım diyor ve 3500 lira civarına geliyor minumum alım. Satarken alırken, likitliğini engelliyor sanki bir nebze.
    Mac hakkında yorum yapacak kadar bilgim yok ama 10000 lot a düşürüldü minimum alım

Sayfa 517/1001 İlkİlk ... 17417467507515516517518519527567617 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •