Sayfa 563/1001 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 4,497 - 4,504 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Dün tcd tkf ve tte fonlarımın yarılarını sattım son zamanlarda işler iyi gitmedi şu an yeni fon arayışındayım.Üstadların önerebileceği fon varmıdır.Yada biraz beklede mi kalmalıyım.
    Son düzenleme : chemistry10; 09-06-2020 saat: 19:45.

2.  Alıntı Originally Posted by chemistry10 Yazıyı Oku
    Dün tcd tkf ve tcd fonlarımın yarılarını sattım son zamanlarda işler iyi gitmedi şu an yeni fon arayışındayım.Üstadların önerebileceği fon varmıdır.Yada biraz beklede mi kalmalıyım.
    TKF uzun vadede diğerlerinden iyi kanımca. ( Şu anda biraz fazla kısa türev kontrat var endekste tacirlerin elinde, dipten dalgayı bu kadar fazla beklemiyorlardı sanırım, o da gün gün azalıyor, pastadan takip ettiğim kadar )
    Ancak yine benzer anlayışla ve başarı ile yürütülen Marmara Capital'in MAC'ını önerebilirim. Yönetici , twitter hesabından yatırımcılarla sürekli diyalog halinde.
    Değişken tarafta TCD agresifliğinde ona yakın getirilerde bir fon pek görmedim ben tefaşta, istatistik ve rakamlara baktığımda. Son 1 yıl getirisinde %108, en yakın rakibi %38
    Tabii, hep uzun vadeden bahsediyorum, 3 gün, 1 hafta , 1 ay, 3 ay değil.
    Kısa periyotlarda hepsi birbirini geçebiliyor.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3. Eib kuzumuz bugun ne oldu acaba?
    Saygilar.

4.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Eib kuzumuz bugun ne oldu acaba?
    Saygilar.
    Eib zarar Eic hafif artı yapmıştır

5. Herkese selamlar.Yatırım fonlarındaYılbaşından bu güne kimler yüzde kaç kazandı yazabilir mi?Benim portföy 31/12/19 dan 9/6/2020 ye kadar %8.4 getirmiş.Belli bir stratejim yok.Tüm fon çeşitlerine kısa aralıklarla girip çıkıyorum.En fazla bir ay civarında duruyorum.Zararda olduğum fonları satmıyorum.Yılbaşından bu yana en çok bist banka endeks fonu ve bist 30 fonlarım zarar da.Onlarda da zaman zaman alım yaparak maliyet düşürme yoluna gidiyorum.Sizler ne kadar vade ile işlem yapıyorsunuz?Yüzde kaç karla fonlarınızı satıyorsunuz?Teşekkürler.

6. EIC mevduat faizinin altında kalmaya başladı toparlaması lazım biraz.
    EIB=Blcy durumunda.

Günlük 0,027 altı demek mevduat faizi altı demektir.

7. Şubat ayında başladım tam anlamıyla fon yatırımına, 5 ayda toplamda %13-14 bir getiri aldım. Şuan Mps, Tca ve Zpf ile devam ediyorum. Bir miktar da Zpk'da nakit tutuyorum. Daha önceden elimde olup, çıkardıklarım ise Zpe, Kıs, Ktm, Kzl, Yfv ve Mpk.

8.  Alıntı Originally Posted by blueblood Yazıyı Oku
    Herkese selamlar.Yatırım fonlarındaYılbaşından bu güne kimler yüzde kaç kazandı yazabilir mi?Benim portföy 31/12/19 dan 9/6/2020 ye kadar %8.4 getirmiş.Belli bir stratejim yok.Tüm fon çeşitlerine kısa aralıklarla girip çıkıyorum.En fazla bir ay civarında duruyorum.Zararda olduğum fonları satmıyorum.Yılbaşından bu yana en çok bist banka endeks fonu ve bist 30 fonlarım zarar da.Onlarda da zaman zaman alım yaparak maliyet düşürme yoluna gidiyorum.Sizler ne kadar vade ile işlem yapıyorsunuz?Yüzde kaç karla fonlarınızı satıyorsunuz?Teşekkürler.
    %50 likit fondan 4.10% geldi. Genele etkisi 2.05 %
    %30 hisse fonlardan 16,5 % ortalama . Genele etkisi 4,95 % ( önce tkf ve eid idi, sonradan tkf ve eidi bir miktar azaltıp mac'ı ekleyip üçlü yaptım burayı yakın zamanda )
    %10 euro bond fonundan 12 % Genele etkisi 1,2 %
    %10 gbc borsa yabancı borsa yatırım fonundan 22 % Genele etkisi 2.2 %

Toplamda genel portföy 10.4 % büyümüş yılbaşından beri.

Hiç satmadığım için bunun içinde hisse fonu dışında olanların vergisi vs. var tabi. 9,5 civarına gelir net sanırım. Onu tam göremiyorum, hesaplamadım.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 563/1001 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •