Sayfa 870/1001 İlkİlk ... 370770820860868869870871872880920970 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,953 - 6,960 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by savsatli Yazıyı Oku
    Bunlar tabi genel durumlar HKV özelinde konuşmak için hangi tahvilleri içeriyor KAP üzerinden kontrol etmek faydalı olacaktır

nasıl kontrol edebilirim ki?
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    https://www.kap.org.tr/tr/fon-bilgil...-araclari-fonu
    Yukarıdaki adreste her ay 5 iş günü içerisinde açıklanır genelde kontrol edebilirsiniz. Eğer içerdiği tahviller hakkında bilginiz yoksa ve fiyat takibi yapamıyorsanız bu bilgiler çok işinize yaramaz. İlk defa fon alımı yapacaksanız Para piyasası fonları incelemeniz faydalı olabilir. Tahvil faizlerinde düşüş beklentiniz varsa faiz düşüşüne hassasiyet arttığı için uzun vadeli tahvil içeren fonlara yönelmek getiriyi arttıracağı için sizin için faydalı olabilir .
    Portföy dağılım raporu son beş bildirimde yok.Son 6 bildirimde var.
    Onuda ancak aratarak bulabiliyorsunuz.
    Bu fon ne çok bildirim yapmış

Bence bu dönem için HKV hergün faiz düşüş kontrolü yapılmasını gerektirir bir fon.
    Faiz düşüşleri de sınırlı artık.
    O yüzden HKV riskine girmektense Halkbank PPF'si daha mantıklı.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Sn admustafa hoşgeldiniz.
    Dün tablo vesilesiyle kulaklarınızı çınlatmıştık.
    Ara vermeyin bu kadar
    Artık yazmaya devam edersiniz umarım.
    Üstadım işler biraz karışık elimden geldiğince katkı yapmak istiyorum ama bazen olmuyor portföyü hisse senedi ve ppf şeklinde yapınca diğer fonlara ilgide azaldı Tablo konusunda sn.blackmirror'a katkı yapmaya çalışıyorum ama işin içinden çıkamıyorum bazı fonlarda

3. ben bu fonları bu saatte bile al sat yapabiliyormuyum yoksa 13.30 bunlar içinde geçerlimi?ben fon konusunda çok acemiyim o yüzden

4. halkbankta HLL var birde HPV var?PPF yok.. daha dogrusu ben göremedim herhal

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Üstadım işler biraz karışık elimden geldiğince katkı yapmak istiyorum ama bazen olmuyor portföyü hisse senedi ve ppf şeklinde yapınca diğer fonlara ilgide azaldı Tablo konusunda sn.blackmirror'a katkı yapmaya çalışıyorum ama işin içinden çıkamıyorum bazı fonlarda
    Tablo şu haliyle bile çok güzel iş görüyor.
    İyiki yapmışsınız tabloyu.
    sn black mirror'da güncellemeleri gayet seri şekilde yapıyor.
    İkinize de teşekkürler.
    Bize de tablonun kullanımı kalıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by savsatli Yazıyı Oku
    ben bu fonları bu saatte bile al sat yapabiliyormuyum yoksa 13.30 bunlar içinde geçerlimi?ben fon konusunda çok acemiyim o yüzden
     Alıntı Originally Posted by savsatli Yazıyı Oku
    halkbankta HLL var birde HPV var?PPF yok.. daha dogrusu ben göremedim herhal
    HLL PPF zaten.

Her zaman alıp satabilirsiniz.
    Ama HKV'ye dikkat edin.

7. HLL, halkbank'in para piyasası fonuymus ( ppf), yani halkbank'in ppf'ı. Bu arada sn admustafa hoşgeldiniz

8.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    GBC nin mevzusu nedir acaba?
    Kap icerigi full altina dayali.
    Grafigi de altina cok benziyor zaten.
    Ne ayricaligi var ki bu fonun?
    Saygilar.
    GBC neredeyse 1 sene önce incelediğimde de altına dayalı ETF'lere yatırım yapan bir fondu. Öncesinde ne tür yatırımları oldu tam olarak bilmiyorum. Yabancı fon sepeti olduğu için farklı bir yatırım aracına da yatırım yapabilirdi ama fon yönetimi altının kazancına odaklanmış diye düşünüyorum. Altın kazancına yönelen birisi için T+1 ve daha düşük fon yönetim ücreti olan fonlar varken değerlendirmek ne kadar mantıklı bunun kararını vermek gerekir.

Sayfa 870/1001 İlkİlk ... 370770820860868869870871872880920970 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •