Sayfa 520/1001 İlkİlk ... 20420470510518519520521522530570620 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 4,153 - 4,160 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim hocam, bugün fon yöneticisi ile konuştum, en az 6 ay boyunca fonda kalırsak zararımızın çıkacağını ve kar da edebileceğimizi söyledi. Çok aydınlattı beni maşallah, lan zaten biliyorum ben bunu. Sen bana neden 20 gündür düşüş yazdığını söyle
    sayın hocam, ben bu fno ve eıb den geçen hafta sonu çıktığım için çok memnunum. Birçok gün sinir bozukluğu... gelemem ben bu duruma. Bu tür fonlardan beklenti ppf üstü mevduattan bir tık fazla olsun diyen garanti yatırımcı. BİST +2 yapmış sen zıfır hatta subzero...

son olarak fonların yıllık getirisine bakıp karar vermemeli...zira eıb bu gidişle yıllık %12-14 ve fno bu gidişle yıllıkta 11/12 arası getirisi olacak.

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Üstat bu biraz da ne zaman alıp ne zaman sattığınızla da ilgili. Mesela son 1 ayda değişken fonlar içinde %12 ye yakın getirmiş TEFAS a göre. En yakın FID olmuş mesela o da %6, 2
    3 aylık getiriye baktığınızda %9,7 lik getirisi ile en yakın rakibine %2,5 fark atmış. benim gördüğüm bu şekilde yanlış bakmadıysam.
    Kimisi zararı göze alıp kol kesiyor kimisi uzun vade tutuyor, biraz da tercih meselesi. 1 yıllık %121 getirmiş en yakın rakibi %40 a yakın getirmiş.
    Anlatmak istediğim alıp satma zamanına göre fondan getiri ya da zarar elde ediyorsunuz yani tek suçlu fon yöneticileri değil
    son derece doğru tespit etmişsiniz. Örneğin verilere göre ki üstad sayın yuji nin tablosuna bakılabilir. 140 gün önce alınmış tcd nin zararı çıkmadı ancak aynı fonu 85 gün önce alanın kazancı %45...

ancak doğru zamanlama veya ne kadar zaman bekleyeceğiniz, sinir katsayınız, acı eşiğiniz fon yatırımcısı olarak çok önemlidir.

Son olarak; paranızı pro yöneticilere teslim ettiğimiz için rahat olunmalı deniyor ya fonlar için... bir düşünmek gerek bence...

Doğuştan şanssız olduğunu düşünenler için burası tehlikelerle dolu.

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    BİST'te hâlâ düzeltme yok. Hisse fiyatları çok yüksek.

4.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    BİST'te hâlâ düzeltme yok. Hisse fiyatları çok yüksek.
    Bist 30 için pahalı olduğunu düşünmüyorum. Çoğu hisse dolar bazında zirve seviyelerinin yarısında geziniyor. 10 dolardan halka arz olan bankamız bugün bir dolar bile değil. Koca Tüpraş 2013 seviyesinde.

5.  Alıntı Originally Posted by paravarhuzurvar Yazıyı Oku
    mac yatırımcısı olarak bunu düşünmem gerek. Şahsen pek güzel bulmadım.
    Merhaba .
    Neden ? Daha çok kişinin fondan faydalanmasının ne zararı olabilir ?

6. fon alırken

1- zamanlama çok önemli...(trend en iyi arkadaştır.giriş,çıkış yerleri iyi tespit etmek lazım.)

2-fonu kim yönetiyor..(favori fonlarımız olmalı))

3-uzun vade almalıyız........(.vade bizim gibi ülkede ne olmalı,tartışılır.ama yine de ......)

4-aylık fon dağılım içeriğini okumalı,takip etmeliyiz...izahnameyi de okumalıyız..

başka neler yapmalı?eksikleri yazalım,bilgi paylaştıkça çoğalır?

7. Bu arada dünden bu yana ABD 10 Yıllık faizi 15 baz puanı yakın yükseldİ..
    Bu oranın artması hisse senedi piyasasında sıkıntı yaratır

Sayfa 520/1001 İlkİlk ... 20420470510518519520521522530570620 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •