Sayfa 899/1001 İlkİlk ... 399799849889897898899900901909949999 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 7,185 - 7,192 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Bu hafta hisse fonlarımı biriktirmeden taşımaya devam edeceğim. ( bist100 , 115 altı olursa tekrar biriktirmeye dönerim )

Değişkenleri de biriktirmiyorum, ancak ptesi yaklaşık 14-15 aydır taşıdığım performansı çok çok düşen 4 değişken fondan birini değiştireceğim.

Biriktirme işini bu hafta sadece ppf fonumda ve eurobond borçlanma fonunda ( usdtry
    7 üstü olursa biriktirmeyi durdururum) yapacağım.

Herkese bol kazançlı bir hafta olmasını dilerim.

2. satış valörü T3 olan fon 1330 dan önce emir verilirse hangi günün fiyatından satılıyor?

3. T+2-3 fark etmez. 13.30'dan önce emir verdiğiniz günün kapanış fiyatından satış gerçekleşir.
     Alıntı Originally Posted by Şimal yıldızı Yazıyı Oku
    satış valörü T3 olan fon 1330 dan önce emir verilirse hangi günün fiyatından satılıyor?

Alıntı Originally Posted by Şimal yıldızı Yazıyı Oku
    satış valörü T3 olan fon 1330 dan önce emir verilirse hangi günün fiyatından satılıyor?
    Satışın yapıldığı günün kapanış fiyatı yani tefas’ın ertesi gün açıkladığı fiyattan gerçekleşiyor. Paranın hesaba geçmesi ise 3 günün sonunda 14:30’dan sonra.
    “In the long run we are all dead.”
    John Maynard Keynes

5.  Alıntı Originally Posted by Şimal yıldızı Yazıyı Oku
    T+1 T+2 T+3 olması farketmez. Bu süreler satıldığında nakdin hesaba geçme, fon alındığında hesaba fonun geçme süresi ile ilgili süreler.

Öğleden önce emri verirseniz, o günün kapanış fiyatından ( o fiyat ertesi sabah açıklanır ) , öğleden sonra verirseniz ertesi gün kapanış fiyatından gerçekleşir.

Daha ilginç bir şekilde, aslında satış emri verdiğiniz anda kaçtan sattığınızı bilmezsiniz. Zaten böyle olması makul, aksi halde endeksin %5-6 düştüğünde herkes hisse fondan bir gün önceki fiyattan kaçabilirdi. Ya da tam tersi endeksin coştuğu günün ertesi sabahı alıp bir günlüğüne muazzam getiriler elde edebilirdi.

6. çok teşekkür ediyorum cevap yazanlara...

7. Risk olarak GMA ve EIB arasında makul riskli beğendiğiniz bir fon var mı?
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bu hafta hisse fonlarımı biriktirmeden taşımaya devam edeceğim. ( bist100 , 115 altı olursa tekrar biriktirmeye dönerim )

Değişkenleri de biriktirmiyorum, ancak ptesi yaklaşık 14-15 aydır taşıdığım performansı çok çok düşen 4 değişken fondan birini değiştireceğim.

Biriktirme işini bu hafta sadece ppf fonumda ve eurobond borçlanma fonunda ( usdtry
    7 üstü olursa biriktirmeyi durdururum) yapacağım.

Herkese bol kazançlı bir hafta olmasını dilerim.
    MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Risk olarak GMA ve EIB arasında makul riskli beğendiğiniz bir fon var mı?

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yani açıkçası değişkenlerin iyi olanlarının çoğu opb, okd, fid , tcd vs. gibi son derece agresif ve betaları yüksek. Hatta tcd '' aşırı agresif '' diye tek başına ayrı bir kategoriye bile alınabilir.

Eıb ve sua tarzında olanlar, defansif anlamda iyi fonlar ama ben kişisel tercihim nedeniyle tutmuyorum artık. Yoksa daha muhafazakar bir yatırım anlayışı için idealler. ( 5 centte zirvesi olan endeks hala bir bucuk centte, uzun vadeli beklentilerim var, ve portföyümde zaten fazlaca ppf var, daha fazla defans istemiyorum )

Bu iki anlayışın tam ortasında da gma var aslında. Betası da sapmaları da bu iki gruba eşit uzaklıkta çoğu zaman. Orta kategoride de başka başarılı değişken fon göremiyorum açıkçası .

Sayfa 899/1001 İlkİlk ... 399799849889897898899900901909949999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •