Sayfa 895/1001 İlkİlk ... 395795845885893894895896897905945995 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 7,153 - 7,160 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Eib ve Eic kardeşler hafta sonu zarar yazmış

2. arkadaşlar bazı sorularım olacak. bilgilendiren olursa sevinirim... Bankalar aracılığıyla alıp satabildiğimiz yatırım fonları ile emeklilik yatırım fonları arasındaki temel fark nedir? emeklilik yatırım fonuna girmek için BES olması gerektiğini okudum. BES'imiz varsa, ve oradan başka fonlar da eklemek istiyorsak, buradan para çekimi nasıl oluyor? ihtiyaç durumunda para çekebiliyor muyuz? örnek vermem gerekirse, atıyorum 300 bin liralık BES fonumuz var diyelim. bunun üzerine 200 bin lira daha koyduk ve devam ettik... belli aralıklarla para çekmeye izin var mı? bu sistem nasıl işliyor... bu konularda bilginizi rica edeceğim... selamlar...

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Elimdeki tüm EIB'leri HSA ile değiştireceğim pazartesi. Defansifleşti vs. dedim ama genel değişken fon ortalamasından dahi çok çok fazla uzaklaşmaya başladı. Yönetim mi değişti ( edit : değişmemiş sordum bu arada ) bilmiyorum ama belli ki bir sıkıntı var, üç aydır performansı çok zayıf. Sıradan bir değişken gibi.
    EIB bende de var üstadım, rezil bir fona dönüştü. Pazartesi ilk işim bunu tekrar elimden çıkartmak olacak. 2 haftadır elimde, bırak kar bırakmayı bir de zarar yazdı

4.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    fonun çok dillenmesi aslında kabiliyetli bir portöy yöneticisi için o kadar da önemli değil... bi yere kadar tabii ... kalkıp fon büyüklüğü uçuyorum şu an 15 katrilyon olsa Güzel Marmara'nın Haydo Dayısı nasıl yönetsin fonu di mi ? mantıklı düşünmek lazım... yerli hisse yoğun fon kategorisinde , Güzel Marmara Majit'in yanına gene getiride tepelerden başka fonlar mı serpiştirmeli acaba ? Bu aralar Mükremini inceliyorum , biraz majitden biraz mükreminden yanına da , küççüg ve orta ölçeki hisselere yatırım yapan gediğin Gi eM aR ını mı eklesek ne yapsak ...
    Evet Mükremini ben de ilk kez duyuyorum. Haydo Dayının kim olduğunu üstadımız sayesinde öğrendik ve yatırımımızın bir kısmını da oraya yönlendirdik. Ama Mükremin Çıtır’ı ilk kez duyuyorum

5.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Eib kuzumuzu merak ediyorum.
    Eksi icimden geciyor da neyse
    Saygilar.
    Onur hocam EIB’i Allah bildiği gibi yapsın, 15 gündür fondayım tık yok. Bu arada Cuma gününü de zararla kapattı.

6.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Evet Mükremini ben de ilk kez duyuyorum. Haydo Dayının kim olduğunu üstadımız sayesinde öğrendik ve yatırımımızın bir kısmını da oraya yönlendirdik. Ama Mükremin Çıtır’ı ilk kez duyuyorum
    Edit: MPS’ymiş, öğrenmiş olduk

7.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    arkadaşlar bazı sorularım olacak. bilgilendiren olursa sevinirim... Bankalar aracılığıyla alıp satabildiğimiz yatırım fonları ile emeklilik yatırım fonları arasındaki temel fark nedir? emeklilik yatırım fonuna girmek için BES olması gerektiğini okudum. BES'imiz varsa, ve oradan başka fonlar da eklemek istiyorsak, buradan para çekimi nasıl oluyor? ihtiyaç durumunda para çekebiliyor muyuz? örnek vermem gerekirse, atıyorum 300 bin liralık BES fonumuz var diyelim. bunun üzerine 200 bin lira daha koyduk ve devam ettik... belli aralıklarla para çekmeye izin var mı? bu sistem nasıl işliyor... bu konularda bilginizi rica edeceğim... selamlar...
    Şu başlığa sorarsanız oradakiler daha iyi bilir meseleyi
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...14#post4604514

8.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    arkadaşlar bazı sorularım olacak. bilgilendiren olursa sevinirim... Bankalar aracılığıyla alıp satabildiğimiz yatırım fonları ile emeklilik yatırım fonları arasındaki temel fark nedir? emeklilik yatırım fonuna girmek için BES olması gerektiğini okudum. BES'imiz varsa, ve oradan başka fonlar da eklemek istiyorsak, buradan para çekimi nasıl oluyor? ihtiyaç durumunda para çekebiliyor muyuz? örnek vermem gerekirse, atıyorum 300 bin liralık BES fonumuz var diyelim. bunun üzerine 200 bin lira daha koyduk ve devam ettik... belli aralıklarla para çekmeye izin var mı? bu sistem nasıl işliyor... bu konularda bilginizi rica edeceğim... selamlar...
    Para çekemezsiniz. BES ten tamamen çıkabilirsiniz. %25 devlet desteği var. Sistemde kaldığınız sürece devlet desteğini alma oranınız artıyor. 10 yıl kalırsanız devlet desteğinin % 60 nı alma hakkınız doğuyor gibi. 56 yaş ve 10 yıl şartını sağladığınızda tamamını alıyorsunuz. Uzun vadede çok iyi. Bende 2 tane var 10 yılını doldurmuş. Yatırdığım paranın devlet katkısının % 60 ı kadar gelir elde ediyorum. Yani yılda %15 devlet desteği almış oluyorsunuz. Yıllık devlet desteğininde bir üst sınırı var. 2020 için 9 bin tl gibi birşeydi. Her yıl asgari ücrete göre değişiyor.

Sayfa 895/1001 İlkİlk ... 395795845885893894895896897905945995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •