Sayfa 841/1001 İlkİlk ... 341741791831839840841842843851891941 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,721 - 6,728 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Mps % -1.09
    Tca % -0.36
    Zpf % -0.12
    Zpf nin - 0,12 yapmasını anlamakta zorlanıyorum, bilen anlayan bir forumdaş anlatabilir mi.

2.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    Meşhur laf vardır "it ürür kervan yürür". Borsanın önü açık. ve 52 derece eğimle yukarı çıkması zorlaşmıştı. ve düzeltme de gerekiyordu. Ayasofya mayasofya hikaye. Borsanın düşmesi için o kadar güzel bahaneler varken düşmez. Hiç bir anlamı olmayan bir bahaneye tutulur şakır şakır düşer. O da oldu. İyi de oldu. Almayı düşündüğüm hisseler vardı. Biraz düşsün derken ayağıma geldi. 115 bini aşağı kırmadıkça, zaten istesede aşağı kıramaz. devam. Pazarteside mal verirlerse çok iyi olur. keş para bitti çünkü . valör 1 leri çağırdım yardıma. Boşuna fon bozdurmamış olsak bari.
    Hangi sebeble olursa olsun bu tür düşüşler aynı zamanda mal alanlar için yeni bir maliyet oluşturma demektir. Burada dahi borsa gerilese de mal alsak diyen arkadaşlar var. Ben bu düşüşün aşağı yönlü bir trend değil düzeltme olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla borsanın yükselmesi için yeni maliyetlenmeler bir temel oluşturur. Ve sağlıklı bir durumdur. Tabi bu değerlendirme olağanüstü durumların olmadığı piyasanın normal işlediği durumlar için geçerli.

Bu düşüşte ayasofya nın etkili olduğunu düşünmüyorum. Bazı arkadaşlar bilanço döneminden bahsediyor. Arkadaşlar güzel bilanço açıklayan şirket hisseleri yükselir, kötü bilanço açıklayan şirket hisseleri düşer. Hatta bazılarının fiyatı değişmez bile. Sonra her şirket farklı günlerde bilanço açıklar. Yani borsanın düşmesi için bir etken olmaz. Bir de yaşadığımız virüs olayını düşünürsek hiç olmaz.

Bu tür satışlar zaman zaman gelecektir ve gelmeli de. Çünkü alım fırsatları vermesi açısından önemli. Mevduat faizlerinin eksi getirisi var. Bono ve tahvil piyasası da aynı. Konut fiyatları uçtu. Bence borsa alternatifsiz kaldı. Kendi adıma sakince bekliyprom. Panik yok.

3.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Zpf nin - 0,12 yapmasını anlamakta zorlanıyorum, bilen anlayan bir forumdaş anlatabilir mi.
    Bugün bir iki tahvil dışında tüm Türk eurobond tahvilleri değer kaybetti.Aynı şey dövize bağlı sertifikalar içinde olunca doğal sonuç bu oldu.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Böyle günler, hisse fonunun iyisinin kötüsünün anlaşılması ve ayrışma için ideal günler aslında bir yandan. Tren giderken bütün kompartımanlar yürüyor. Tren kaza yaptığında bakalım hangileri daha az yara bere ile çıkacak.
    Sayın hell.... bu görüşünüze aynen katılıyorum. Portföydeki aynı tür fonlar kıyaslanarak portföyün bir kısmı ile vedalaşmak gerektiğine inanıyorum. Bu düşüşlerden ders almak gerek.

Eıb bakabilen varmı?

6. MAC bu zor gümde iyi direnmiş, maşallah diyelim

7.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Eıb bakabilen varmı?
    blcy -5
    hiçte iyi gelmeyecek sanki

8. Dün alım verdiğim bugün gerçekleşen alım için banka kayıtlarında tutar belirterek aldığım fon/lar için banka ile MKK kayıtları uyuşmuyor.
    Bankadan 25 Bin TL karşılığı için emir verilip 24656 TL işlem ile alım gösterirken MKK 25322 TL,
    Bankadan 25 Bin Tl karşılığı için emir verilip 25 Bin TL işlem ile alım gösterirken MKK kayıtlarında ise 24707 TL olarak gözükmekte. Bunun hikmeti nedir.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Sayfa 841/1001 İlkİlk ... 341741791831839840841842843851891941 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •