Sayfa 846/1001 İlkİlk ... 346746796836844845846847848856896946 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,761 - 6,768 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Bu eurobond fonlarında iyi olan muallak ve birbirine çok yakın performansları var sanırım. Keşke iyi portföy yönetim şirketlerinin de bu kategoride fonları olsa. Çoğu fon kamu bankalarının , onların da nasıl fon yönetimi yaptığını diğer kategorilerden biliyoruz. 3 yıllık periyotta aralarında fark çok çok cüzi. 5-6% puan oynamış. O da kabul edilebilir bir sapma. Portföyün %10'u kadar DBH vardı. Onu da o kadar uzun zamandır biriktirmedim ki, oranı %3'lere düştü.

2.  Alıntı Originally Posted by ibrahim16 Yazıyı Oku
    ARE nin içinde Arjantin tahvili bile var. Costarika, Ekvator, Gana ve petrol şirketleri. Bence riski en yüksek fonlardan biri. 2026 tarihli Arjantin tahvilinin dünkü fiyatı 42 dolarmış. 2026 da Arjantin devletine bu tahvili verdiğiniz de 100 dolar alacaksınız yıllık faiz kuponları hariç.
    Mart ayında bu tahvilin fiyatı 50 dolardan 25 dolara kadar düşmüş. Petrol fiyatlarını takip ediyor gibi.

Riski yüksek getiriside götürüsüde ona göre olacaktır. Koronanın merkezinden fon yapılmış.
    ARE için satış emri vermiştim. Fakat diğer eurobondlar beni korkutuyor. Bir ileri iki geri yapıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    HOCAM bir hatanız olmasın, yeni fiyat 0,039977
    veriyi , güzel marmara'nın mavi kuş hesabından çekiyorum... yani twitterda ne yazmışlarsa onu yazdıydımdı...

bu arada Haydo Dayı twitter' da coşmuş... Umarım sosyal medyada bir iletişim hatası yapmaz. O kadar büyük fon yöneten bir yurttaşın sosyal medyayı kullanırken , son derece temkinli olması icap eder fikriyatında , yoğun ve yoğuşmalı bir şekilde ısrarcıyım...

işte budur sözlerim ...
    Son düzenleme : HMZ STBYK; 11-07-2020 saat: 20:10.
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

4.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    TGE fonun son portföy dağılımına göre enstrümanlarının neredeyse tümü ciddi pozitif değer kazandığı halde, cuma günü %0,90 değer kaybetmesini anlayamadım. KAP taki dağılımı takip ediyorum ve genelde yön aynı oluyordu. Ancak cuma günü ilginç bir şekilde ters yönlü oldu.
    TGE nin son portföy dağılımı neler yazabilir misiniz ? bende de var az bir miktar , arada ekleme yapıyorum hala zararda
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.

5.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    dolar avro sterlin japon yeni isviçre çakısı alacağıma gider yurtdışı fon alırım düşünce yapısı , rasyonellikten uzak bir zihniyetin pırıltıları olarak kişinin aurasında şakır da durur... 337 metre öteden tanırım böyle kişileri. sakıncalı ... dikkatinize ...
     Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Asıl irrasyonellik bir yatırım enstrümanını kulliyen rededince olur. İsterseniz ILS CAT3C sertifikanız olsun )
    sizin yazdığınız külliyen reddediş irrasyonalitesi eğer benim yazdığıma bir yanıt ise , anlamsızlaşıyor . Yazdığımdaki fikir gayet açık çünkü...

ben yurtdışı fon alınmasın demiyorum orada ... şunun yerine şunu alırım mantığı ile ; dolar avro sterlin japon yeni isviçre çakısı alacağıma gider yurtdışı fon alırım yanlış bir düşünce tarzı... mercedes alacağıma bmw alırım diyebilirsiniz ya da manava karpuz almak için gidip orada kavun aklınızı çelebilir normal yani ... Fakat konu yatırım olunca, döviz yerine yurtdışı fon alırım hatalı bir düşünce ... Ayrı ayrı değerlendirilmeli şu yabancı paraya yatırım yapıyorum beklentim amacım şu ; şu yabancı yatırım fonuna yatırım yapıyorum içeriği şu şöyle yönetiliyor volatilitesi riski şu falan ...

6.  Alıntı Originally Posted by Pestilence Yazıyı Oku
    ARE için satış emri vermiştim. Fakat diğer eurobondlar beni korkutuyor. Bir ileri iki geri yapıyor.
    ARE ve TLE deyim ARE çok iyi, birazdan son 9 haftayı paylaşacağım

7. Nasıl hesapladiniz?

Ben Haziran dağılımına gore guncellemedim ama cok degismemisti mayisa göre. Mayis dağılımı kapatışıyla cuma kapanışı +%1,21
     Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    TGE fonun son portföy dağılımına göre enstrümanlarının neredeyse tümü ciddi pozitif değer kazandığı halde, cuma günü %0,90 değer kaybetmesini anlayamadım. KAP taki dağılımı takip ediyorum ve genelde yön aynı oluyordu. Ancak cuma günü ilginç bir şekilde ters yönlü oldu.
    MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    sizin yazdığınız külliyen reddediş irrasyonalitesi eğer benim yazdığıma bir yanıt ise , anlamsızlaşıyor . Yazdığımdaki fikir gayet açık çünkü...

ben yurtdışı fon alınmasın demiyorum orada ... şunun yerine şunu alırım mantığı ile ; dolar avro sterlin japon yeni isviçre çakısı alacağıma gider yurtdışı fon alırım yanlış bir düşünce tarzı... mercedes alacağıma bmw alırım diyebilirsiniz ya da manava karpuz almak için gidip orada kavun aklınızı çelebilir normal yani ... Fakat konu yatırım olunca, döviz yerine yurtdışı fon alırım hatalı bir düşünce ... Ayrı ayrı değerlendirilmeli şu yabancı paraya yatırım yapıyorum beklentim amacım şu ; şu yabancı yatırım fonuna yatırım yapıyorum içeriği şu şöyle yönetiliyor volatilitesi riski şu falan ...
     Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Nasıl hesapladiniz?

Ben Haziran dağılımına gore guncellemedim ama cok degismemisti mayisa göre. Mayis dağılımı kapatışıyla cuma kapanışı +%1,21

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Haziran dağılımına göre + 1,169

Sayfa 846/1001 İlkİlk ... 346746796836844845846847848856896946 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •