Sayfa 840/1001 İlkİlk ... 340740790830838839840841842850890940 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,713 - 6,720 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Birkaç hisse fon dışında dün bistten daha az kaybettiren fon yoktu.
    Bir günlük veri ile değerlendirmek doğru olmaz. Corona düşüşü sürecinde de endeks ne düşerse çoğu hisse fon %20-30 fazla düştü ama geri döndüğünde %50-60 daha iyi toplayarak relatif yaptılar, 125 bin endeksteki fiyatlarının üstüne gittiler. ( sadece 4-5 tane fondan bahsediyorum tabii )
    Biraz daha 5-10 günlük vadeli bir düşüş olursa diye söylemiştim.

Aslında ben 3 yıldır şunu gözlemliyorum. Hisse fonları endekse farkı, endeks düşerken az düşerek, çıkarken çok çıkarak değil de, endeksin yataya sardığı dönemlerde hisse bazlı iyi seçimle yapıyorlar daha çok. Endeks yataydayken iyi fonlar fark yaratıyor daha çok.

Sonuç olarak hisse fon fark yaratmasa dahi, biz biriktirmeyi endeks uçarken değil, böyle gevşemelerde yaparsak, biz de yaratabiliriz diye düşünüyorum.

2. https://invst.ly/relvl

Birkaç gündür bahsettiğim ve beklediğim XTUMY den düşüşü aşağıdaki grafikte göstermeye çalıştım.
    Bollinger bantı içinde son 3 gündür hareket ediyor. Yeşil çizgi yükselen trendi, kırmızı çizgi bandın ortasını mavi çizgi ise 14 günlük hareketli ortalamayı gösteriyor. Yükselen trendin altında bir kapanış yapılmış, bollinger bandının ortasının (kırmızı çizgi) altı test edilmiş ama kapanışta toparlanmış. Keza şuan için 14 günlük hareketli ortalamanın üzerinde seyrediyoruz.
    İndikatörlerden RSI aşırı alım bölgesinden aşağıya inmiş. MACD ise artı tarafta olmasına rağmen mavi kırmızıyı kesip aşağıya kırarsa düşüş trendi başlayacak olarak algılanabilir.
    Velhasıl durumlar biraz karışık. Önümüzdeki hafta biraz daha rahat yorum yapılabilir. Hisse senedi fonları için paylaşmak istedim.
    Çizim benim amatör çalışmam ve buna yorumumdur. Eksikler veya gördüğünüz hatalar var ise lütfen söyleyiniz. Bilgi paylaştıkça büyür.
    YTD
    Herkese iyi hafta sonları.

Forum normale dönmüş. Mantıklı ve temeli olan paylaşımlar tekrar gelmeye başladı.

4. Bugün dow eksi olsaydı bistte -4 bekliyordum.
    Gene dow''a dua edelim
    Artı açınca toparladık biz.

5. ZPE yeni fiyat 2.143153 %-1.09
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

6. Mps % -1.09
    Tca % -0.36
    Zpf % -0.12

7. MAC için yeni fiyatımız: 0,039777

8. Bugün neredeyse PPF dışında hiçbir fonda artı yok
    Toptan zarar.
    Gitti güzelim 3 gün

Sayfa 840/1001 İlkİlk ... 340740790830838839840841842850890940 ... SonSon