Sayfa 538/1001 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588638 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 4,297 - 4,304 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bu özel sektör tahvilleri ilk çıktığında , bunla ilgili kötü tecrübeler yaşandı, ondan sonra bir çok fon, gelirlerin bir kısmından feragat edip, özel sektör tahvil sigortaları kullanmaya ve sertifikaların çeşitliliğini çok artırmaya başladılar.
    Ancak, Anadolu'da çok güzel bir söz var. '' Attığın taş, ürküttüğün kurbağaya değmeli '' diye, özel sektör tahvillerinin ve bunları taşıyan fonların getirileri, uzun vadede kamu tahvillerini taşıyanları , yılda 2-3 puan geçebiliyor. Yeni vergi düzenlemesi ile, ve içerdikleri riskler ile, ppf ya da kamu tahvili taşıyan fonlara tercih etmeye değer mi ? Atılan taş, ürkütülen kurbağaya değer mi, ben çok emin değilim.
    Zamaninda, yani 2018 son çeyreğinde, papaz krizi zamanlarında, şöyle sağlam bir holdingten %33 civarı faiz ile, 3 ayda bir kupon ödemeli, 3 yillik ozel sektör tahvili alan biri, şu anda keyifle kahvesini yudumluyor ve piyasayi sadece uzaktan izlemekle yetiniyordur Belki burada yazılanları arada bir okuyordur da...

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

2.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Zamaninda, yani 2018 son çeyreğinde, papaz krizi zamanlarında, şöyle sağlam bir holdingten %33 civarı faiz ile, 3 ayda bir kupon ödemeli, 3 yillik ozel sektör tahvili alan biri, şu anda keyifle kahvesini yudumluyor ve piyasayi sadece uzaktan izlemekle yetiniyordur Belki burada yazılanları arada bir okuyordur da...

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Doğru elbette , ama tam şu anda şöyle sağlam bir holdingten, %13 faizle 3 ayda bir kupon ödemeli, 3 yıllık özel sektör tahvili alan biri, piyasa faizleri tekrar %33'e çıkarsa 3 yıl sonra keyifle kahvesini yudumlayamayabilir belki. İfade etmek istediğim o.

3. Arkadaşlar dün sabah Garanti Bankası, fon bakiyemi birkaç saat boyunca 38 bin TL eksik gösterdi internet şubesinde. Sonra düzeldi. Garanti kullanan ve/veya bunun neden kaynaklanıyor olabileceğini bilen var mı? İlk kez başıma geldi bu.

Dipnot: Yanlış bakiye sadece IPV fonundan kaynaklanıyordu, diğerleri aynen olması gerektiği gibi görünüyordu.

4.  Alıntı Originally Posted by breakeven Yazıyı Oku
    korelasyon yerine her zaman dolardan daha çok kazanç sağlayan eurobond fonları tercih ediyorum her zaman istikrarlı %20 %25 civarı getirim var dolartl ile birebir niye kazanmak isteyeyimki.
    dünyanın en yüksek eurobond faizlerinden biri olan bir ülkede?
    Doğru ve katılıyorum, ben bir önceki arkadaşın sorusuna binaen söylemiştim. Ben de eurobond fonları tercih ediyorum. İtirazım yok. Ama tam korelasyon var denemez. Onu sormuştu.

5. hangi eurobond fonlarmış bunlar dolar/tl den çok kazandıran?hangi tarih aralıklarında?

6.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    hangi eurobond fonlarmış bunlar dolar/tl den çok kazandıran?hangi tarih aralıklarında?
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=IPV Mesela bu bahsi geçen IPV son 3 yılda %109,29 getiri elde etmiş. Dolar/tl aynı üç yıllık dönemde %91.26 eur/tl %91,23

7.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    hangi eurobond fonlarmış bunlar dolar/tl den çok kazandıran?hangi tarih aralıklarında?
    ağustos 2018de dolartl zirve görmüş ancak geçen ay zirveyi tekrarlamasına rağmen ağustos 2018 zirveden itibaren IPV DBH TPL %34 %34 ve %38 artmış.
    yatırım tavsiyesi değildir

8.  Alıntı Originally Posted by breakeven Yazıyı Oku
    tefasa bakın son 3-5 senede en çok kazandıran fonlar eurobond fonlarıdır. altın fonu biraz daha çok kazandırmış gözüksede onsun çıkışını düşüşünü hesaba katmanız gerekir ama matematiksel olaraka eurobondlarda öyle bir denge vardırki hem faizlerinin yüksekliği cds yükselince dövizin yükselmesi ve dengelenmesi sonucu TL bazında her zaman kısa vadeli al sat yapılmayıp beklenirse%25 civarı istikrarlı kazanç görünüyor.
    matematiği kuvvetli arkadaşlar hesaplasın
    1- bütün eurobondlar da usdtry üzeri getiri yok...özellikle stopaj çıkarsak bazıları zararda...
    2- alım satım zamanlamanız önemli....buna göre getiri pozitif olabilir..
    3- uzun vade getiri şansı var...kısa vade yok..

Sayfa 538/1001 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588638 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •